Nieograniczona przestrzeń, blask gładkiego szkła i miłe poczucie wolności – to największe bogactwo łazienki wyposażonej w kabinę prysznicową walk in. W takim wnętrzu możemy poczuć się jak w swoim własnym, intymnym królestwie.


Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej lub dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Kabiny walk in polecamy osobom, które cenią sobie oryginalny design i niezwykłe doznania. Docenią je również osoby starsze oraz niepełnosprawne.

prysznic walk in

Kabina walk in – swoboda i minimalizm

Ciasne i przepełnione wyposażeniem łazienki odchodzą do lamusa. Zapanowała moda na otwieranie przestrzeni, tworzenie salonu kąpielowego, w którym króluje światło, a my zyskujemy swobodę poruszania się. Kabina prysznicowa walk in ma lekką i oszczędną formę, jej jedynym elementem konstrukcyjnym są profile mocujące do ściany i drążki stabilizujące.

Neutralny design sprawia, że tego typu kabiny pasują zarówno do modernistycznych łazienek, jak i tych bardziej tradycyjnych. Ich minimalizm dobrze sprawdza się w nowoczesnym wnętrzu, a w klasycznym – nie przeszkadza i delikatnie je łagodzi. Możemy dowolnie wybierać możliwość montażu kabiny np. z płaskim brodzikiem lub bezpośrednio na posadzce z odpływem liniowym. Należy też wziąć pod uwagę to, że w kabinie walk in jest nieco chłodniej niż w kabinie zamkniętej.

Trochę faktów, czyli test białej rękawiczki

Wygoda i ciekawe rozwiązania estetyczne to jedno, jednak w łazience równie ważnym elementem jest higiena i to ona jest wyznacznikiem funkcjonalności. Dlatego zdecydowanie doradzamy kabiny walk in. Producenci dbają, aby ściany konstrukcji nie tylko sprawiały wrażenie czystego szkła, ale były nim w rzeczywistości. Kabiny prysznicowe marek Aquaform i Koło wyposażone są w specjalne powłoki, odpowiednio DP Active i Reflex. Obie ograniczają osadzanie się zanieczyszczeń na powierzchniach ceramicznych i szklanych. Przyczyniają się również do wygodniejszej i efektywniejszej pielęgnacji.

Główną przyczyną zabrudzeń i przebarwień, które ciężko usunąć zwykłym środkiem czyszczącym, jest przenikanie się substancji chemicznych zawartych w wodzie z tymi na powierzchni szkła. Powłoka polimerowa DP Active wygładza taflę szkła i powoduje tzw. efekt hydrofobiczny powłoki "odpychającej" wodę. Kabinę czyścimy za pomocą wody i mokrej szmatki. Dodatkowo możemy stosować odkamieniacz i odżywkę DP active.

Podobnie powłoka Reflex pozwala pożegnać się z uciążliwym szorowaniem. Na jej powierzchni woda zmienia się w większe krople, które szybciej spływają po powierzchni i zbierają zanieczyszczenia.

łazienka z kabiną walk in

Nowe doznania dzięki kabinie walk in

Dostępne na rynku rozwiązania stają się coraz bardziej zindywidualizowane. Nigdzie nie potrzebujemy tego bardziej niż w łazience, gdzie możemy być sami ze swoim ciałem i myślami. W tej strefie intymności poczucie swobody i wolności jest wyjątkowo ważne. Kabiny walk in mogą być interesującym i komfortowym eksperymentem z wykorzystaniem przestrzeni na własne potrzeby. Dzięki nim stworzymy miejsce w zaciszu domu, w którym możemy przenieść się do krainy żywiołów i zanurzyć w strugach "deszczu" dających złudzenie wodospadu. Gładkie i delikatne szkło sprawi, że nasze ciało podda się swobodnej cyrkulacji powietrza. Tym samym oczami wyobraźni zażywać możemy wodnych przyjemności w plenerze.