Aranżacja kuchni w pastelowych kolorach to stosunkowo niecodzienny pomysł, który w polskich przestrzeniach kuchennych dopiero kiełkuje. Takie wnętrze zachwyca połączeniem kolorów, które z pewnością znajdzie niejednego wielbiciela i to nie tylko wśród kobiet.


Choć pastele do tej pory były głównie wykorzystywane w pokojach dziecięcych, obecnie zaczynają królować w innych nietypowych dla nich pomieszczeniach. Pastelowa kuchnia - w efekcie to nie tylko słodkie i cukierkowe pomieszczenie, ale również bardzo uporządkowana i przemyślana przestrzeń. Pomimo zastosowanych barw nie jest tak kobieca jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Jeśli przypomnicie sobie amerykańskie filmy z lat 90-tych, na pewno dostrzeżecie w tego typu aranżacjach kuchennych ducha rock and rolla.

O pastelowych kolorach słów kilka

Pastele były chętnie wykorzystywane we wnętrzach lat 90-tych. Jakie kolory dzisiaj dominują w pomieszczeniach, a konkretnie w pastelowych kuchniach? Oczywiście królują tutaj cukierkowe pudrowe róże, odcienie mięty i cytryny oraz delikatne błękity. Zazwyczaj w takich aranżacjach nie powinniśmy zestawiać tego typu barw z jakimikolwiek innymi, mocniejszymi. Chodzi o to, by nie burzyć spokoju jaki zapewniają nam pastele. 

Źródło: boligcious

Jednocześnie tego typu kolory to świetna alternatywa dla mocnych, jaskrawych barw. Z pewnością każdemu, kto je wykorzysta w kuchni, zapewnią oryginalność i będą powodem do zazdrości ze strony każdego, kto zobaczy taką kuchnię. Pastelowa kuchnia to bowiem stosunkowo rzadko spotykana aranżacja.

Meble w pastelowej kuchni – przykładowy pomysł

Meble w pastelowym odcieniu różu, błękitu lub żółci stanowią ozdobę samą w sobie. Ważne jednak, by nie przesadzić. Jeśli zatem decydujemy się na pastelowe meble, zachowajmy umiar i postawmy na białe ściany. W takim zestawieniu ograniczmy także liczbę dodatków. Jeśli już jesteśmy w cukierkowym temacie, warto zastosować w takiej kuchni nowoczesne pastelowe akcenty w postaci piekarnika, lodówki, mikrofalówki lub barowych stołków, które doskonale podkreślą strefę wyspy kuchennej (jeśli takową posiadacie).


Kolejną opcją na ciekawą aranżację kuchenną jest odwrotność pierwszej, a mianowicie wykorzystanie pastelowych ścian. Na ich tle doskonale wyglądać będą białe meble. Warto zrezygnować jednak z górnych szafek. Dzięki temu zyskamy miejsce na zamontowanie białych półek, na których możemy wyeksponować ciekawe pastelowe dodatki, np. ozdobne talerze lub porcelanę.

Pastelowe dodatki do kuchni

Aby stworzyć przyjemny pastelowy klimat w kuchni, nie musimy robić generalnego remontu lub wydawać masy pieniędzy. Tym, co nadaje wnętrzu charakteru często są dodatki, a te w pastelowych barwach są słodkie. Z kuchnią doskonale współgrać będą kolorowe talerze, kubki i filiżanki oraz pastelowe serwetki czy zasłonki na oknach. Za pan brat z pastelami jest również chrom. Nowoczesna bateria kuchennazlewozmywak dopełni całości aranżacji.

Pastelowa kuchnia jest ładna, delikatna i kobieca. I choć do jej wypełnienia używamy często wielu dodatków, nie zaburzają one całości stylizacji. Wręcz przeciwnie – w kuchni panuje porządek i wyjątkowy klimat lat 90-tych.