Instalacja podtynkowa i ukryty montaż ceramiki sanitarnej na dobre już zagościł w naszych łazienkach. Warto jednak pamiętać, że instalacje podtynkowe to nie tylko podwieszana miska toaletowa czy bidet, ale również baterie umywalkowe i prysznicowe.


Instalacje podtynkowe  plus dla estetyki łazienki

Stelaże podtynkowe to po prostu eleganckie rozwiązanie. Brak wystających elementów (np. prysznica czy całej baterii), szeroki wybór uchwytów, możliwość dopasowania koloru i stylu przycisków spłukujących do wystroju łazienki – to wszystko daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Producenci stelaży i zestawów podtynkowych dbają nie tylko o funkcjonalność oferowanych instalacji, ale również coraz mocniej otwierają się na potrzeby estetyczne klientów. Przykładem mogą tu być przyciski Grohe Skate Cosmopolitan wykańczane szkłem, chromem, drewnem a nawet skórą.

Przycisk Grohe Skate do instalacji podtynkowej

Zwiększenie powierzchni łazienki

Instalacja podtynkowa to również oszczędność miejsca w łazience. W niewielkich pomieszczeniach – jakimi zazwyczaj są łazienki w blokach – liczy się każdy centymetr. Schowanie instalacji i elementu baterii w ścianie pozwala oszczędzić miejsce i sprawić, że łazienka stanie się znacznie wygodniejsza. W sprzedaży dostępne są również niezwykle płaskie stelaże podtynkowe (nawet do  8 cm głębokości), dzięki którym zabudowa zajmie naprawdę mało miejsca.

Stelaże podtynkowe Grohe

Możliwość ciekawej aranżacji z instalacją podtynkową

Stelaże podtynkowe umożliwiają niemalże dowolne zaaranżowanie łazienki – np. dzięki temu, że stelaż do zabudowy lekkiej można zamontować w ściance działowej umocowanej prostopadle do ściany. Daje to znacznie więcej alternatyw niż tradycyjne miski ustępowe ze spłuczką.

Redukcja hałasu

Dzięki schowaniu instalacji w ścianie, użytkowanie toalety jest bardziej ciche niż w przypadku klasycznych modeli ze spłuczką. Dodatkowa mata wygłuszająca zapewnia pełny komfort użytkowania i panowanie nad pogłosem w łazience. Niektórzy producenci (np. Grohe – technologie Grohe Whisper) wprowadzają dodatkowe rozwiązania technologiczne, które przenoszą hałas na konstrukcję budynku. Takie rozwiązania pozwalają na montaż instalacji podtynkowej nawet na ścianie przylegającej do sypialni – odgłos spłukiwanej wody (< 20 dB) na pewno nie obudzi domowników.

Łatwość utrzymania łazienki w czystości

Niewątpliwą zaletą wszelkich instalacji podtynkowych jest znaczne skrócenie czasu sprzątania. Dzięki podwieszanym toaletom i bidetom łatwiej umyć podłogę, a brak wystających elementów takich jak spłuczka czy baterie zmniejsza konieczny nakład pracy potrzebny do tego, by łazienka lśniła czystością.

Zapisz

Zapisz