Filtrowana woda prosto z kranu! Jak działa system filtracji GROHE Blue?

Łazienka

Poradnik

Aranżacja

  • calendar07.09.2021
  • Autor: Natalia Dur
Systemy filtrujące GROHESystemy filtrujące GROHE

Jeżeli myślisz o zakupie nowej baterii kuchennej wybierz taką, która oprócz nowoczesnego designu zaoferuje Ci coś więcej. Systemy filtrujące GROHE Blue Home i GROHE Blue Pure to baterie kuchenne z dedykowanymi filtrami, które zapewnią przefiltrowaną wodę prosto z kranu oraz bieżącą wodę do codziennego użytku. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się który z systemów będzie bardziej odpowiadał Twoim potrzebom. Poznaj sposób działania oraz wszystkie zalety systemów filtrujących wodę od GROHE.

W artykule:


Jak to działa?


Technologia filtra GROHE Blue oczyszcza zwykłą wodę kranową i usuwa z niej wszelkie substancje, które mogą pogarszać jej smak, zamieniając ją w świeżą wodę do picia podczas pięciostopniowego procesu oczyszczania. Pierwszy etap to filtracja wstępna, która zatrzymuje gruboziarniste cząsteczki, następnie zachodzi filtracja z węglem aktywnym, którego zadaniem jest poprawa smaku wody.

Trzecim etapem jest wymiana jonowa usuwająca metale ciężkie i zmiękczająca wodę, kolejny etap to ponowne przefiltrowanie przez drugą warstwę z węglem aktywnym, która ma na celu uzyskanie najlepszych walorów smakowych wody. Warstwa węgla aktywnego likwiduje pozostałe niepożądane substancje, zachowując tylko istotne dla zdrowia minerały. Ostatni - piąty etap zatrzymuje ewentualne pozostałości by do szklanki trafiła już krystalicznie czysta woda.


Baterię w systemie wyposażono w dwa odseparowane kanały wodne – jeden do wody filtrowanej i drugi do zwykłej wody kranowej. Oznacza to, że ich strumienie nigdy się ze sobą nie zmieszają. Cały proces, choć może wydawać się zagmatwany zachodzi bardzo szybko, dzięki czemu możemy cieszyć się oczyszczoną wodą zaraz po uruchomieniu przepływu wody filtrowanej.

Poszukujesz naturalnego smaku wody? Wybierz system GROHE Blue Pure


Woda z kranu w zależności od miasta, w którym się znajdujemy może mieć inny smak, podobnie jest z wodą butelkową której smak różni się w zależności od producenta. Dzbanki filtrujące nie zawsze są w stanie pozbyć się defektów zapachowych czy smakowych. Tymczasem, woda powinna być krystalicznie czysta i pozbawiona wszelkich substancji wpływających na jej smak.

Filtr w systemach GROHE Blue usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody jednak nie wyjaławia jej naturalnych związków mineralnych, które są cenne dla ludzkiego organizmu. Dodatkowo do systemu można dokupić filtr funkcyjny, który nasyca wodę magnezem oraz cynkiem.
Z czego składa się system GROHE Blue Pure?


W skład systemu wchodzi stylowa bateria GROHE chłodziarka oraz elementy montażowe. Możesz wybrać między dwoma kształtami oraz między klasycznym chromowanym wykończeniem a nowoczesną szczotkowaną stalą. Dostępne są także modele z wyciąganą wylewką.


Jak często należy wymieniać filtr w systemie?


Kupując system GROHE Blue Pure możesz wybrać 3 wielkości filtrów, które zapewnią Ci 600, 1500 lub 3000 litrów przefiltrowanej wody. Orientacyjnie najmniejszy filtr wystarcza około 3 miesiące w przypadku używania systemu przez 4 osobową rodzinę.


Jeżeli dodatkowo chcesz mieć pod ręką wodę o różnym stopniu gazowania wybierz system GROHE Blue Home. Przyjrzyjmy się mu bliżej.


Z czego składa się system GROHE Blue Home?


W skład systemu wchodzi stylowa bateria GROHE, chłodziarka, filtr, butla Co2 odpowiedzialna za nagazowanie przefiltrowanej wody oraz elementy montażowe.


Ile miejsca zajmuje chłodziarka?


Chłodziarka jest wielkości małego komputera stacjonarnego. Niemniej jednak szafka, w której będzie ukryty system powinna posiadać małe otwory wentylacyjne. System GROHE Blue Home został zaprojektowany w duchu nowoczesnego minimalizmu. Chłodziarka, w której ukryta jest butla Co2 oraz filtr nie zagraca szafek i jest łatwa w utrzymaniu w czystości, fani estetyki i wygody powinni docenić taką alternatywę dla zgrzewek wody i nieestetycznych dzbanków, które zajmują miejsce na blacie i oszpecają wystrój kuchni.

