Natura to coś o co wszyscy powinniśmy dbać. Wie o tym marka Cersanit, dlatego proponuje innowacyjne i bezpieczne dla ludzi opakowania EcoBox, które są przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Czym wyróżnia się opakowanie EcoBox ?

Przejdź do następnych akapitów:


Z troski o naszą planetę

EcoBoxy są kolejnym krokiem w kierunku coraz większej troski o naszą planetę. Opakowania te są całkowicie pozbawione plastiku, kompostowalne oraz biodegradowalne. Wybierając produkty marki Cersanit zapakowane w EcoBoxy zadbasz nie tylko o Ziemię, ale i jej mieszkańców. Poza zaletami stricte środowiskowymi opakowania te posiadają również wiele zalet praktycznych, dzięki czemu masz 100% pewność, że zakupione przez Ciebie produkty dotrą w nienaruszonym stanie. Dzieje się tak za sprawą wypełnienia opakowania metodą Plaster Miodu, czyli grubą warstwą tektury składającą się z sześciokątnych komórek bardzo wytrzymałych na naciski.

ekologiczne opakowania Ecobox Cersanit
Ponadto opakowania produkowane są wyłącznie z ekologicznych surowców, które dostarczane są przez sprawdzonych dostawców i pochodzą z wiarygodnych źródeł. Potwierdzeniem tego, że opakowania spełniają wszelkie wymagane prawem normy są certyfikaty, takie jak: FSC Mix 70%® BV-COC-162487, Plastic Free. Dodatkowo procesy w firmie Cersanit są zgodne z wymaganiami norm: ISO 14001 w zakresie Systemu Zarządzania Środowiskiem oraz ISO 9001 w zakresie Systemu Zarządzania Jakością.

EcoBox vs Plastic Free

Opakowania nie posiadają nawet grama plastiku. Potwierdzeniem tego jest certyfikat Plastic Free. Jest on pierwszym stosowanym na całym świecie systemem, który utwierdza, że dany produkt zawiera 0% plastiku oraz ma na celu wyselekcjonowanie produktów spełniających bardzo restrykcyjne kryteria.

zero plastiku ecobox

Zero plastiku oznacza, że w procesie biodegradacji, materiał ulega rozpadowi wyłącznie na substancje które naturalnie występują w przyrodzie, jak CO2, biomasa i para wodna. Natomiast w procesie kompostowania opakowania staną się humusem, który jest rodzajem naturalnego nawozu.

Ochrona lasów

Drewno wykorzystywane do tworzenia opakowań EcoBox pochodzi z certyfikowanych lasów. Oświadczenie FSC® mix 70%, które te opakowania posiadają oznacza, że do wykonania danego wyrobu zużyto minimum 70% drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych FSC®. Z kolei pozostały surowiec to niecertyfikowane tzw. „kontrolowane drewno”. Taki surowiec pochodzi z legalnego źródła i nie jest pozyskiwany z terenów o zwiększonych wartościach przyrodniczych, czy społecznych.  

las widok z lotu ptaka
Ponadto drewno to nie jest pozyskiwane z obszarów przekształconych lasów naturalnych, czy też miejsc, w których wykorzystywane są drzewa modyfikowane genetycznie. Ten system certyfikacji popierany jest przez największe organizacje proekologiczne i dlatego cieszy się dużą wiarygodnością.

Przyjazne dla każdego

Nie tylko tektura, z której wykonane są opakowania EcoBox jest w pełni ekologiczna, ale także farby do ich znakowania, które spełniają wysokie normy. Nadruki wykonywane są w technice flexo, z użyciem farb biodegradowalnych. Ten fakt potwierdza dokumentacja o braku zawartości metali ciężkich (zgodnie z dyrektywą 94/62/WE) i innych niebezpiecznych substancji (zgodnie z regulacją REACH).

zielona rewolucja od Cersanitu ecobox