Nowoczesne meble kuchenne mogą wystarczyć nam na długie lata. Warto się zastanowić nie tylko nad funkcjonalnością kuchni, ale również nad jej kolorem.


Wybieramy nowoczesne meble kuchenne

Z jednej strony naturalność, z drugiej styl glamour i mocne zestawy kolorystyczne. Jakie kuchenne fronty meblowe są obecnie najmodniejsze?

Fronty do mebli kuchennych – ostre kolory w natarciu

Jakie  są modne kolory mebli kuchennych? Zdecydowane, żywe i wesołe. Podobnie jak w łazienkach, ostatnie sezony przyniosły zainteresowanie ostrymi, mocnymi barwami – seledynem, czerwienią, pomarańczem i żółcią. Widać to również w ofertach producentów baterii kuchennych, którzy zgodnie z trendami  proponują korespondujące kolorystycznie dodatki.

W 2015 roku, szczególnie modnym kolorem jest ceglasta miedź – kolor, ciepły a jednocześnie nietypowy i tworzący atmosferę przytulności. Kolorowe fronty mebli kuchennych łączą się najczęściej ze stonowanymi płytkami podłogowymi oraz bielą bądź czernią.

Ostre kolory nowoczesnych mebli kuchennych świetnie komponuje się ze stonowanymi płytkami podłogowymi.

Naturalna kolorystyka frontów do mebli kuchennych

Od kilku lat niezmienną popularnością cieszą się meble kuchenne z dekorem drewna. Ma to zarówno umocowanie w modzie wnętrzarskiej ostatnich lat nawiązującej do minimalizmu, ekologii, stylu skandynawskiego i naturalności jak i w aspektach ekonomicznych. O ile moda na ostre kolory, wysoki połysk czy określony styl wnętrz może w ciągu 2-3 lat przeminąć, o tyle drewno będzie zawsze wyglądać elegancko, przytulnie i pasować do wielu aranżacji kolorystycznych.

Zamiast zmieniać front mebli kuchennych, by odświeżyć kuchnię wystarczy pomalować ściany na inny kolor, wymienić blat roboczy bądź dodatki, by uzyskać zupełnie nową aranżację.  Najpopularniejsze kolory frontów mebli kuchennych w drewnie to eleganckie wenge, jasny klon czy bardzo tradycyjny jesion czy grusza. Naturalne kolory często łączy się z płytkami z dekorem rustykalnym.

Eleganckie drewno świetnie sprawdza się na frontach mebli kuchennych.

Fronty mebli kuchennych – błysk czy mat?

Meble na wysoki połysk przez lata były w Polsce traktowane po macoszemu. Kojarzone z politurą i stylem „późny Gierek” stopniowo traciły na popularności. Ostatnie 2-3 lata, wraz z modą na glamour i nowoczesność przyniósł jednak zwiększenie zainteresowania błyszczącą struktura frontów. Tego typu meble kuchenne pasują zarówno do małych jak i dużych kuchni. W małych pomieszczeniach, jasne fronty mebli z wysokim połyskiem pozwalają na optyczne powiększenie kuchni.

Meble kuchenne z połyskiem świetnie prezentują się w otwartych kuchniach.
Ciemne meble kuchenne z połyskiem, świetnie prezentują się w dużych bądź otwartych na salon kuchniach. Rozświetlają je a jednocześnie są niezwykle eleganckie. Oczywiście, wybierając połysk warto sprawdzić na ile na ich powierzchniach odbijają się ślady rąk – przy małych dzieciach, wybór takich frontów może okazać się nie najlepszym pomysłem.

Zapisz

Zapisz