Używaj, oszczędzaj, szanuj – to 3 zasady, którymi kierowała się marka Ferro tworząc swoją unikatową i nowoczesną armaturę z linii Verdeline oszczędzającej wodę. Baterie z tej kolekcji pozwalają zmniejszyć zużycie wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania.

Przejdź do następnych akapitów:

 

Ferro Eco świat – zadbaj o środowisko!

Ograniczenie zużycia wody nie tylko umożliwia podążanie za ekologicznym stylem życia i troskę o zasoby naturalne naszej Planety, ale także jest doskonałym sposobem na znaczne zmniejszenie domowych rachunków. To sposób na życie, który się po prostu opłaca!

W szerokiej ofercie armatury Ferro na szczególną uwagę zasługują produkty posiadające właśnie cechy ekologiczne. Na polskim rynku to pozycje zawierające w nazwie Verdeline. Baterie z tej linii pozwalają oszczędzać wodę i ograniczyć zużycie energii niezbędnej do jej podgrzania, a tym samym znacząco redukują koszty w gospodarstwie domowym.

aranzacja lazienki z czarną armaturą Ferro Vitto

Liczne technologie i zastosowane rozwiązania w bateriach Verdeline pozwalają zoptymalizować zużycie wody i energii, przy jednoczesnym braku utraty komfortu z ich korzystania. Dodatkowo odnajdują się w każdej przestrzeni aranżacyjnej. Nowoczesne wzornictwo i smukłe harmonijne linie pozwalają wykorzystać je zarówno w łazienkach w stylu skandynawskim, miejskim, minimalistycznym, jak i retro, czy loft.

Ekologiczne technologie

Produkty marki Ferro posiadające rozwiązania ekologiczne oznaczone są znakiem ECO+. Zastosowane w nich liczne technologie pozwalają na zmniejszenie zużycia wody w porównaniu do standardowych produktów.

aranzacja lazienki z armaturą Ferro Alba


Armatura z linii Verdeline została wyposażona w technologię:

  • Perlator Ferro Air Mix – są to perlatory z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego. Montowane na końcu wylewki napowietrzają i redukują przepływ wody, pozwalając na ograniczenie jej zużycia do 50%.

 

  • System Ferro Eco Save – jest to ogranicznik, który pozwala na oszczędność wody nawet do 50%. Montowany w bateriach natryskowych ogranicza przepływ wody.

 

  • System AIR-IN – to funkcja, która określa dodatkowe napowietrzenie strumienia. Pozwala na użycie mniejszego natężenia wody przy jednolitym zachowaniu komfortu z jego korzystania.


Tiga, Vitto i Alba – serie oszczędzające wodę

W skład linii Verdeline  wchodzą liczne serie armatury. Przybliżymy trzy z nich Tigę, Vitto i Albę.

Tiga– dla miłośników ekologicznych i klasycznych rozwiązań łazienkowych

Baterie Tiga to propozycja dla osób lubiących przemyślane, miłe dla oka wzornictwo. Miękkie linie korpusów i wylewek są ukłonem w stronę klasyki. Baterie te świetnie odnajdą się więc w aranżacjach z stylu glamour, czy retro.

bateria wannowa Ferro Tiga


Prosta, oszczędna forma może też jednak przypaść do gustu miłośnikom wnętrz minimalistycznych. Subtelnemu designowi towarzyszy funkcjonalność. Zaokrąglony kształt sprawia, że baterie łatwo utrzymać w czystości. Dba o to zresztą także system usuwania kamienia wapiennego Easy Clean.

Vitto – ekologiczna i piękna łazienka

Baterie z kolekcji Vitto są przykładem zastosowania rozwiązań, dzięki którym możemy cieszyć się piękną, ekologiczną i ekonomiczną łazienką. Modele umywalkowe wyposażono w perlatory napowietrzające strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej. Ograniczniki przepływu w bateriach natryskowych kontrolują ilość wypływającej wody. Niewątpliwymi atutami baterii Vitto są też oryginalny design i łatwość utrzymania w czystości.

zestaw prysznicowy ferro vitto black

Alba – geometria do łazienek nowoczesnych i miejskich

Stylistyka baterii z serii Alba wpisuje się we wciąż modny nurt geometryczny w aranżacji wnętrz i designie. Prosty kształt korpusów i wylewek, opartych na motywie prostokąta, przełamany został delikatnie zaobloną linią krawędzi. Projektanci uzyskali dzięki temu efekt lekkości i dynamiki, tak pożądany w nowoczesnych kompozycjach łazienkowych.

bateria umywalkowa ferro alba