Wyposażenie odgrywa bez wątpienia pierwszoplanową rolę w aranżacji wnętrz. Doradzamy, jak dobierać akcesoria do łazienki, by stały się przysłowiową wisienką na torcie.


Połączenie funkcjonalności z estetyką

Akcesoria łazienkowe są tak samo ważne jak standardowe instalacje sanitarne, jeśli zależy nam zarówno na walorach estetycznych, jak i funkcjonalności wnętrza. Większość akcesoriów do łazienki wiąże się z systemem przechowywania, pozwala zachować porządek w pomieszczeniu.

Równie istotne są dodatki związane z codzienną higieną. Każdy element powinien być umieszczony w miejscu optymalnym zarówno z użytkowego, jak i estetycznego punktu widzenia – tak, by nie zakłócać codziennych czynności związanych z toaletą.

Akcesoria do łazienki – jak je wybrać?

Warto przed zakupem odpowiednich dodatków dokładnie przyjrzeć się pomieszczeniu. Jeżeli jest świeżo po remoncie lub wykończeniu i od początku mieliśmy swoją “wizję” oraz określony styl łazienki – wybór nie powinien stanowić problemu. W pozostałych przypadkach dobór akcesoriów łazienkowych może być pretekstem do zmiany charakteru pomieszczenia lub dopiero nadania mu odpowiedniego stylu.

Styl to podstawa

Każdy drobiazg powinien podkreślać elementy stylu wnętrza. Proste i surowe formy o metalicznych barwach świetnie sprawdzą się we wnętrzu modernistycznej łazienki. Z kolei zdobienia z naturalnego kamienia zdecydowanie lepiej skomponują się z klasycznymi rozwiązaniami. Styl, w jakim urządzamy łazienkę sam powinien najlepiej podpowiedzieć, które akcesoria łazienkowe wybrać. A źle dobrane potrafią zepsuć nawet najbardziej przemyślane aranżacje.

Kolorystyka ma znaczenie

Aby nadać łazience charakteru, typowe elementy możemy ożywić jaskrawą kolorystyką dodatków. Warto postawić na jeden dominujący kolor, który pojawi się we wszystkich akcesoriach do naszej łazienki – szczególnie jeśli na ścianach i podłodze położyliśmy niewyróżniające się płytki. Jeśli natomiast zależy nam na ekskluzywności, zdecydowanie lepiej sprawdzi się pastelowa paleta kolorystyczna lub klasyczne i proste (białe bądź czarne) akcesoria łazienkowe.

Liczy się pomysł

Aranżacyjna nuda to już przeszłość. We wnętrzu łazienki – oczywiście w zależności od przyjętej konwencji – sprawdzi się zarówno kosz na gazety, jak i wielofunkcyjny ruchomy stojak, na którym można przechowywać przedmioty potrzebne w trakcie codziennej toalety.

Dostępna obecnie ilość oraz różnorodność akcesoriów łazienkowych może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego nie ograniczajmy się! Wyszukiwanie ciekawych gadżetów do łazienki może się okazać nie tylko dobrą zabawą, ale przede wszystkim sposobem na otaczanie się designerskimi, ułatwiającymi życie przedmiotami. A kto nie lubi dobrego designu?

Czego unikać przy wyborze akcesoriów do łazienki?

Zbyt duża różnorodność kolorystyki i wzornictwa może całkowicie zburzyć estetykę wnętrza. Warto więc zadbać, by wszystkie dodatki stanowiły spójną całość. Większość producentów oferuje zestawy akcesoriów łazienkowych, co pozwala nam uniknąć pułapki kompozycyjnej. Decydujemy się na określoną kolekcję i w jej ramach dobieramy poszczególne dodatki.