Jak często należy wymieniać filtr oraz butlę Co2 w systemie?


Podstawowe informacje na temat zużycia tych komponentów wyświetlane są na chłodziarce. Orientacyjnie filtr wystarcza na przefiltrowanie aż 600 litrów wody, natomiast butla Co2 dostarcza około 60L wody gazowanej. Taki zapas wystarczy na około 3 miesiące w przypadku używania systemu przez 4 osobową rodzinę. Dodatkowo dedykowana aplikacja przypomni Ci o konieczności wymiany zarówno filtra jak i butli Co2. Za jej pośrednictwem zamówisz także komponenty do wymiany bez wychodzenia z domu. Dodatkowo raz w roku należy pamiętać o czyszczeniu filtra za pomocą specjalnego wkładu czyszczącego - zamówisz go również poprzez aplikację.

Jak zamontować system i jak wymieniać komponenty?


Kupując system GROHE Blue Home montaż przez instalatora otrzymujesz gratis. Podczas montażu pracownik GROHE pokaże Ci jak wymieniać butle oraz filtr. Spokojnie - nie jest to nic skomplikowanego wymiana komponentów trwa nie więcej niż dwie minuty i wygląda podobnie do wymiany żarówki.


A skoro o wystroju mowa, jak wybrać system by pasował do wnętrza kuchni?


W ofercie GROHE znajduje się kilkanaście różnych zestawów startowych różniących się od siebie baterią. Dostępne są trzy kolekcje baterii w kształcie liter L, U oraz C, dodatkowo możesz wybrać baterię z funkcją wyciąganej wylewki. W katalogu znajdziesz także baterie w różnych kolorach powłok PVD. Twoja bateria GROHE Blue Home może być chromowana lub wpadająca w złoty kolor wschodzącego słońca, a także o ciemnym grafitowym zabarwieniu. Wkrótce katalog poszerzy się także o zestaw startowy z czarną baterią.
Dlaczego warto kupić jeden z systemów GROHE Blue

  • Zdrowie – dostęp do pysznej wody pitnej na wyciągnięcie ręki pomoże Ci w budowaniu zdrowych nawyków, 


  • znakomity smak – zaawansowany proces filtracji oraz osobne kanały wodne gwarantują, że pitna woda z kranu jest taka jak lubisz - pyszna, świeża, a przy tym zdrowa i orzeźwiająca,


  • ekologia - rezygnując z zakupu plastikowych zgrzewek z wodą uwolnisz się od wyprodukowania nawet kilkudziesięciu kilogramów odpadów, które negatywnie wpływają na naszą planetę. Dodatkowo zmniejszysz zjawisko marnowania wody! By wytworzyć litr wody butelkowanej zużywa się nawet 7 litrów tego cennego surowca. Korzystając z baterii filtrującej zużywasz tylko tyle, ile wypijesz,


  • komfort - dzięki rozwiązaniom do filtrowania wody od GROHE nie musisz się martwić o to czy zapas wody jest uzupełniony lub czy wody w dzbanku wystarczy dla wszystkich niespodziewanych gości. W upalny letni wieczór, po treningu czy podczas niedzielnego rodzinnego obiadu świeża woda już zawsze będzie pod ręką, a lista zakupów stanie krótsza o jedną pozycję,


  • design – szeroki wachlarz pakietów startowych zawiera trzy kolekcje baterii kuchennych GROHE w różnych wykończeniach kolorystycznych PVD. Koniec ze składowiskiem plastiku i nieestetycznymi dzbankami zagracającymi przestrzeń na blacie,


  • gwarancja i wysoka jakość – gwarancja producenta daje Ci pewność, że wybrane rozwiązanie jest trwałe i oferuje swoim użytkownikom najwyższą jakość wykonania,


  • bezproblemowy zakup filtrów i łatwa wymiana – filtry dostępne są od ręki i można zamówić je szybko za pośrednictwem aplikacji, a ich wymiana zajmie Ci nie więcej, niż dwie minuty!Kupując wybrany system GROHE Blue zyskujesz dostęp do przefiltrowanej wody na wyciągnięcie dłoni oraz wysokiej jakości baterię kuchenną, którą z łatwością dopasujesz do wystroju swojej kuchni dzięki temu łatwiej będzie Tobie oraz Twoim domownikom zadbać o budowanie zdrowego nawyku picia wody jednocześnie rezygnując z zakupu plastikowych zgrzewek lub nieestetycznych dzbanków.