Gorący trend: grzejniki dekoracyjne w łazienkach!

Łazienka

Ogrzewanie i klimatyzacja

  • calendar10.06.2016
  • Autor: Justyna Sulejewska
Goracy-trend-grzejniki-dekoracyjne-w-łazienkachGoracy-trend-grzejniki-dekoracyjne-w-łazienkach

Grzejnik jest równie częstym elementem wyposażenia łazienki co umywalka, wanna czy płytki ceramiczne. Jednak dziwnym trafem rzadko kiedy przykładamy do jego wyglądu tyle uwagi, co na przykład do baterii umywalkowej. Wykorzystaj grzejniki dekoracyjne na swoją korzyść!

W artykule:


Grzejnik dekoracyjny w roli głównej

Wybór grzejnika dekoracyjnego polecamy szczególnie wtedy, gdy planujesz urządzenie tradycyjnej łazienki. Neutralne kolory w kombinacji z armaturą i ceramiką o prostym designie mogą budować wnętrze pozbawione charakteru, które w ciągu kilku lat (miesięcy?) znudzą się. Jeżeli nie chcesz, aby taki los spotkał Twoją świeżo wyremontowaną łazienkę, z opresji wybawi ciebie grzejnik dekoracyjny – praktyczne i niezbędne urządzenie będące jednocześnie ozdobą. Kto nie lubi rozwiązań typu dwa w jednym!

Traktowanie grzejnika jako  dekoracji jest zgodne z wciąż obowiązującym trendem w urządzaniu łazienek, który nakazuje je traktować jako przestrzeń przeznaczoną do relaksu i spędzania wolnego czasu – a nie tylko jako część użytkową. Projekty grzejników dekoracyjnych rozciągają się od nieznacznie zmodyfikowanych wariacji „drabinki”, aż po prawdziwie fantazyjne formy, których oryginalność przywodzi na myśl dzieła rzeźby współczesnej. Warto je eksponować na dobranym kolorystycznie tle lub traktując je jako dodatkowe przepierzenie i montując prostopadle do ściany

 Jeśli nie chcesz przykuwać uwagi kształtem, postaw na gorący kolor! Fuksja, pomarańcz, limonka – to tylko przykłady żywych, energetycznych kolorów, które doskonale wypadną w białej, czarno-białej lub szarej łazience. Opcja indywidualnego wyboru koloru grzejnika ozdobnego jest zwykle możliwa za dodatkową opłatą – nie są to jednak koszty, które uniemożliwią Tobie realizację wymarzonej wizji.

Poza grzejnikami drabinkowymi są jeszcze grzejniki panelowe dekoracyjne. Są płaskie i gładkie, przez co w ogóle nie kojarzą się z grzejnikami. One również mogą występować w różnych kolorach, a nawet więcej! Przykładowo modele Inventio oraz Magic od Instal-Projekt pozwalają na dodanie dekoracyjnego nadruku. Inventio ma dedykowane projekty, natomiast do Magic możesz przygotować samodzielnie dowolną tapetę – wystarczy odkręcić nakrętki i pod szkło włożyć nadruk. Wspomniane modele można instalować zarówno w pokojach jak i w łazienkach (po odpowiednim zabezpieczeniu).Grzejnik dekoracyjny jako element misternie zaplanowanej całości

A może jesteś w odwrotnej sytuacji – planujesz wymarzoną łazienkę, a każdy produkt jest przed zakupem dokładnie oglądany i analizowany w kontekście całego wystroju? Trudno sobie wyobrazić, abyś w Twoich projektach aranżacyjnych nie znalazło się miejsce dla tematycznie dobranego grzejnika ozdobnego. Oto kilka naszych przykładów wraz z najpopularniejszymi stylizacjami!


Retro grzejnik dla retro łazienki – w stworzeniu toalety z epoki raczej nie pomogą nowoczesne grzejniki łazienkowe.

Grzejniki ozdobne perfekcyjne dla nowoczesnych wnętrz, to grzejniki o minimalistycznym, prostym designie. Dla uzyskania industrialnego efektu polecamy modele czarne, białe lub szare.

Białe (i nie tylko) grzejniki dekoracyjne dla łazienek spa – tradycyjne „drabinki” również się sprawdzą przy tej aranżacji, ale czasem warto poszukać czegoś bardziej wyrazistego. W końcu łazienki w stylu spa powinny się inspirować salonami kąpielowymi i gabinetami kosmetycznymi, a w tych miejscach dobry design jest ściśle powiązany z dobrym samopoczuciem. 

Estetyka i funkcjonalność - cechy dobrego grzejnika dekoracyjnego

Choć grzejniki dekoracyjne wyróżnia właśnie estetyczna funkcja, także w ich przypadku sprawdza się powiedzenie: „Wygląd to nie wszystko!”. Poza ciepłem i niezwykłym designem, niektóre modele grzejników ozdobnych oferują dodatkowe ulepszenia, jak np. przeznaczone dla nich projekty wieszaków. Przykładem podobnego rozwiązania jest grzejnik Terma Simple (oraz wieszak Terma Simple) lub reling dedykowany do różnych grzejników panelowych firmy Instal-Projekt. Jednak nawet nie posiadając szczególnego grzejnika łazienkowego, z łatwością dobierzesz do niego jeden z wielu uniwersalnych wieszaków.


Grzejniki ozdobne w łazience upiększają wnętrze nawet wtedy, gdy nie rzucają się zbytnio w oczy. Grzejniki panelowe lub niektóre drabinkowe, dzięki pionowej orientacji wysmuklają i optycznie powiększają przestrzeń. Szczególnie te, których powierzchnia jest śliska, lustrzana albo… jest lustrem.

Szukasz podstawowych informacji o dobieraniu grzejników w łazienkach? Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak wybierać ogrzewanie łazienkowe.

Zapisz