Łatwe utrzymanie higieny w toalecie bez konieczności używania silnych środków chemicznych? Teraz to możliwe dzięki nowoczesnej technologii bezkołnierzowych misek WC, które stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem w naszych łazienkach.


Czym jest miska bezkołnierzowa?

Na początek należy odpowiedzieć na pytanie, czym jest bezkołnierzowa miska WC i co odróżnia ją od klasycznej ubikacji. Ten typ miski to tak naprawdę odpowiedź na potrzeby każdego, kto do tej pory zmagał się z wyobrażeniami na temat tego, co może kryć zanieczyszczona toaleta. Miska bez kołnierza to również zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, a także o wiele bardziej ekonomiczne i ekologiczne od tradycyjnych misek WC.

Jak to działa?

Działanie bezkołnierzowych misek WC polega głównie na dystrybuowaniu wody wzdłuż całego obwodu wewnątrz misy. Woda, za pomocą dyszy, rozprowadzana jest po po innowacyjnie zaprojektowanym kształcie miski bez kołnierza. Zapobiega to gromadzeniu się brudu w miejscach, do których do tej pory woda nie docierała, a także jej wydobywaniu się na zewnątrz. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i wydajne, gdyż dzięki specjalnie dopasowanej technologii pozwala ono zaoszczędzić nawet do 30% wody.

Miski zwykłe a bezkołnierzowe

Aby jeszcze lepiej zrozumieć działanie nowoczesnych misek wc bez kołnierza, warto porównać je z tradycyjnymi modelami oraz tymi, które częściowo nie mają kołnierza. Oczywiście do tej pory najpopularniejszym rozwiązaniem były miski standardowe. Nie ma się co dziwić – tak był zaopatrzony i zorientowany rynek. Nagromadzenie brudu oraz bakterii należało eliminować za pomocą silnych środków czyszczących, które też nie zawsze dawały gwarancję zachowania stuprocentowej czystości i świeżości.


   

W miarę upływu lat oraz rozwoju technologii, pojawiły się miski WC częściowo pozbawione kołnierza, które o wiele lepiej radziły sobie z brudem oraz bakteriami, ale niestety wciąż było to działanie częściowe. Natomiast miski bezkołnierzowe, nie dając bakteriom dogodnego miejsca na rozwój, pozwalają utrzymać nienaganną higienę w łazience. Brak zagłębień w miskach tego typu zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, dzięki czemu czas do tej pory spędzany na utrzymaniu czystości w łazience można przeznaczyć na dużo przyjemniejsze aktywności.

Nowoczesny wygląd i design

Tym, co również przykuwa uwagę w miskach bezkołnierzowych (oprócz funkcjonalności oraz wygody wynikającej z ich zastosowania) jest oczywiście ich wygląd oraz design. Są to produkty nowoczesne, choć tak naprawdę pasują do każdego wnętrza i świetnie współgrają z wieloma stylami aranżacyjnymi.

Bez kołnierza = bez ciężkiej pracy

Bez wątpienia czysta łazienka i zadbana toaleta sprawiają, że ich codzienne użytkowanie staje się nie tylko przyjemniejsze, ale i po prostu zdrowsze. Chociaż staramy się dbać o higienę tych pomieszczeń i miejsc jak najlepiej, nie zawsze jednak udaje nam się być stuprocentowo zadowolonym z efektów naszej pracy. Na szczęście rozwój technologii wyszedł naprzeciw naszym wymaganiom i obawom związanym z tymi aspektami, tworząc bezkołnierzowe miski WC, które nie wymagają pracochłonnych czynności pielęgnacyjnych, a jednocześnie gwarantują utrzymanie higieny i czystości, które są  przecież dla nas tak ważne.