Gorrące Multirabaty! -25%,-50% i -70%

Multirabaty! -25%,-50% i -70%

Koniec promocji za:

Sprawdź

Źródła światła i taśmy LED

(693 produkty)
  • Żarówki LED (462)

  • Żarówki halogenowe (4)

  • Świetlówki (17)

  • Żarówki ozdobne (118)

  • Taśmy LED (60)

  • Akcesoria do źródeł światła i taśm LED (32)

Źródła światła i taśmy LED

Dobre oświetlenie nie tylko ułatwia sprawne poruszanie się po domu, ale też pozwala wyeksponować najważniejsze elementy aranżacji. Podczas remontu lub urządzania wnętrza warto więc zwrócić uwagę na to, jakie źródła światła będą nam służyć na co dzień. Może to nie tylko wpłynąć na ogólny wygląd domu, ale też i na nastrój jego mieszkańców oraz... wysokość rachunków za energię elektryczną. Co warto wiedzieć?

Żarówki halogenowe a LED

Wynalezione ponad 100 lat temu, żarówki tradycyjne doskonale sprawdzały się przez kolejne dekady. W pewnym momencie dodatkowo ulepszono wcześniejszy patent, dodając do konstrukcji halogeny – pierwiastki chemiczne, które zwiększają żywotność produktu. Powstałe w ten sposób żarówki halogenowe do niedawna wiodły prym w polskich domostwach. Choć dają ciepłe światło i czynią wnętrze przytulnym, zaczynają one jednak znikać ze sklepowych półek z powodu niższej efektywności niż żarówki LED. Wykorzystanie nowoczesnych diod elektroluminescencyjnych (LED) pozwoliło bowiem uzyskać bardzo wysoką sprawność – niemal cała energia elektryczna jest przez nie przetwarzana na światło, w przeciwieństwie do żarówek tradycyjnych, które niemal 90 procent energii wykorzystują do emisji... ciepła.

Typy żarówek – żarówki tradycyjne, halogenowe, moc, temperatura, jasność

Jednym z podstawowych atrybutów żarówki jest moc. W sprzedaży dostępne są żarówki halogenowe od 18 do 400 Watów, a także żarówki LED maksymalnie 18-watowe. W zależności od dokładnej charakterystyki produktu mogą one odpowiadać klasycznym żarówkom o mocy aż do 1 400 Watów! Kolejny z parametrów to jasność, mierzona w lumenach. Główne źródła światła, w pomieszczeniach takich jak jadalnia czy kuchnia, muszą dostarczać o wiele więcej lumenów niż lampki dodatkowe, boczne. Następną rzeczą, obok której nie sposób przejść obojętnie, jest temperatura barwowa, którą producenci podają w Kelwinach. Wartość do 3300 K oznacza, że dana żarówka emituje ciepłe, zbliżone do żółtego światło. Jeżeli natomiast parametr ten przekracza 5000 K, to mamy do czynienia z żarówką o świetle chłodnym, czy wręcz zimnym. Niższa temperatura barwowa żarówki LED lub halogenowej czyni ją odpowiednią do strefy relaksu w salonie lub do sypialni, czyli do miejsc, w których odpoczywamy. Większa ilość Kelwinów przydaje się natomiast np. nad biurkiem, przy którym pracujemy, a także w garderobie, gdzie dobieramy strój na dany dzień. Często zastanawiamy się jak oddzielić kuchnię od salonu, warto zastanowić się na zestawieniem dwóch barw oświetlenia. W sklepie internetowym Lazienkaplus.pl oferowane są też rozmaite gwinty żarówek – produkty można więc wręcz idealnie dopasować do posiadanej w domu instalacji.

Żarówki LED we współczesnych wnętrzach

Nowoczesne źródła światła, tworzone przez diody LED, dostarczają szereg możliwości. Mogą one z powodzeniem imitować żarówki tradycyjne, przy jednoczesnej obniżonej konsumpcji energii elektrycznej. Dostępne są też modele w kształcie reflektorów, przystosowane np. do montażu w suficie lub meblach. Sprawdzają się one doskonale nad blatami kuchennymi oraz jako oświetlenie luster łazienkowych. Poszukując bardziej oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na jeszcze inne typy żarówek – np. posiadające kolorowe, wzorzyste szkło. Z pewnością urozmaicą one salon z aneksem kuchennym lub aranżację sypialni i pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat. W asortymencie sklepu znajdują się wyroby renomowanych producentów, takich np. jak Paulmann, Ledvance, czy Rabalux, zaprojektowane i stworzone z troską o najmniejsze szczegóły.

Inteligentne źródła światła

Oferowane w sklepie Lazienkaplus.pl taśmy LED pozwalają zorganizować oświetlenie w całkiem nowy sposób. Tego typu produkty mogą zmieniać kolory, niczym świetlisty kameleon, rozłożony za telewizorem lub ukryty za krawędziami mebli. Niektóre z taśm mogą dostosowywać intensywność pracy do otaczających je dźwięków, co pozwala uzyskać efekt, jak na dyskotece. Takie wykorzystanie żarówek LED pomoże stworzyć we własnym mieszkaniu iście klubowy klimat. Światło można dowolnie przyciemniać, również za pomocą dedykowanej aplikacji w swoim smartfonie. W ten sposób każdy może pod własnym dachem spełnić marzenia z dziecięcych lat, kiedy to wielkim luksusem wydawała się być możliwość gaszenia wieczorem światła bez wychodzenia z łóżka.

Rodzaje źródeł światła a zużycie energii

Kompletując oświetlenie do domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną, widniejącą przy każdym z produktów. W miejscach, w których często włącza się światło, najlepszym rozwiązaniem będzie montaż żarówek o jak najwyższej klasie energetycznej. Nieco wyższy koszt przy zakupie szybko się zwróci za sprawą zmniejszonego zużycia energii elektrycznej. Co więcej, nowoczesne żarówki LED są o wiele bardziej żywotne, niż ich „starsze siostry”. Ich produkcja i użytkowanie wiąże się też z o wiele niższą emisją szkodliwych substancji do środowiska naturalnego, co jest źródłem ich rosnącej popularności wśród osób o wysokiej świadomości ekologicznej.

Kategorie żarówek dozwolone w użytku

Obecnie na terenie Unii Europejskiej zabronione jest wprowadzanie do sprzedaży zarówno tradycyjnych żarówek wolframowych, jak i modeli halogenowych. Dystrybutorzy mogą oferować te produkty, które posiadają na stanie, jeżeli pozyskali je przed 1 września 2018 r. Zakup i dalsza sprzedaż takich artykułów po tej dacie jest nielegalna.

Gwinty żarówek

Wśród oferowanych źródeł światła znajdują się zarówno te wyposażone w gwinty Edisona, z oznaczeniem zaczynającym się od litery E, jak i gwinty bagnetowe – z literą G. W przypadku tych pierwszych liczba oznacza przybliżoną średnicę gwintu. W drugich natomiast odległość pomiędzy bolcami.

Sklep z wyposażeniem łazienek nr 1 w Polsce!

Nasza infolinia: 61 899 55 00

Nasze nagrody

Wszystkie

Sklep z wyposażeniem łazienek nr 1 w Polsce!

diamenty
award23
trusted
award20
ceneo
quality

Odbiór zamówienia w 1986 miastach!