Materiał sponsorowany marki Cersanit
Materiał sponsorowany marki Cersanit

Piękne baterie łazienkowe o bardzo praktycznych funkcjach

Łazienka

  • calendar09.05.2024
  • Autor: Karolina Więcek
Zen by CersanitZen by Cersanit

Słowo „designerski” może kojarzyć się z ekstrawagancją. W rzeczywistości odnosi się do produktów starannie zaprojektowanych – takich, które użyteczność i trwałość łączą z wyjątkową formą. Świetnym przykładem jest kolekcja armatury „Zen by Cersanit”. Co ją wyróżnia? Uniwersalna, ale niepowtarzalna stylistyka, ozdobne frezowanie oraz 3 odcienie do wyboru.

W artykule:

Ta seria baterii łazienkowych zwraca uwagę doskonałą harmonią, zaczerpniętą przez projektantów na poły z natury, na poły z kultury japońskiej. Ideał ten wyraża się przez równowagę pomiędzy masywnym korpusem a delikatnym detalem oraz między znakomitym wyglądem a codzienną wygodą. Co niezmiernie ważne, kolekcja „Zen by Cersanit” zgodnie z nazwą pozwala doświadczyć harmonii także użytkownikowi.

Choć daleka od surowego minimalizmu, wprowadza do łazienki kojący spokój. Tu, gdzie rankiem szykujemy się do wyzwań dnia, a wieczorem zmywamy z siebie stres – jej nowoczesna forma jest doskonałym wyborem. Zwłaszcza że baterie umywalkowe, wannowe, natryskowe i bidetowe „Zen by Cersanit” występują w 3 efektownych, ale ponadczasowych wykończeniach. Do wyboru mamy chrom z powłoką ochronną Super Shine (błyszczący, idealnie gładki, odporny na zarysowania i ścieranie, niepodatny na korozję), czarny oraz gun metal nadkładane w technologii PVD, której trwałość (w tym odporność na zarysowania czy uszkodzenia) potwierdza aż 5-letnia gwarancja.

Baterie umywalkowe – jeszcze wygodniejsze w użyciu

Korzystamy z nich wiele razy w ciągu dnia, dlatego warto wybierać je ze szczególną rozwagą. Muszą być piękne, aby cieszyły wzrok i sięgające do nich dłonie. Do tego trwałe i oczywiście łatwe do utrzymania w idealnej czystości, tak by oczu nie drażnił widok zacieków. Baterie umywalkowe „Zen by Cersanit” nie tylko posiadają te zalety, ale przy tym zachwycają zupełnie wyjątkowym urokiem. To zasługa delikatnej dźwigni mieszacza oraz geometrycznego frezowania, które budzi skojarzenia ze światem jubilerstwa.Niezmiennie najczęstszym wyborem do polskich mieszkań i domów są baterie sztorcowe – montowane w odpowiednim otworze umywalki albo blatu, co ułatwia wymianę bez wielkiego remontu. Z myślą o różnych rodzajach umywalek (meblowych, podwieszanych, nablatowych), a także o głębokich lub płytkich nieckach, w kolekcji „Zen by Cersanit” znalazły się modele: standardowy i wysoki. Wartą uwagi innowację stanowi niska bateria umywalkowa sztorcowa z wyciąganą wylewką. Zasięg 35 centymetrów ułatwi np. napełnienie wodą naczyń czy zachowanie higieny umywalki.


Każdy z tych modeli wyposażony jest w Perlator Cersanit Water Save, który napowietrza wodę tak, aby optycznie zwiększyć jej objętość i dać odczucie silnego strumienia, ale z oszczędnością sięgającą 3 litrów na każdą minutę. To rozwiązanie i ekologiczne, i ekonomiczne.

Wszystkie trzy warianty sztorcowe instaluje się wyjątkowo łatwo i szybko. To zasługa rozwiniętego przez Cersanit systemu szybkiego montażu EasyFIX. Nie trzeba używać do tego żadnych narzędzi, wystarczy przykręcić ręką pierścień mocujący (w komplecie). Woda popłynie do baterii elastycznymi wężykami wyściełanymi innowacyjnym, bardzo trwałym i co nie mniej ważne ekologicznym – wolnym od metali ciężkich czy jakichkolwiek innych toksycznych pierwiastków materiałem Eco EPDM. Dzięki temu woda nawet po latach nie będzie zmieniać zapachu ani smaku i nie straci na jakości. Te zalety potwierdza certyfikat WRAS (Water Regulations Advisory Scheme).

Coraz częstszym wyborem stają się baterie podtynkowe. Ponieważ wszystkie elementy techniczne, jakie mieści boks podtynkowy, kryją się za powierzchnią ściany – te modele armatury prezentują się szczególnie elegancko i minimalistycznie, oszczędzają miejsce, a także ułatwiają utrzymanie łazienki w idealnej czystości. Ich dodatkową zaletą tak samo, jak w przypadku baterii sztorcowych jest Perlator Cersanit Water Save.

