Funkcjonalność elementów wyposażenia łazienki to absolutna podstawa. Umywalki nablatowe to rozwiązanie dla tych, którzy mają jeszcze jeden wymóg: chcą, aby ich łazienka była wyjątkowa.

Przejdź do następnych akapitów:

Umywalki nablatowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Aranżując łazienkę możemy wybrać nie tylko kształt i wielkość umywalki, ale również materiał z jakiego została wykonana. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych modeli. Pozwala to na znalezienie odpowiedniej umywalki nablatowej, pasującej do indywidualnej koncepcji wnętrza. 

Dla podróżników – umywalki nablatowe z grafikami miast

Nowy Jork, Barcelona czy może Berlin? Seria umywalek Roca zachwyca amatorów designerskich elementów wyposażenia. Kształt nie jest wyszukany, jednak umieszczone na misie wizerunki miast dają bardzo nowoczesny efekt. Taka umywalka będzie prawdziwą ozdobą dla wnętrza. Łazienka zyska nietuzinkowy charakter, a niestandardowe grafiki będą odzwierciedleniem gustu właściciela.


Efektownie, ale bez zbędnej ekstrawagancji

Jeśli zastanawiamy się nad nietuzinkowym rozwiązaniem, ale bez przesadnej ekstrawagancji, producenci oddają do naszej dyspozycji klasyczne umywalki nablatowe z dyskretnymi kolorowymi dodatkami. Przy prostszym rozwiązaniu warto postawić na odpowiedni kształt umywalki, który wpasuje się we wnętrze oraz dobrany blat.

Możemy wybierać między efektownymi umywalkami w kształcie misy lub prostokątnymi modelami, idealnie współgrającymi z geometrycznie urządzonymi łazienkami. Nie brakuje także rozwiązań pośrednich, czyli np. umywalek owalnych lub takich o zupełnie niestandardowych kształtach. Ciekawym uzupełnieniem łazienki może być również marmurowy lub mozaikowy blat, który najlepiej skomponuje się właśnie z klasycznym modelem umywalki.

 

Z zachowaniem zasad feng shui

Ying-Yang, czyli ceramiczna umywalka nablatowa firmy Bathco, to rozwiązanie dla tych, którzy w łazience pragną przede wszystkim harmonii. Z pewnością będzie ona znakomitym dodatkiem – stonowanym i niezbyt ekstrawaganckim. Idealnie wpasuje się w orientalnie urządzoną łazienkę, najlepiej w nowoczesnym, minimalistycznym stylu – obowiązkowo zaaranżowanej zgodnie z zasadami feng shui.

umywalka nablatowa ying-yang

 

Umywalki nablatowe z kamienia lub szkła

Umywalki wykonane z kamienia to eleganckie dodatki, które nadadzą szyku każdemu wnętrzu. Dostępne są w różnych barwach, dzięki czemu możemy dopasować je do łazienki aranżowanej zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach. Często do produkcji umywalek wykorzystuje się granit, który nie tylko wyjątkowo wygląda, ale jest również niezwykle wytrzymały i trwały.

Innym zamiennikiem dla popularnej w łazience ceramiki może być szkło. Umywalki nablatowe wykonywane z tego materiału są coraz modniejsze, zwłaszcza w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Plastyczność szkła pozwala na uzyskiwanie bardzo ciekawych kształtów i kolorów, dzięki czemu taka umywalka może śmiało uchodzić za element dekoracji łazienki.