O funkcjonalności kuchni decyduje jej wyposażenie. Oprócz sprzętów AGD oraz nowoczesnych mebli musi znaleźć się w niej zlewozmywak oraz bateria kuchenna. Oferta producentów w zakresie baterii jest bardzo szeroka, jednak największą popularnością cieszą się modele z wyciąganą wylewką. Na czym polega ich fenomen?

Przejdź do następnych akapitów:


Kiedyś bateria kuchenna miała jedynie spełniać swoją podstawową funkcję w kuchni. Dziś stała się synonimem nie tylko funkcjonalności, ale i designu. To ona w dużym zakresie decyduje o tym, czy wnętrze jest nowoczesne, czy nie. Na rynku znajdziecie wiele modeli baterii kuchennych. Największą popularnością cieszą się jednak baterie z wyciąganą wylewką. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni. 

Jak skonstruowana jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką składa się z ruchomej głowicy z natryskiem. Jest ona zamontowana oczywiście na wężu, który jest wyciągany. Jego zasięg plasuje się w okolicach 100 – 150 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość m.in. dokładniejszego umycia warzyw oraz owoców.

Po zakończonych pracach głowica z natryskiem wraca na swoje miejsce, a wąż ukryty jest w korpusie baterii. Dzieje się tak za sprawą zamontowanego na jego końcu obciążnika. Na rynku znajdziemy wiele wersji baterii kuchennych z wyciąganą wylewką. Obrotowe, kolorowe, elastyczne – wszystkie one idealnie sprawdzą się w kuchni, jednocześnie dodając jej charakteru. 

Zalety baterii kuchennych z wyciąganą wylewką

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką mają szereg zalet! Jedną z nich jest fakt, że dzięki nim możemy umyć dokładnie produkty spożywcze. To szczególnie istotne w przypadku takich warzyw  jak sałata. Jej zwykłe opłukanie czasami nie wystarczy, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń i pisku – pomoże nam w tym wyciągana wylewka z natryskiem. Razem z nią możemy również oczyścić z kurzu różnego rodzaju dekoracje oraz przedmioty znajdujące się w naszym domu.

Kolejną istotną zaletą tego rodzaju baterii kuchennych jest ich ergonomiczność. Nadają się zarówno do montażu z małym, jak i dużym zlewem. To również dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie mamy innego wyboru, jak montaż zlewu jednokomorowego. Nie zawsze w tego rodzaju zlewozmywakach możemy zmieścić duży garnek. Wówczas bateria z wyciąganą wylewką pomoże nam go dokładnie umyć lub napełnić.

Przy dużych, dwukomorowych zlewozmywakach pojawia się inny problem. W momencie, kiedy zdecydujemy się na zwykłą baterię kuchenną, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będzie ona sięgała tak daleko, jak tego potrzebujemy. Dzięki wyciąganej wylewce mycie zarówno naczyń, jak i samego zlewu, stanie się dużo prostsze i wygodniejsze!

Maestro – przykład nowoczesnej baterii kuchennej z funkcją wyjmowania wylewki 

Decydując się na zakup baterii kuchennej z wyciąganą wylewką możemy naprawdę wybierać spośród różnorodnych modeli, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienną pracę w kuchni. Przykładem tego rodzaju produktu jest elegancka bateria zlewozmywakowa Maestro, która zasila portfolio armatury kuchennej marki FERRO.

Jej charakterystyczną cechą jest obrotowa i wyciągana wylewka, która umożliwia dotarcie do najdalszych zakamarków zlewozmywaka oraz pozwala na komfortowe mycie.

Bateria nie tylko spełnia swoją funkcję, ale dodatkowo pięknie się prezentuje. Będzie doskonałą ozdobą kuchni zarówno w stylu skandynawskim, minimalistycznym, jak i industrialnym. Pasuje do nowoczesnych mebli kuchennych pod zabudowę oraz do wersji bardziej klasycznych.

Bateria Maestro wyposażona została w regulator ceramiczny Cold Start oraz regulator strumienia z funkcją napowietrzania strumienia wody. Model pokryty został dekoracyjną chromowaną powłoką, dzięki której posłuży przez wiele lat.

Zaletą baterii jest również możliwość szybkiego montażu. Interesujący design, wysoka jakość materiałów i praktyczne rozwiązania sprawiają, że bateria ta odświeży wygląd każdej kuchni niezależnie od jej stylu!