Baterie bidetowe – funkcjonalność na wyciągnięcie ręki

Znamy je jako element obowiązkowy w krajach Europy Południowej. Coraz częściej pojawiają się też w polskich łazienkach, nawet tych niewielkich. Bidety wymagają rzecz jasna trwałej i wygodnej w użyciu baterii. Odpowiedni model znalazł się więc także w kolekcji „Zen by Cersanit”. Poza tym, że stanowi niezbędne uzupełnienie funkcjonalne, wzbogaca łazienkę o akcent stylu i wybranego koloru, a całej aranżacji pozwala nadać spójny wygląd.

Baterie bidetowe „Zen by Cersanit” również są wyposażone w efektywny i oszczędny Perlator Cersanit Water Save, tu osadzony w ruchomej końcówce, która ułatwia korzystanie z bidetu w preferowany sposób. Wspaniałe odczucie świeżości podkreślają efektowne, a zarazem praktyczne powierzchnie. Dzięki nim bidet zawsze będzie się prezentował nienagannie.

Armatura wannowa i prysznicowa – udany relaks z oszczędnością wody

Kąpiel w każdej postaci niesie z sobą wyjątkową przyjemność. Zarówno kiedy pluskamy się w wannie, jak i gdy bierzemy prysznic u progu albo w finale dnia. Kolekcja „Zen by Cersanit” odpowiada na wszystkie te potrzeby, i to tak, by nastroju nie musiała mącić myśl o oszczędzaniu wody, wyzwania związane ze sprzątaniem, a zwłaszcza kwestie bezpieczeństwa. Zmyślne funkcje armatury biorą te obowiązki na siebie, a użytkownikowi pozostaje rozkoszować się chwilą błogiego relaksu.

Gama baterii do strefy kąpielowej w kolekcji „Zen by Cersanit” tak samo, jak w kontekście umywalek obejmuje rozwiązania natynkowe i podtynkowe. Do pierwszej z tych kategorii należą baterie termostatyczne ścienne w wariancie natryskowym oraz wannowo-natryskowym. Każda z nich pozwala łatwo skierować wodę do słuchawki prysznicowej, deszczownicy czy wylewki wannowej, w zależności od wybranego wariantu oraz bieżących preferencji.

A co najważniejsze, baterie termostatyczne umożliwiają ustawienie swojej ulubionej temperatury wody. Służy do tego pokrętło wyposażone w funkcję blokady, które zapobiega przypadkowemu włączeniu wody cieplejszej niż 38°C. Aby jednak świadomie np. dolać gorącej wody do wanny, wystarczy nacisnąć przycisk na korpusie baterii i wtedy przekręcić pokrętło. Przed przykrym lub nawet niebezpiecznym oparzeniem chroni też system SafeTouch. Na czym polega? Zimna woda obmywa od środka korpus baterii, aby jego powierzchnia zawsze utrzymywała bezpieczną temperaturę. To szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci lub osoby starsze.

Baterie podtynkowe
z kolekcji „Zen by Cersanit” obejmują: zestaw podtynkowy z boksem (tu bateria termostatyczna, boks podtynkowy, deszczownica oraz słuchawka prysznicowa wraz z drążkiem i uchwytem przesuwnym), zestaw wannowy z boksem (bateria termostatyczna, boks podtynkowy, wylewka ścienna i słuchawka prysznicowa), a także baterię termostatyczną (wraz z boksem) oraz wylewkę ścienną. Dwa ostatnie elementy przeznaczone są do własnej aranżacji – również z użyciem elementów z innych serii marki Cersanit.

Wspomniany boks podtynkowy w przypadku baterii prysznicowych i wannowych jeszcze pełniej ukazuje swe zalety. Daje większą dowolność w aranżacji wnętrza. Pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń. Ułatwia także utrzymanie czystości – osad z kamienia nie gromadzi się w trudno dostępnych zakamarkach. Wygodę rozwiązania oferowanego przez Cersanit doceniają również hydraulicy. System poziomic ułatwia montaż baterii, a zastosowanie boksu z nakładaną od zewnątrz baterią – ułatwia konserwację lub ewentualną naprawę.

Ukoronowaniem kolekcji armatury łazienkowej „Zen by Cersanit” jest wyjątkowa deszczownica. Choć ma niezwykle smukłą formę, pozwala na kąpiel w rzęsistym, ale miękkim i obficie natlenionym strumieniu wody. Takie rozwiązanie sprzyja oszczędności – z korzyścią dla domowego budżetu i dla środowiska. Ma też bezcenną zaletę, którą docenia się już po kąpieli. Wykorzystuje nowy system EasyCLEAN, dzięki któremu urządzenie to – stale narażone na kontakt z wodą, a więc i na osadzanie się kamienia – łatwo utrzymać w czystości. Sekretem są silikonowe dysze, które łatwo oczyścić bez potrzeby demontażu czy szorowania.

Wszystko po to, by życie było przyjemniejsze, prostsze, bardziej harmonijne. Kolekcja armatury „Zen by Cersanit” sprzyja temu znakomicie!