Brodziki kompozytowe – efektowne rozwiązanie na lata

Łazienka

Poradnik

Aranżacja

  • calendar10.05.2021
  • Autor: Natalia Dur
Brodziki kompozytoweBrodziki kompozytowe

Brodziki kompozytowe ze względu na swoje walory estetyczne oraz funkcjonalne bardzo szybko zyskują na popularności. Z coraz bogatszej oferty producentów wybierzesz taki model, który nie tylko podkreśli charakter Twojej łazienki, ale przede wszystkim zapewni Ci maksymalny komfort użytkowania prysznica przez wiele lat.

W artykule:


Decydując się na prysznic w łazience z wykorzystaniem brodzika, warto postawić na produkt trwały i dopasowany stylistycznie do reszty wyposażenia. Postęp technologiczny i konkurencyjność na rynku sprawiły, że obecnie możesz wybierać spośród wielu wzorów, kształtów, wielkości, głębokości i kolorów. Dzięki temu masz pewność, że dobierzesz produkt indywidualnie dopasowany do charakteru Twojej łazienki.


Odpowiednio dobrany kształt i kolor, a także wykończenie brodzika zapewnią komfort i wygodę użytkowania strefy prysznica przez wiele lat. To jednak nie wszystko! Poza walorami estetycznymi bardzo ważny jest materiał, z którego został wykonany. Coraz większą popularność zyskują brodziki kompozytowe.

Brodziki kompozytowe – funkcjonalne i estetyczne


W dziedzinie technologii sanitarnych brodziki kompozytowe są jednym z najmłodszych osiągnięć. Mimo to zyskują coraz większe grono odbiorców, co sprawia że producenci znacząco poszerzyli swoje oferty o niezwykle odporne i funkcjonalne, a przy tym estetyczne produkty wykonane z kompozytu.


Większość z nich wykorzystuje w tym celu innowacyjne rozwiązania i systemy produkcyjne, jak chociażby firma Excellent, której brodziki kompozytowe Arda i Lavano powstały z wykorzystaniem najnowszej technologii PLM, czyli Poly Lite Minerals oraz Lite Mineral  zawierających kompozyty mineralne. Warstwa nośna brodzików pokryta została kompozytem polimerowym EnaCoat. Dzięki temu brodziki te na długo zachowają swoje właściwości estetyczne i wytrzymałościowe.Zalety brodzików kompozytowych Excellent Arda i Excellent Lavano


Brodziki kompozytowe Arda i Lavano zachwycają nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwem. Poza walorami wizualnymi posiadają również inne, liczne i bardzo istotne z punktu widzenia ich użytkowania zalety. Są nimi:

  • Strukturalna powierzchnia z powłoką antypoślizgową Lunar Skin oraz Slantex Stone – prezentuje się doskonale, ale przede wszystkim zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas kąpieli. To bardzo duża zaleta, w szczególności jeśli w domu są małe dzieci lub z prysznica korzystają osoby starsze, bądź niepełnosprawne. To gwarancja niezależności i komfortu użytkowania łazienki dla każdego, niezależnie od wieku!


  • Wysokość – brodziki ArdaLavano są bardzo niskie, dzięki temu, można je traktować jak ,,płytkę" i zlicować z pozostałymi kafelkami podłogowymi w łazience bez konieczności wykonania dodatkowego obniżenia poziomu wylewki. Jeśli jednak istnieje potrzeba, aby brodzik był montowany bezpośrednio na posadzce to, również jest to możliwe. Nawet przy największym rozmiarze brodzika - 180 x 90 cm (niezależnie od serii), jego krawędź nie przekracza 20 mm.


  • Precyzja i jakość – dzięki nadzwyczajnej dokładności wykonania, montaż brodzików można zaplanować już na etapie instalacji. Nie musisz martwić się, że coś nagle pójdzie nie tak!


  • Materiał – jak już wcześniej wspomnieliśmy, brodziki wyprodukowane zostały w technologii PLM - Poly Lite Minerals, pokryte kompozytem polimerowym EnaCoat. Dzięki temu wykazują wysoką odporność na uszkodzenia oraz doskonale prezentują się nawet po kilkunastu latach użytkowania.


  • Indywidualne dopasowanie – łazienka powinna być dostosowana do Twoich preferencji, a nie odwrotnie. Dlatego jeśli wymaga tego instalacja i projekt, brodziki można dowolnie docinać dopasowując je do przestrzeni w łazience.


  • Dopasowana kratka w serii Arda – sprzedawana oddzielnie, z organicznym wzorem. Dostępna w kilku kolorach: chrom, biały mat, czarny mat, beton i cappuccino – sam decydujesz o tym jaka najlepiej pasuje do wybranego przez Ciebie brodzika.

  • Łatwość w utrzymaniu w czystości – powierzchnia brodzików jest bardzo łatwa w czyszczeniu, dzięki temu szybko i bez dużego wysiłku doprowadzisz strefę prysznica do porządku!


Nowoczesny design do łazienek w różnym stylu


Brodziki kompozytowe zachwycają swoją strukturą i minimalistycznym designem, który doskonale wpasowuje się w najrozmaitsze style aranżacyjne łazienek – od projektów skandynawskich, modernistycznych, eklektycznych, poprzez projekty retro, art deco, skończywszy na industrialnych czy loftowych.


Brodziki Arda i Lavano od Excellent dostępne są w różnych wymiarach i w kilku kolorach: białym, czarnym, cappuccino i betonowym. Tak szeroki zakres dostępnych wariantów zapewnia duże możliwości aranżacyjne. Pozwala również na stworzenie łazienki indywidualnej niezależnie od jej wielkości, czy układu.

Przykładowo do łazienki w stylu skandynawskim, gdzie przeważa jasna, stonowana kolorystyka, idealnie pasuje brodzik kompozytowy w kolorze białym lub czarnym, dla większego kontrastu. W projekcie industrialnym, gdzie główną rolę odgrywają naturalne surowe materiały, najlepiej sprawdzi się brodzik w kolorze betonowym.


Zróżnicowana oferta, dostępna kolorystyka oraz wysokie właściwości użytkowe brodzików kompozytowych dają gwarancję komfortowego i bezproblemowego korzystania z tego rozwiązania przez wiele lat. Spełnią one z pewnością wymagania współczesnych nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Tekst powstał we współpracy z marką Excellent