Zestawy podtynkowe Geberit
Wśród nowoczesnych rozwiązań technicznych, które można zastosować w łazienkach, dużą popularnością cieszą się wiszące miski WC. Do ich montażu potrzebny jest zestaw podtynkowy, składający się przede wszystkim ze stelaża i spłuczki. Jedynym widocznym gołym okiem elementem instalacji pozostaje wówczas przycisk spłukujący, a cała reszta jest umieszczona „w ścianie”. Inwestorzy decydują się na montaż WC podtynkowego zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych.
Na co zwracać uwagę, wybierając zestaw podtynkowy WC?
Przy każdym z produktów można odnaleźć m.in. informacje o tym, do jakiego rodzaju zabudowy został on przystosowany (suchej bądź mokrej). Trzeba też sprawdzić, czy posiada on odpływ ścienny, czy podłogowy. Ważną pozycją będzie także spis elementów, z jakich składa się dane WC podtynkowe. Mogą to być m.in. śruby montażowe, złączki, zawory kątowe, rurki ochronne, obudowy, zaślepki i inne, podobne części. Celem każdego z producentów jest, by odbiorca końcowy otrzymał kompletny zestaw podtynkowy WC, tzn. żeby nie stawał on przed koniecznością składania kolejnych zamówień w sklepie internetowym lub odwiedzania stacjonarnych punktów sprzedaży w poszukiwaniu brakujących elementów. Kolejną ważną rzeczą, którą należy sprawdzić przed zakupem danego zestawu podtynkowego, będzie to, czy pasuje on do wybranego modelu miski WC oraz do jakiej głębokości montażu został przystosowany. Na koniec warto dowiedzieć się, jakie przyciski spłukujące można do niego dobrać.
WC podtynkowe a korzyści funkcjonalne
Jedną z głównych zalet, jakie niesie z sobą montaż zestawu podtynkowego, jest ułatwienie utrzymania czystości w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnej muszli stojącej, WC podtynkowe pozostawia całą przestrzeń podłogi łatwo dostępną dla mopa lub myjki. Nie ma więc trudno dostępnych miejsc, w których gromadziłby się i zalegał kurz oraz brud. Dotyczy to zarówno przestrzeni za muszlą, jak i za spłuczką wiszącą na ścianie. W wariancie podtynkowym jest ona bowiem w całości ukryta.
Do jakich wnętrz pasują zestawy podtynkowe z wiszącą miską WC?
Ze względu na swoją uniwersalność, zestaw podtynkowy WC może zostać umieszczony w niemal każdej aranżacji. Doskonale wpasowuje się on w nowoczesne łazienki, a szeroki wybór przycisków spłukujących pozwala bez trudu znaleźć egzemplarz, który idealnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że toaleta podtynkowa nie sprawdzi się w starszych budynkach. Wręcz przeciwnie – często stosuje się w nich to rozwiązanie, a jeżeli zaistnieje taka potrzeba, tworzy się podbudowę z płyt kartonowo-gipsowych.
Zestaw podtynkowy – czy na pewno jest wystarczająco wytrzymały?
Przeciwnicy opisywanego rozwiązania jako jeden z głównych argumentów podają obawę, że sedes podtynkowy może się urwać, zwłaszcza podczas korzystania z niego przez tęższą osobę. Nie jest to prawdą, gdyż konstrukcja toalety podtynkowej została zaprojektowana w taki sposób, by wytrzymywała duże obciążenia, sięgające nawet 400 kg. Producenci dokładają wszelkich starań, by ich wyroby zapewniały pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania.