Stelaże umywalkowe i bidetowe – czy są potrzebne w nowoczesnej łazience?

Łazienka

Poradnik

Remont

  • calendar06.06.2022
  • Autor: Natalia Dur
ceramika Geberit Acanto aranżacja w łazienceceramika Geberit Acanto aranżacja w łazience

Stelaż podtynkowy do WC jest już powszechnym wyborem podczas projektowania łazienki. Nic dziwnego – dzięki niemu podwieszenie toalety zapewnia więcej miejsca w łazience, jej ładniejszy wygląd oraz nieoceniony dodatek w postaci eleganckiego przycisku spłukującego. A stelaże do umywalki i bidetu? Czy też są potrzebne?

W artykule:

 

Czy do bidetu potrzebny jest stelaż?

Stelaż do bidetu to oczywisty wybór dla osób, które decydują się na więcej higieny w łazience. Korzystanie z bidetu to nie tylko więcej czystości, ale i większy komfort. Ten ceramiczny dodatek potrzebuje jednak odpowiedniego sposobu instalacji, którym jest właśnie stelaż podtynkowy, zapewniający nie tylko odpowiednie podtrzymywanie wiszącego bidetu ale też wygodne doprowadzenie wody oraz odprowadzenie jej do kanalizacji. Co więcej, podczas wyboru stelaża do WC, stelaż do bidetu wydaje się jedynym wyborem – mamy wtedy gwarancję równego i bezpiecznego zainstalowania obu, zarówno pod względem wytrzymałości i trwałych mocowań, jak również pewnego i szczelnego montażu systemu kanalizacyjnego.

Świetny wygląd miski WC i bidetu

Montaż wiszącej toalety i bidetu ma też sens pod względem designu – współczesne kolekcje ceramiczne, takie jak Geberit Acanto czy Geberit Xeno2 pozwalają na połączenie takiego samego kształtu jednego i drugiego. Taki mariaż świetnie wygląda w łazienkach – pod warunkiem, że metraż pozwala na zastosowanie obu. W mniejszych przestrzeniach bidet się nie zmieści – ale to nie przeszkoda, ponieważ zawsze pozostaje toaleta myjąca, która zapewnia funkcje bidetu – i wiele więcej.

zabudowa lazienki stelażami podtynkowymi


Stelaż pod umywalkę – czy warto go wybrać?

Stelaż umywalkowy jest niedocenianym wyborem, który może jednak dużo zmienić w łazience. Powszechnie przyjęło się, że umywalkę montuje się na wytrzymałych śrubach bezpośrednio w ścianie. O ile takie rozwiązanie jest bardzo proste i szybkie, o tyle mało estetyczne. Brakuje możliwości ukrycia elementów syfonu, do baterii ściennej trzeba dodatkowo kuć ścianę, a same mocowania również pozostawiają wiele do życzenia.

umywalka na stelażu podtynkowym Geberit
Wybór stelaża podtynkowego do umywalki to przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Nawet oparcie się bezpośrednio o ceramikę nie uszkodzi jej ani jej mocowań – a ma to niezwykłe znaczenie szczególnie w łazienkach, z których korzystają osoby starsze, wymagające czasami podparcia, a gdy nie ma barierki lub poręczy.


Zdecydowanym atutem stelaża do umywalki, poza wysoką wytrzymałością, jest także możliwość niemal całkowitego ukrycia syfonu. To szczególnie ważne przy wyborze umywalki Bez Barier, która wymaga syfonu oszczędzającego przestrzeń lub przy doborze szafki podumywalkowej, w której chcesz mieć więcej miejsca – bez wycięcia na syfon.


Zobacz, jak stelaże Geberit Duofix do bidetu i do umywalki sprawią, że Twoja łazienka będzie jeszcze piękniejsza. Wybierz już teraz pionierskie szwajcarskie stelaże podtynkowe i zapewnij sobie więcej bezpieczeństwa za ścianą łazienki!