Parawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowej

Łazienka

Poradnik

  • calendar19.05.2015
Parawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowejParawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowej

Wieczorna kąpiel czy poranny prysznic? Niezdecydowanym radzimy wybrać parawan nawannowy. Z nim oba rozwiązania są możliwe nawet w najmniejszej łazience. I to za kilkakrotnie mniejsze pieniądze, niż w przypadku dwóch urządzeń.

W artykule:


Wanna czy prysznic? Tego typu dylematy towarzyszą nam zawsze przy urządzaniu łazienki. Jeśli już zamontujemy oba rozwiązania, możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu i korzystać z każdego z nich wedle samopoczucie oraz aktualnego nastroju.

Parawan nawannowy - ulga dla portfela

Za wyborem parawanów nawannowych przemawia przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Przeciętny koszt zainstalowania prysznica przekracza kwotę tysiąca złotych. Tymczasem najtańszy model parawanu dostępny jest w cenie około 200 zł.

Nie należy zapominać również o dodatkowych kosztach związanych z montażem i zakupem elementów wymaganych do instalacji prysznica. W dodatku większość dostępnych na rynku parawanów możemy zainstalować samodzielnie. Wybór takiego rozwiązania zwalnia nas też z konieczności przebudowania łazienki.

Parawan nawannowy - zalety wanny i prysznica w jednym

Wanna ma zdecydowanie bardziej rodzinny charakter. Niemal każdy z nas przechodził w życiu etap pluskania pośród gumowych kaczek lub w dorosłym życiu delektował się aromatyczną kąpielą z ukochaną osobą. Przygotowanie do tej czynności jest na tyle czasochłonne, że w praktyce często rezygnujemy z przyjemności na rzecz szybkiego odświeżenia się pod prysznicem.


Ma to znaczenie zwłaszcza przed wyjściem do pracy, kiedy w pośpiechu pokonujemy kolejne etapy przygotowań. Dodatkowo, natrysk zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, co sprawdza się w przypadku małych powierzchni. Jeśli jednak nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić na wykorzystanie obu elementów jednocześnie, musimy działać stanowczo. W tej sytuacji chwytamy koło ratunkowe: parawany nawannowe.