Bateria prysznicowa - jak wybrać odpowiednią do swojej łazienki?

Łazienka

  • calendar21.09.2023
  • Autor: Natalia Dur
Czarna bateria prysznicowaCzarna bateria prysznicowa

Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Dlatego warto zatroszczyć się o to, aby była zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie urządzona. W przypadku łazienki z prysznicem, wybór odpowiedniej baterii prysznicowej odgrywa kluczową rolę. Nie tylko wpływa ona na wygląd łazienki, ale także na komfort korzystania z prysznica. Przyjrzyjmy się zatem, jakie rodzaje baterii prysznicowych są dostępne na rynku i jak wybrać tę idealną do swojej łazienki.

W artykule:

Rodzaje baterii prysznicowych

Baterie termostatyczne - są to nowoczesne rozwiązania, które cieszą się coraz większą popularnością. Jak działają? Baterie termostatyczne pozwalają na precyzyjne ustawienie temperatury wody, a następnie utrzymują ją na stałym poziomie, niezależnie od zmian ciśnienia wody. Oznacza to, że możesz cieszyć się prysznicem o stałej, komfortowej temperaturze, bez ryzyka nagłego ochłodzenia lub poparzenia.

Warto zwrócić uwagę na funkcję blokady gorącej wody podczas zakupu baterii! To szczególnie istotne gdy z łazienki korzystają małe dzieci. Jako propozycję polecamy termostatyczne baterie prysznicowe FERRO np. model Trevi Square Black. Poza wspomnianą funkcją blokady temperatury Safe Stop 38°C bateria została wyposażona w technologię Ferro Easy Clean System, czyli system łatwego usuwania kamienia. Dzięki niemu utrzymanie baterii w nieskazitelnej czystości nie będzie żadnym problemem.

Baterie ścienne – tego rodzaju baterie prysznicowe jak sama nazwa wskazuje montuje się na ścianie. Są one nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Dodatkowo, jeśli masz małą łazienkę i chcesz cieszyć się kąpielą w wannie, ale również mieć opcję szybkiego prysznica, bateria prysznicowo-wannowa 2w1 będzie doskonałym wyborem. Warto zwrócić uwagę na model Ferro Algeo Square, który posiada funkcję Easy Clean, umożliwiającą łatwe usuwanie osadu wapiennego z dysz rączek natrysku i perlatorów. Możliwość regulacji drążka zestawu zarówno w pionie, jak i poziomie, pozwoli dostosować go do indywidualnych preferencji.


Baterie prysznicowe podtynkowe - te baterie idealnie odnajdą się w minimalistycznych i nowoczesnych łazienkach. Są montowane pod powierzchnią ściany, co nadaje łazience elegancki wygląd. Przykładem jest model Ferro Algeo Square Set, który umożliwia regulację kąta nachylenia talerza deszczowni, co pozwala dostosować go do indywidualnych preferencji. Warto zatem rozważyć tę opcję.

Styl i design

Wybierając baterię prysznicową, zwróć uwagę na jej styl i design. Bateria powinna być spójna z pozostałą armaturą i aranżacją łazienki. Jeśli Twoja łazienka jest nowoczesna wówczas bateria prysznicowa z kwadratową deszczownicą, może okazać się idealnym wyborem. Natomiast jeśli preferujesz klasyczny design, warto rozważyć baterie lub zestawy prysznicowe o bardziej tradycyjnym kształcie deszczownicy np. okrągłej.

Oprócz tego, ogromną rolę odgrywa kolorystyka baterii. Warto zwrócić uwagę na te w kolorze chromu lub czerni. Zestawy prysznicowe Ferro dostępne są w obu tych wariantach, co pozwala na dopasowanie baterii do wystroju i kolorystyki łazienki.

Wybierając odpowiednią baterię prysznicową do swojej łazienki, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak rodzaj baterii, styl, montaż, funkcje i jakość. Baterie termostatyczne oferują precyzyjną kontrolę temperatury, baterie ścienne są estetyczne i funkcjonalne, a baterie podtynkowe nadają łazience nowoczesny charakter. Dodatkowo, dobierając kolorystykę i design baterii, można stworzyć spójny i atrakcyjny wystrój łazienki. Pamiętajmy, że bateria prysznicowa to nie tylko element wyposażenia, ale także kluczowy czynnik wpływający na nasz komfort podczas codziennych rytuałów kąpielowych. Dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór i znaleźć baterię, która spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania.

Materiał sponsorowany