- Max. wydajność robocza:
- 3.5 m3/h
Stacje uzdatniania wody
(1 produkt)Najlepiej sprzedające się produkty
Nasze bestselleryPowiązane na blogu
Artykuły i porady
- 16 maj, 2022 Niezwykła funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania – poznaj technologie, które kryją się w produktach GROHE
- 12 maj, 2022 Zielona łazienka – jak urządzić?
- 9 maj, 2022 Prysznic walk-in – zalety i wady
- 4 maj, 2022 7 pomysłów na szybką metamorfozę łazienki
Przeglądaj wg marki
Stacje uzdatniania wody
Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest jakość wody płynącej z naszego domowego kranu. Bo przecież wykorzystujemy ją do picia, przygotowania posiłków i pielęgnacji ciała. Słaba jakość wody powoduje, że woda jest twarda, a przez niektórych określana jako „niesmaczna”. Uzdatnianie wody to proces, w którym zmieniane są jej niektóre właściwości, np. twardość. Wysoka zawartość określonych składników sprawia, że na kabinie, umywalce czy na wannie pozostają zacieki i trudny do usunięcia osad. Woda docierająca do domów z wodociągów jest zdatna do picia i bezpieczna – wolna od bakterii. Jednak inne jej parametry należy modyfikować we własnym zakresie.
Stacja uzdatniania wody w domu
Najprostszym sposobem uzdatniania wody z kranu są popularne ostatnio butelki filtrujące. To prosty i wygodny sposób, aby mieć dobrą wodę do picia zawsze w zasięgu ręki. Jednak na potrzeby wody stosowanej do gotowania lub mycia się, butelki o małej pojemności są niewystarczające. Aby poprawić jakoś wody warto zainstalować stację uzdatniania wody w domu. Wpływa ona nie tylko na twardość wody, ale też (w przypadku wody ze studni lub z własnego ujęcia) filtruje ją i usuwa wiele zanieczyszczeń. Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, w tym stacje uzdatniania wody z filtrami mechanicznymi, z filtrami węglowymi, z lampą UV (do usuwania mikroorganizmów), czy z jonizatorem.
Stacja zmiękczania wody
Jakie są sposoby do poprawy jakości wody płynącej z domowego kranu? Najprostsze to proste mechaniczne filtry nakranowe, które dzięki specjalnym układom filtrów zmiękczają wodę i poprawiają jej właściwości. Baterie kuchenne wyposażone w domowe filtry pozwalają na spożywanie wody prosto z kranu. Zmniejszenie twardości wody pozwala uniknąć osadu na ceramice i bateriach, osadzania się kamienia w czajniku na garnkach, a także ułatwia usuwanie plam z prania i pozwala stosować mniej detergentów. To znacznie ułatwia utrzymanie czystości w łazience i w kuchni, dając jednocześnie spore oszczędności na zużywanych środkach czystości.