Grzejnik elektryczny - ciepło o każdej porze

Ogrzewanie i klimatyzacja

Poradnik

  • calendar08.12.2021
  • Autor: Natalia Dur
Grzejniki elektryczneGrzejniki elektryczne

Stylowe oraz funkcjonalne. Nowoczesne, lecz o subtelnych formach. Dopasowane do każdego, nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Działają bez podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania, a ich użytkowanie jest czyste i łatwe niezależnie od pory roku - grzejniki elektryczne bo o nich mowa to nowy poziom komfortu dla domu i jego mieszkańców.

W artykule:


Wygodne i w pełni bezpieczne


Obecnie rozwiązania elektryczne są istnie gorącym tematem w branży budowlanej oraz wykończeniowej. Początkowo hybrydowe, teraz całkowicie elektryczne ogrzewanie to mało uciążliwy sposób na zapewnienie ciepła w mieszkaniu w każdych warunkach i o każdej porze.


Co istotne grzejniki elektryczne są bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale także dla alergików. Ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wysuszają powietrza.

Efektywne i łatwe w montażu


Montaż grzejników elektrycznych jest banalnie prosty – wystarczy dostęp do gniazdka elektrycznego. Urządzenia zasilane energią elektryczną wyróżniają się efektywnością i wydajnością. W krótkim czasie są one w stanie ogrzać nawet duże przestrzenie. W przypadku małych wnętrz, takich jak mieszkania w kamienicach czy domki letniskowe, grzejniki elektryczne to alternatywa dla klasycznych rozwiązań grzewczych.


Wykorzystanie tradycyjnych instalacji często ograniczane jest przez coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące jakości powietrza. Szybko rozwijająca się gałąź budownictwa energooszczędnego i pasywnego powoduje, że popularność grzejników w pełni elektrycznych stale rośnie.

Dopasowane do potrzeb


Urządzając wnętrza, dobieramy wyposażenie tak, by pasowało do naszych potrzeb i upodobań. To samo dotyczy grzejników. Przede wszystkim mają być one  funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu. Rozwój segmentu elektrycznego pokazuje jednak, że mogą być przy tym także bardzo estetyczne, dzięki czemu dopasowane wizualnie do stylistyki danego wnętrza.

Przykładem stylowego, ale bardzo funkcjonalnego w pełni elektrycznego grzejnika jest model BIONIC Electro od Instal-Projekt. Jego ultracieńka konstrukcja wykonana została z litego aluminium. Elementy grzewcze zostały umieszczone w specjalnie przygotowanych przestrzeniach wewnątrz korpusu grzejnika. Całość jest szczelnie zabezpieczona przed możliwością wniknięcia wilgoci do środka urządzenia. Daje to 100% pewność, że grzejnik jest bezpieczny i będzie działał niezawodnie przez długie lata.

Nie tylko lekki


Konstrukcja BIONIC Electro powstała z najwyższej jakości aluminium. Dlaczego? Bo to doskonały przewodnik ciepła. Grzejniki aluminiowe osiągają pożądaną temperaturę szybciej niż te wykonane z innych materiałów. Wymagają mniej energii, więc rachunki za ogrzewanie są niższe. Aluminium jest lekkie, dlatego transport i montaż takich grzejników jest łatwiejszy. To materiał elastyczny i prosty w kształtowaniu. Pozwala na formowanie fantastycznych dekoracyjnych grzejników.


„Projektując Bionic Electro,  inspirowaliśmy się integracją świata natury z ludzkimi potrzebami. Punktem wyjścia była funkcjonalność i zapewnienie komfortu cieplnego. Forma podążyła za funkcją. W świecie przyrody rzadko występują linie i kąty proste. Kształty Bionic Electro są miękkie, gładkie i zaokrąglone a  sama konstrukcja niezwykle lekka.”
– zapewnia Przemysław Piernikowski, Kierownik działu Badań i Rozwoju Instal-Projekt. Taki sposób projektowania wpisuje się w nurt biophilic design.

Grzejnik elektryczny BIONIC Electro - wiele form


Jak zachować funkcjonalność grzejnika płytowego? BIONIC Electro wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom. Dla osób praktycznych dostępna jest wersja wzorowana na tradycyjnych drabinkach łazienkowych, które dają możliwość przewieszenia ręczników czy ubrań. Bioniczny model tego grzejnika również daje taką możliwość. Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami gładkich powierzchni, możemy zamontować dedykowany reling, który podniesie funkcjonalność urządzenia.


Rynek ogrzewania elektrycznego stale się rozwija. Technologie stosowane w urządzeniach są coraz bardziej zaawansowane, ale także przyjazne użytkownikom. Grzejniki elektrycznie nie muszą być uciążliwe i nieestetyczne. Decydując się na takie rozwiązanie wprowadzisz w swoje wnętrze nowy poziom komfortu.