Lustra łazienkowe – sposób na jaśniejsze wnętrze

Łazienka

Poradnik

Aranżacja

  • calendar19.05.2015
Lustro do dużej łazienkiLustro do dużej łazienki

Lustro to nie tylko niezbędny w łazience element wyposażenia, ale również coraz częściej doceniany sposób na aranżację małej przestrzeni.

W artykule:


Odpowiednio dobrane lustra do łazienki pozwalają nam oszukiwać za pomocą drobnych sztuczek. Otwierają przestrzeń i rozpalają światło. Mogą zdziałać cuda, jeśli chcemy optycznie powiększyć dane pomieszczenie.

Jak wykorzystać lustra do aranżacji łazienki?

Mała łazienka wyposażona w duże zwierciadło zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Jeśli mamy taką możliwość, warto powiesić lustro na całej długości ściany. Z kolei dwa lustra usytuowane naprzeciwko siebie będą powiększać pomieszczenie w nieskończoność.

Najbardziej praktyczne są poziome lustra do łazienki – zwykle wystarczy nam samo odbicie twarzy, dużo łatwiej jest też utrzymać takie lustro w czystości. Tego typu lustra, najlepiej zamontowane na kilku ścianach, obniżą optycznie zbyt wysokie pomieszczenie.

W przypadku niskich wnętrz (np. w łazience na poddaszu) pionowe ustawienie lustra sprawi, że pomieszczenie wyda się wyższe. Takie rozwiązanie, chociaż mniej praktyczne, jest bardzo efektowne, a sięgające od podłogi do sufitu lustro pięknie prezentuje się w niewielkich łazienkach.

Lustra łazienkowe a oświetlenie

Lustra odmienią także słabo oświetloną łazienkę. Jeśli odpowiednio ustawimy je względem źródła światła, pomieszczenie stanie się dwa razy jaśniejsze. Samo lustro może być rozjaśnione oświetleniem bocznym zamontowanym po obu jego stronach. Oprawy liniowe i kinkiety powinny być umieszczone na wysokości naszych oczu, dzięki temu nie będziemy mieli problemu z makijażem lub goleniem.

Jeśli wyposażamy nowocześnie zaprojektowaną łazienkę, możemy postawić na lustro z zamontowanymi diodami LED, które zapewni wyjątkowy design oraz energooszczędne i perfekcyjne oświetlenie.

lustro w małej łazience

Metamorfoza łazienki… i Ciebie!

Lepiej oświetlona i bardziej przestrzenna łazienka zdecydowanie odnowi wizerunek mieszkania. Nasze odbicie też będzie bardziej świeże, bowiem lustra mają wyjątkowe właściwości czynienia metamorfozy.

Ważne, by lustro łazienkowe dobierać do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze – będzie wówczas dobrze współgrało z resztą pomieszczenia. W nowoczesnej i minimalistycznej łazience najlepiej sprawdzi się samo szkło zamontowane bezpośrednio na ścianie. Z kolei w klasycznych lub nawiązujących do retro łazienkach świetnie będą wyglądać ciężkie zwierciadła w bogato zdobionych ramach.