Materiał sponsorowany marki Geberit
Materiał sponsorowany marki Geberit

Zestawy stelażowe Geberit - pewność po obu stronach ściany

Łazienka

Poradnik

Remont

  • calendar02.06.2022
  • Autor: Natalia Dur
stelaż podtynkowy geberit duofixstelaż podtynkowy geberit duofix

Nowoczesne wyposażenie łazienek dawno przestało wykraczać poza tradycyjny, dobrze nam znany kompakt. W strefie WC niezwykle istotne stało się bezpieczeństwo w różnym rozumieniu – zarówno pod kątem wytrzymałości materiałów jak również w kontekście maksymalizacji higieny. Jednym ze sposobów na połączenie jednego i drugiego jest odpowiednie łączenie toalet i stelaży podtynkowych w funkcjonalne zestawy stelażowe. W jaki sposób to zrobić?

W artykule:

 

Stelaże podtynkowe – klucz do pięknej łazienki

Czy coś, co znajduje się za ścianą, czego w ogóle nie widać, może zapewnić łazience lepszy wygląd? Tak – stelaż podtynkowy, znajdujący się za ścianą, ma dwie niezwykle istotne cechy, które przemawiają za jego wyborem. Jedna z nich to przycisk spłukujący. Architekci radzą, by przed wyborem samego stelaża najpierw dobrać przycisk, który ma komponować się z wnętrzem łazienki i, rzecz jasna, podobać się jej właścicielowi. W ofercie Geberit seria przycisków Sigma wyróżnia się szczególnym bogactwem i różnorodnością wzorów i barw.

łazienka z armaturą Geberit One

Druga, to oczywiście ceramika. Wiszące miski WC mocowane na stelażu podtynkowym współcześnie nie przypominają już tych sprzed lat, pełnych zakamarków i załamań. Nowoczesne toalety to miski WC z krytymi mocowaniami, czyli osłoniętymi otworami technicznymi, służącymi do dokręcania śrub mocujących ceramikę. W toaletach Geberit nowością są specjalne systemy montażu EFF3, które pozwalają z łatwością przykręcić toaletę korzystając z otworów na deskę sedesową.

Jaki stelaż do łazienki wybrać?

Oszczędność na stelażu do łazienki sprawi, że na późniejszy remont trzeba będzie wydać wielokrotnie więcej – tanie rozwiązania w dłuzszej perspektywie wcale nie są takie tanie. Dlatego warto zdecydować się na sprawdzone, niezawodne technologie, które być może kosztują nieco więcej, ale jest to inwestycja, która zwraca się choćby podczas następnego remontu – systemy instalacyjne Geberit słyną z wysokiej trwałości. Podczas remontu hotelu Eiger w Szwajcarii ze ściany wyjęto spłuczkę mającą ponad 50 lat, która przez cały ten czas działała bezawaryjnie. Technologia poszła znacznie do przodu i obecnie trwałość sięga jeszcze dalej. Dlatego Geberit udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie elementy stelaża oraz zapewnia 25 lat dostępności części zamiennych od momentu wstrzymania produkcji modelu stelaża.

stelaż podtynkowy geberit sigma 21

Jak połączyć toaletę ze stelażem?

Mimo że w większości przypadków wymiary stelaży i toalet są zunifikowane, między jednym a drugim mogą jednak występować drobne różnice związane z funkcjonalnościami. Dlatego warto wybierać ceramikę tego samego producenta, którego wcześniej wybraliśmy stelaż podtynkowy. W przypadku marki Geberit powodem jest charakterystyczna konstrukcja toalet wyposażonych w technologię Rimfree. Inne spłuczki mogą powodować wychlapywanie wody – stelaże Geberit nie tylko mają dopasowane do tego systemu spłuczki, ale można regulować też w nich zawory spustowe, ograniczając ilość spłukiwanej wody. Pozwala to na dostosowanie odpowiedniej jej ilości i uniknięcie wychlapywania wody.

aranzacja lazienki z miska accanto


O czym pamiętać przy wyborze toalety do łazienki?

Przed zakupem miski WC należy koniecznie zaopatrzyć się w tzw. matę wygłuszającą – warstwę specjalnej pianki, którą wkłada się między toaletę a płytki. Zabezpiecza ona przed zbyt mocnym dociśnięciem i uszkodzeniem płytek, a jednocześnie izoluje akustycznie, eliminując część dźwięków napełnianej spłuczki.


Przed zakupem należy też koniecznie sprawdzić, czy miska WC ma odpowiednią długość odpływu. Jeśli nie – należy dobrać też do zestawu przedłużkę rury dopływowej i spłukującej aby nie spotkała nas niespodzianka na etapie montażu.