Woda jest zasobem, który w przyszłości może stać się cenniejszy niż złoto. Aby do tego nie doszło, warto zacząć oszczędzać ją już teraz. Wbrew pozorom nie musi się to wiązać z wyrzeczeniami i zmianą stylu życia. Wystarczy zacząć korzystać z nowych technologii, które pozwolą ograniczyć zużycie wody bez uszczerbku na codziennym komforcie.
GROHE może zaoferować wiele takich rozwiązań. Jako firma, której leży na sercu dobro planety, rozwija w swoich produktach specjalistyczne technologie, które pozwalają oszczędzać wodę w każdym domu. Poznaj je bliżej!

Przejdź do następnych akapitów:

 

GROHE QuickFix – prosta droga do oszczędzania wody

GROHE QuickFix to technologia stworzona jako odpowiedź użytkowników na ich potrzebę własnoręcznego, szybkiego montażu armatury. Asortyment z portfolio QuickFix wyróżnia się maksymalnie prostym montażem. To znane produkty GROHE zaprojektowane tak, aby ich instalacja nie wymagała wizyty fachowca.

Co sprawia, że montaż baterii GROHE QuickFix jest tak łatwy?

  •  Wszystkie elementy i narzędzia potrzebne do zamontowania nowej baterii znajdują się w zestawie.

 

  • Design produktów jest przemyślany i skupiony na prostocie.

 

  • Produkty z linii QuickFix wyposażone są w czytelną, przejrzystą instrukcję zaprojektowaną z myślą o osobach, które na co dzień nie mają styczności z montażem armatury.

 

  • Funkcja "fast fixation" umożliwia szybkie zainstalowanie baterii kuchennej przy pomocy specjalnego zestawu mocującego.

 

  • Do baterii umywalkowych dołączone jest dedykowane narzędzie montażowe, które umożliwia m.in. zamocowanie baterii, dokręcanie wężyków doprowadzających wodę oraz wymianę perlatora.

 

Dzięki temu podejściu użytkownik może samodzielnie zainstalować armaturę w swoim domu, a tym samym odświeżyć wnętrze – tanio i szybko. Bez długotrwałych przygotowań, bez czekania na fachowca i bez płacenia za montaż.

 

Ekologiczne rozwiązania w produktach z portfolio GROHE QuickFix

Samodzielny, tani montaż to nie jedyna oszczędność, jaką daje GROHE Quick Fix. Produkty z tej linii wyposażone są w technologie, które pozwalają zminimalizować także zużycie wody.

Wybrane baterie umywalkowe z portfolio GROHE QuickFix wyposażone są w technologię GROHE SilkMove ES. Zapewnia ona niezakłóconą płynność działania baterii, a także ogranicza zużycie energii potrzebnej do ogrzewania wody. Wszystko dzięki dźwigni, która ustawiona w pozycji centralnej włącza domyślnie zimną wodę, bez każdorazowego uruchamiania podgrzewania. Aby skorzystać z ciepłej wody, wystarczy przekręcić ją w lewą stronę.

technologia grohe silk move

Drugie rozwiązanie to technologia GROHE WaterSaving, czyli specjalistyczne ograniczniki przepływu. Ograniczają one zużycie wody nawet o 50% bez zmniejszania komfortu kąpieli. Optymalne rozprowadzenie sprawia, że w każdej dyszy natrysku utrzymane jest równe ciśnienie, co przekłada się na obfity i równomierny strumień.

deszczownica grohe water saving 

Inne ekotechnologie GROHE oszczędzające wodę, które warto sprawdzić

W oczekiwaniu na właściwą temperaturę wody pod prysznicem za każdym razem marnuje się ok.10 l wody. Technologia GROHE TurboStat zapewnia błyskawiczne osiągnięcie preferowanej temperatury, a także zapobiega jej zmianom podczas kąpieli. Dzięki temu oszczędzamy wodę już w momencie uruchomienia baterii! Baterie termostatyczne GROHE wyposażone są także w przycisk EcoButton, który zmniejsza objętość przepływu nawet o połowę.

bateria z funckją grohe turbostat

GROHE EcoJoy to rozwiązanie, które również ogranicza zużycie wody, i to bez uszczerbku na wygodzie użytkowników. Dostępna jest m.in. w prysznicach z kolekcji Vitalio (26403002, 26696000) oraz bateriach Precision (34788000, 34773000) i zmniejsza o 50% ilość zużywanej wody bez utraty wydajności przepływu strumienia.  

Aby ekologiczna kąpiel była tak samo komfortowa, jak ta tradycyjna, prysznice wyposażone są dodatkowo w GROHE DreamSpray, który rozprasza wodę i zwiększa efektywność strumienia.

Inna, warta uwagi technologia to TouchFree, która zapewnia bezdotykową obsługę baterii. Mimo że kojarzy się głównie z obiektami użyteczności publiczne, coraz częściej pojawia się w prywatnych łazienkach. Bateria wyłącza się, gdy użytkownik odsunie dłonie spod wylewki lub gdy upłynie określony, zaprogramowany wcześniej czas. To rozwiązanie, które może zmniejszyć zużycie wody nawet do 70%!


Nawet tak prozaiczna czynność, jak spłukiwanie wody w toalecie, może generować niepotrzebne straty wody. Mało kto wie, że odpowiada ono nawet za 30% dziennego wykorzystania wody w gospodarstwie domowym!


Aby zapobiegać stratom, warto zaopatrzyć się w dwupojemnościowy system spłukiwania. Takie rozwiązanie pozwala wybrać ilość wody, jakiej chcemy użyć. Może to być 9 lub 6 litrów albo 6 lub 3 litry odpowiednio dla dużego i małego przycisku. Dodatkowo przyciski spłukujące mogą być również wyposażone w funkcję start-stop, która pozwala zatrzymać spłukiwanie w dowolnym momencie.


Technologie, w które wyposażona jest armatura GROHE, powstają z połączenia wielu potrzeb. GROHE przywiązuje wagę do tego, aby korzystanie z produktów marki było maksymalnie wygodne i satysfakcjonujące dla użytkowników oraz jak najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Zarówno kolekcja GROHE QuickFix, jak i inne linie armatury zachęcają, aby przekonać się, że to prawda.