Jak wybrać odpowiednie WC do łazienki?

Łazienka

Poradnik

  • calendar29.08.2022
  • Autor: Natalia Dur
aranżacja łazienki z miską wc Geberitaranżacja łazienki z miską wc Geberit

Aranżując nową łazienkę, jednym z wyborów, przed jakimi stajemy, jest decyzja o odpowiednim WC. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, projektu, który zaakceptowaliśmy oraz tego, w jakim stylu chcemy urządzić łazienkę. Inny model wybierzemy, gdy zdecydujemy się na umieszczenie WC w rogu łazienki a inny, gdy ma on zostać zabudowany na przykład w ciągu mebli łazienkowych. Te i inne kwestie przybliżamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury i inspiracji!

W artykule:


Jak powinna wyglądać aranżacja małej łazienki z prysznicem i toaletą?

Szukając najlepszego rozwiązania, możemy zdecydować się na WC Geberit do małej łazienki. W portfolio marki znajdziemy szeroki wybór WC do łazienki, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najlepszy model do naszej przestrzeni zgodnie z projektem.

aranżacja małej łazienki z prysznicem i miską wiszącą geberit

Mała łazienka z prysznicem i WC to najczęściej aranżowane pomieszczenie w bloku. Aranżacja małej toalety w bloku w zależności od budownictwa może być nie lada wyzwaniem. Warto więc korzystać ze wsparcia marek, które wykazują indywidualne podejście do klienta i są w stanie zaproponować takie rozwiązanie, które będzie nie tylko odpowiadało naszym gustom, ale również doskonale wykorzysta potencjał pomieszczenia.

Jeżeli zastanawiamy się jaki stelaż podtynkowy wybrać, to świetnym rozwiązaniem będzie toaleta ze skróconą misą, która wraz ze stelażem slim (Geberit Duofix Sigma 8 cm), doskonale komponuje się z niewielką przestrzenią, a jednocześnie jest w pełni funkcjonalna. Stelaż został specjalnie stworzony do małych łazienek w bloku, nawet 2 × 2 m – jest zdecydowanie mniejszy, ale spłukuje tyle samo wody, co standardowy model.


Do małej łazienki warto skupić się na toaletach, które wyróżniają się skróconą konstrukcją – nawet do zaledwie 48 centymetrów. Takie miski WC można znaleźć w serii Geberit iCon. Standardowa miska WC ma od 52 do 54 cm długości. Czy 4 centymetry mogą robić różnicę? Na małej powierzchni każdy centymetr jest na wagę złota – w dodatku w połączeniu z płytkim stelażem, który oszczędza dodatkowe centymetry, łazienka zyska dodatkową przestrzeń, która pozwoli na wygodniejsze poruszanie się po niej lub nawet korzystanie z jej we dwie osoby – bez konieczności przepychania się lub lawirowania między meblami i armaturą.

Jak wykonać aranżację łazienki bez toalety?

Gdy mamy do zaaranżowania łazienkę bez toalety, musimy również wziąć pod uwagę potrzebę wyboru WC do osobnego pomieszczenia. Takie rozwiązania najczęściej zdarzają się w starszym budownictwie, gdzie łazienka była osobnym pomieszczeniem. Również w nowoczesnych mieszkaniach możemy spotkać takie rozwiązanie, gdy osobna toaleta jest dodatkowym pomieszczeniem – na przykład dla gości.

toaleta wisząca w małej przestrzeni

W takim niewielkich rozmiarów WC warto zamontować podwieszany sedes, który doda lekkości pomieszczeniu i nie zabierze nam miejsca. Zostanie on wbudowany w ścianę, a system małego i dużego strumienia spłukiwania sprawi, że będziemy mogli oszczędniej podchodzić do domowych wydatków.

O czym jeszcze pamiętać aranżując łazienkę?

Projektując łazienkę i planując zmianę WC lub stworzenie od zera tego pomieszczenia, warto wybrać pasujące do sedesu meble i armaturę. Mowa tu m.in. o odpowiedniej umywalce, a także wannie lub prysznicu, który będzie doskonale komponował się z wybranym przez nas WC.

meble łazienkowe geberit icon w niebieskiej łazience

Dzięki zabudowie meblowej stworzymy wyjątkowy pokój kąpielowy, w którym chętnie będziemy się relaksować po ciężkim dniu w pracy. Dodatkowo tak dopasowane meble łazienkowe z indywidualnie dzielonymi systemami organizacji oferują inteligentną przestrzeń do przechowywania wielu potrzebnych w łazience rzeczy. Możemy również pomyśleć w tym wypadku o zabudowaniu pralki w meblu.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu marki Geberit, decydując się na aranżację łazienki, zyskujemy pewność, że wybieramy najwyższej jakości produkty, które będą służyć nam przez lata.

Projektując i aranżując łazienkę, nie zapomnijmy również o dodatkach, które sprawią, że nasze pomieszczenie zacznie tętnić energią. Mowa tu o stylowym i nastrojowym oświetleniu, dodatkach w postaci miękkich dywaników czy zapachach, które wypełnią nasze nowe wnętrze.