Technologia EcoSmart — rewolucja w oszczędzaniu wody

Łazienka

Poradnik

  • calendar30.09.2022
  • Autor: Magda Strzelecka
aranżacja łazienki ze złotą armaturąaranżacja łazienki ze złotą armaturą

Ochrona środowiska i zmniejszenie rachunków za wodę oraz energię to cele, które przyświecają od zawsze firmie Hansgrohe produkującej m.in. armaturę łazienkową i zestawy prysznicowe dedykowane użytkownikom poszukującym najwyższej jakości, funkcjonalności oraz nieprzeciętnego designu. Wiele produktów jest wyposażonych w EcoSmart - nowoczesną technologię będącą odpowiedzią na rosnącą potrzebę ograniczania zużycia zasobów. Zobacz, dlaczego warto wprowadzić je do swojego domu.

W artykule:


Jak zminimalizować zużycie wody?

Troska o środowisko oraz chęć zmniejszenia kosztów za wodę sprawiają, że dużo osób szuka sposobów na zoptymalizowanie jej zużycia. Możliwości jest wiele: możesz zacząć od wprowadzania zmian w codziennych czynnościach, np. zamiana kąpieli w wannie na szybki prysznic oraz zakręcanie wody podczas mycia zębów. Szczególnie pomocne okazuje się jednak sięgnięcie po nowe technologie.

EcoSmart pomoże Ci w odpowiednim gospodarowaniu wodą. Co za tym idzie, obniży Twoje zużycie energii ze względu na ogrzewanie mniejszej jej ilości, a to z kolei poskutkuje zredukowaniem emisji CO2 i kosztów za wymienione media.

aranżacja łazienki ze złotą armaturą


Czym jest technologia EcoSmart?

Polega na wprowadzeniu do baterii lub słuchawki prysznica elastomeru precyzującego. Jest to elastyczny pierścień w kształcie litery „O”, który reaguje na zmienne ciśnienie wody, dopasowując się do niego, dzięki czemu zmniejsza jej strumień. W ten sposób oszczędzasz zarówno wodę, jak i energię potrzebną do jego podgrzania. Ponadto EcoSmart zapewnia stały rytm przepływu wody nawet przy niskim lub zmiennym ciśnieniu, ograniczając jej przepływ i wzbogacając strumień powietrzem dla efektu pełniejszego strumienia.

słuchawka prysznicowa z technologią eco smart

Korzyści z zastosowania technologii EcoSmart

Choć EcoSmart jest niewidoczny, jego efektów nie da się przeoczyć. Technologia ta zapewnia obniżone zużycie wody nawet do 60% w porównaniu do standardowych urządzeń. Przykładowo każda minuta kąpieli pod prysznicem skutkuje stratą od 10 do 16 l wody, lecz kiedy zastosujesz EcoSmart możesz obniżyć jej zużycie nawet do 6 l. W przypadku baterii umywalkowych zużycie wody to zaledwie 5 l na minutę przy ciśnieniu 3 b. Aby lepiej to zobrazować, wyobraź sobie, że w ciągu roku w 4-osobowym gospodarstwie domowym, w którym zastosujesz tę technologię, zyskasz dodatkowo 3380 konewek do podlania ogrodu bądź napełnisz dwa baseny lub 262 wanny.

aranżacja łazienki z armaturą hansgrohe

Dlatego technologia EcoSmart stworzona przez Hansgrohe jest warta zaufania oraz wprowadzenia do Twojego gospodarstwa domowego. Przekonaj się, ile uda Ci się dzięki niej zaoszczędzić. Miej swój wkład w ratowanie środowiska!