Materiał sponsorowany marki Hansgrohe
Materiał sponsorowany marki Hansgrohe

Kuchenne baterie filtrujące przyszłością kuchni

Kuchnia

Poradnik

  • calendar30.11.2023
  • Autor: Natalia Dur
Kuchenne baterie filtrujące przyszłością kuchniKuchenne baterie filtrujące przyszłością kuchni

Pyszna woda zawsze pod ręką? Tak to możliwe! Jak każdy żywy organizm, człowiek potrzebuje stałego dostępu do czystej wody. Dziś dzięki rozwiązaniom pozwalającym w prosty i wygodny sposób zatroszczyć się o to, co najważniejsze jest to w zasięgu ręki. Bateria kuchenna Hansgrohe Aqittura M91 z inteligentnym systemem filtrowania oraz saturacji wody pozwoli cieszyć się czystą wodą we własnej kuchni.

W artykule:

Człowiek w przeważającej mierze składa się z wody. Ten życiodajny składnik stanowi ponad połowę masy ciała osoby dorosłej, w przypadku dzieci nawet więcej. A jeśli wziąć pod lupę kluczowe organy i tkanki, wartości te będą jeszcze wyższe. Serce składa się z wody przeciętnie w 79%, mózg w 83%, krew aż w 90%.

Chodzi jednak nie tylko o budulec. Kiedy nie jesteśmy odpowiednio nawodnieni, krew traci objętość, więc serce musi pracować szybciej i intensywniej, aby utrzymać prawidłowe tempo krążenia. Negatywnie wpływa to też na pracę umysłu – poziom koncentracji, kreatywności i efektywności pracy czy nauki. Wpływ nawodnienia na zdrowie, samopoczucie oraz funkcjonowanie człowieka jest bardzo szeroki.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Jakość wody z miejskich sieci jest coraz wyższa. Jednak w drodze ze stacji uzdatniania do baterii kuchennej zdarzają się stare instalacje, będące źródłem zanieczyszczeń lub powodem zmiany smaku i zapachu wody.

Z kolei tam, gdzie dostępna jest tylko woda studzienna, w jej składzie często pojawiają się szkodliwe metale ciężkie. Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych technologii pozwalających filtrować wodę we własnym domowym zaciszu. Dzięki urządzeniom filtrującym woda może być znacznie lepsza i smaczniejsza.

Innowacyjna bateria Hansgrohe Aqittura M91

Dostępna w dwóch opcjach bateria kuchenna Hansgrohe Aqittura M91 z systemem filtrowania (model FilterSystem) lub filtrowania, chłodzenia i gazowania wody (model SodaBase) sprawi, że codzienność stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Baterie wyposażone zostały w dwa wkłady filtracyjne, pozwalając tym samym dopasować poziom mineralizacji wody do indywidualnych potrzeb czy preferencji smakowych użytkownika. A co najważniejsze, inteligentny system filtrujący WaterRefinement plus usuwa z wody zanieczyszczenia, metale ciężkie i niepożądane zapachy.

Uniwersalny design

Bateria Hansgrohe Aquittura M91 zwraca uwagę elegancką, ponadczasową formą – dostępna jest w dwóch wariantach wzorniczych wylewki: minimalistycznego łuku oraz bardziej geometrycznej, prostokątnej. Ponad to można otrzymać ją  w trzech wykończeniach: matowej czerni, chromie i stali nierdzewnej. W szlachetnie prostej formie mieści się wylewka z dwoma kanałami wodnymi. Z jednego płynie, jak zwykle, woda niefiltrowana, a z drugiego woda filtrowana – oczyszczona z ewentualnych zanieczyszczeń, metali ciężkich czy zapachów.

Woda może być dodatkowo w przypadku baterii Aquittura M91 SodaBase mineralizowana, a także gazowana – w zależności od potrzeb i preferencji smakowych użytkowników. Zużyte filtry można recyklingować, złącze butli z gazem umożliwia swobodne korzystanie z dowolnych butli CO2 o pojemności 425g. Równocześnie dostępny zestaw rozszerzający umożliwia korzystanie z butli 2 kg.

Siła innowacji - Aquittura M91 SodaBase

Sercem baterii Aquittura M91 SodaBase jest moduł odpowiadający za filtrację i mineralizację oraz za kontrolę temperatury i opcjonalne gazowanie wody. Oba te parametry podobnie jak poziom filtracji użytkownik może wygodnie regulować poprzez intuicyjny panel sterowania. Za sprawą oszczędnego wzornictwa, kompaktowy centralny moduł baterii z łatwością znika w zabudowie kuchennej. Co ważne, dzięki dostępnemu zestawowi przedłużającemu, SodaBase nie musi się mieścić bezpośrednio pod baterią ani zlewozmywakiem. Dzięki temu łatwo wpasuje się w wyposażenie kuchni o dowolnym układzie.

Trzy mineralizujące filtry (Harmony, Life i Sport) oraz dwa z aktywnym węglem do wyboru pozwalają spersonalizować wodę do swoich oczekiwań i potrzeb. Każdy wariant charakteryzuje się nieco innym udziałem procentowym sodu, potasu, magnezu oraz wapnia, jakimi wzbogaca wodę. Zaś wysoko efektywny filtr z aktywnym węglem podnosi jakość wody poprzez usunięcie aż do 95 proc. zanieczyszczeń. Wymiennik jonowy z aktywnym węglem zapewnia z kolei dodatkową ochronę przed kamieniem. Woda z Aqittura jest po prostu smaczniejsza. Co ważne, ustawieniami baterii i saturacją wody można sterować za pomocą aplikacji na smartfon oferowanej przez Hansgrohe. Pozwala ona kontrolować urządzenie i dbać o jego funkcjonowanie.