Urządzamy małą łazienkę z Deante!

Łazienka

Poradnik

  • calendar24.10.2022
  • Autor: Magda Strzelecka
Mała łazienka w odcieniach zieleniMała łazienka w odcieniach zieleni

Zaprojektowanie małej łazienki tak, aby była funkcjonalna i wygodna może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście oferowane dziś przez producentów rozwiązania sprawią, że nawet najmniej ustawna czy wąska łazienka będzie cieszyć swoim wyglądem i komfortem użytkowania. Poznaj produkty marki Deante, dzięki którym stworzysz swoją ulubioną strefę relaksu nawet w najmniejszej przestrzeni.

W artykule:

 

O czy pamiętać projektując małą łazienkę?

Żeby zapewnić sobie komfort podczas codziennego korzystania z łazienki powinniśmy pamiętać, że dobrze rozplanowany projekt to klucz do sukcesu. Na początek należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Jaką funkcję ma spełniać łazienka czy jest to główna łazienka i jedyna, czy też łazienka dla gości. Istotne są również nawyki czy upodobania domowników oraz to ile osób będzie korzystać z łazienki. Warto też dokładnie przemyśleć, w jakie urządzenia czy meble planujemy wyposażyć swoją łazienkę.

mała łazienka w zieleni z kabiną typu walk-in

Wanna czy prysznic?

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem w małej przestrzeni to dziś na szczęście już tylko kwestia naszych upodobań. Producenci tworzą swoje produkty z myślą o różnorakich wielkościach łazienek. Nawet posiadacze tych najmniejszych znajdą takie rozwiązania, które pozwolą na zainstalowanie wymarzonych sprzętów niezależnie od dostępnej powierzchni. Jeśli chcemy, aby w naszej łazience zagościła wanna wybór powinien paść na tę o mniejszym rozmiarze przyścienną, asymetryczną lub narożną. Co jednak jeśli preferencje domowników są różne? Dobrym kompromisem pomiędzy wanną a prysznicem będzie zamontowanie parawanu nawannowego, który w połączeniu z odpowiednią baterią wannowo-prysznicową sprawi, że każdy użytkownik będzie usatysfakcjonowany. Marka Deante w swojej ofercie posiada zestawy wannowo-prysznicowe z deszczownicą, które dzięki regulowanej wysokości sprawdzą się zarówno podczas kąpieli w wannie, jak i szybkich pryszniców.


mała jasna łazienka z wanną z parawanem nawannowym

Dla zwolenników prysznica Deante przygotowało rewolucyjny, nowoczesny system do zabudowy Kerria Plus. W serii tej znajdziemy kabiny, ścianki prysznicowe czy drzwi wnękowe w szerokim zakresie rozmiarów i dwóch kolorach czarnym i chromie. Produkty z serii można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc odpowiadające nam rozmiarem konfiguracje. Co więcej, kabiny czy ścianki prysznicowe można montować we wnęce lub w narożniku zarówno na brodziku, jak i  samej posadzce z odpływem liniowym.

Brodziki prysznicowe to kolejny produkt z oferty marki Deante, po który warto sięgnąć urządzając małą przestrzeń łazienkową. Seria Correo to brodziki granitowe, które można docinać do odpowiadających nam wymiarów. Jeśli więc w miejscu, w którym ma stanąć kabina mamy wnękę lub pion techniczny, których nie możemy usunąć, warto wybrać brodziki od Deante.
W małej łazience sprawdzi się również kabina bezbrodzikowa. Montowany w samej posadzce odpływ liniowy zmieści się nawet w najtrudniejszym układzie. Zyskamy dzięki temu powierzchnię, której nie ograniczają wymiary brodzika. Co więcej takie rozwiązanie jest idealne również wtedy, gdy w domu mieszkają osoby starsze czy niepełnosprawne.

mała łazienka w szarościach z kabiną z brodzikiem

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Nawet niewielką przestrzeń można powiększyć optycznie za pomocą paru trików. Dobrze jest wykorzystać meble czy toalety podwieszane, dzięki temu podłoga wizualnie się powiększy, a przy okazji zyskamy łatwiejszą do sprzątania powierzchnię. Płytki ceramiczne w małych łazienkach powinny być jasne najlepiej w odcieniach beli, szarości czy beżu a przede wszystkim duże co sprawi, że łazienka wyda się większa. Dodatki, które idealnie wpływają na powiększenie łazienki to na pewno lustra i oświetlenie. Należy unikać jednego centralnie zawieszonego źródła światła. Światło w łazience powinno być rozproszone po całej łazience, nad umywalką, wanną czy kabiną i strefą toaletową. Lustra natomiast odbijając światło, rozświetlą pomieszczenie i zmienią postrzeganie przestrzeni.