Nie od dzisiaj wiadomo, że to, co podoba się kobietom, niekoniecznie przemawia do mężczyzn. Proste, minimalistyczne, dopracowane w najmniejszym szczególe, a dodatkowo wyposażone w nowinki technologiczne wnętrze to ich sposób na idealną męską łazienkę.


Zazwyczaj urządzając dom lub mieszkanie to kobiety mają decydujący wpływ na to jak będzie ono wyglądało. W tym wypadku łazienka niemalże w 100% będzie zaaranżowana w oparciu o kobiece, często pastelowe kolory i uzupełniona o wszelkiego rodzaju dodatki, akcesoria łazienkowe, a także dekoracje, zazwyczaj w postaci świec, czy zasłon. Co jednak w chwili kiedy za urządzenie łazienki zabiera się mężczyzna? Jakie aspekty i rozwiązania są istotne w takim wypadku i jak prezentuje się typowo męska łazienka?

Kolory i materiały w męskiej łazience

Zazwyczaj projekt męskiej łazienki skupia w sobie naturalne, stonowane kolory, takie jak czerń, biel, szarość czy delikatne odcienie zieleni i błękitu. Są jednak mężczyźni, którzy doskonale czują się i wręcz potrzebują energetycznych kolorów wokół siebie. Dlatego w łazience stawiają na pomarańcz lub żółć, którą bardzo często łączą z czernią i bielą.

Z kolei do najbardziej lubianych i najczęściej wykorzystywanych przez mężczyzn materiałów w łazience należy oczywiście drewno, a także surowy beton i kamień, czyli obowiązkowy akcent minimalistycznej łazienki. Swoją szczególną rolę odgrywa również metal i cegła, zwłaszcza jeśli projekt nastawiony jest na łazienkę w stylu loft.

Proste, funkcjonalne meble

Zazwyczaj męska łazienka wyposażona jest w takie meble i urządzenia, które umożliwiają całkowite schowanie wszelkich akcesoriów łazienkowych. Meble powinny być proste, eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne – wyposażone w pojemne szuflady i półki. Prosta forma nie oznacza, że łazienka będzie nudna, a wręcz przeciwnie – będzie uporządkowana, a na pierwszy plan wysunie się  piękna aranżacja.

Całość oczywiście dopełni klasyczna biała ceramika oraz dopasowane do reszty stylizacji akcesoria łazienkowe, takie jak wieszaki, dozowniki do mydłaszczotka do WC oraz ręczniki.

Nowinki technologiczne – obowiązkowo!

Męska łazienka nie byłaby męską, gdyby zabrakło w niej nowoczesnych gadżetów. Wiedzą o tym wszyscy, a już w szczególności kobiety, że panowie kochają wszystko, co elektroniczne. Dlatego w męskiej łazience marzeń z pewnością przydałoby się lustro z ekranem telewizyjnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu mężczyzna może być stale na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie lub po prostu podczas kąpieli może obejrzeć swój ulubiony film lub mecz.

Z kolei w ofercie firmy Grohe Panowie znajdą  wodoodporny głośnik Bluetooth – Aquatunes. Umożliwia on odtwarzanie ulubionej muzyki z dowolnego urządzenia połączonego z nim za pomocą technologii Bluetooth. Wbudowany akumulator starcza na ponad 8 godzin ciągłego działania, pozwalając miłośnikom nawet najdłuższych kąpieli cieszyć się swoimi ulubionymi przebojami.