Żółty uchodzi za najbardziej radosny i energetyzujący ze wszystkich kolorów. Wprowadzenie tego koloru do wnętrza sprawia, że jesteśmy bardziej pobudzeni, dlatego często go spotkamy w projektach kuchni, pokojów dziennych czy właśnie łazienek.


Żółta łazienka – pomysły na aranżację

Chociaż żółty jest tak pozytywną barwą, to niestety żółte płytki do łazienki nie cieszą się zbyt wielką popularnością. Dlatego dziś chcemy Tobie pokazać, że żółte łazienki zupełnie niesłusznie są niedoceniane we współczesnych projektach aranżacyjnych. Ów kolor może wypaść bardzo korzystnie nawet jako kontrastowe uzupełnienie stylizacji, chociażby w postaci akcesoriów łazienkowych!

Biorąc pod uwagę pobudzające właściwości żółtego, wypełnienie tą barwą wszystkich powierzchni w łazience byłoby lekką przesadą! Jednak żółty w połączeniu z neutralnymi kolorami, jak biały, szary i czarny nie będzie zbyt przytłaczający. Proporcje pomiędzy użytymi barwami neutralnymi a żółtym zdecydują o ostatecznym nastroju, jaki będzie panował w łazience. Wiele zależy od Ciebie i Twoich upodobań!

Proponujemy jednak, aby nie ignorować warunków pomieszczenia. Żółte ściany i żółta podłoga z płytek łazienkowych dobrze wypadną w jasnym, dobrze oświetlonym pomieszczeniu (szczególnie, gdy płytki będą o powierzchni błyszczącej).

Ciekawie i nowocześnie wyglądają wnętrza łazienek czarno-białych lub szaro-białych w połączeniu z wyrazistym, żółtym akcentem. Soczysty, cytrynowy odcień ożywi zbyt monotonną i zgaszoną aranżację. Nawet, jeśli to będzie jedynie rząd płytek nad umywalką, wnętrze prysznica czy obudowa zestawu podtynkowego.

Bardzo popularnym rozwiązaniem stylizacyjnym jest łazienka czarno-żółta. W końcu nawet logo Batmana posługuje się tym zestawem, więc coś musi być na rzeczy! ;) Wyraziste, wesołe a jednocześnie monochromatyczne połączenie kolorów potrafi zaowocować różnorodnymi wariantami aranżacyjnymi.

W połączeniu z innymi kolorami, jak zielony i niebieski, oraz retro dodatkami i meblami, żółty i czarny mogą Ciebie przenieść do wnętrz z epoki Art Deco. Możesz też podążyć w stronę nowoczesności i postawić na geometrię w minimalistycznym wydaniu: w postaci płytek heksagonalnych lub kolorowej armatury. Ponieważ żółty kojarzy się nam ze znakami ostrzegawczymi, wprowadzenie go do łazienki w stylu industrialnym będzie dobrym pomysłem.

Jeżeli wystrój łazienki w oparciu o jeden kolor wydaje Ci się zbyt monotonny i nudny, żółć świetnie wypada w połączeniu z innymi barwami. Aby je znaleźć, wystarczy się posłużyć kołem barw. Barwami uzupełniającymi będą dla żółtego różne odmiany niebieskiego: błękit, granat, ale też fiolet czy gołębi szary. Jeśli zaś myślisz o zaaranżowaniu prawdziwie wielkanocnej toalety, zielono-żółta łazienka Tobie wiosenny nastrój przez wszystkie dni w roku!

Żółte dodatki do łazienki

Chcesz żółtej łazienki, ale remont i kucie płytek nie wchodzą w grę? Jeśli posiadasz łazienkę w neutralnych, uniwersalnych kolorach (jak biel, szary czy czarny) bądź jest to łazienkach w barwach, do których żółty pasuje - zmień po prostu dodatki! Mogą to być szklanki, ręczniki, a nawet mydło w płynie lub kostce. Coraz częstszym elementem dekoracyjnym w łazienkach są oprawione zdjęcia bądź grafiki – poszukaj takich, które mają motyw w naszym ulubionym kolorze!

Poszukiwanie akcentu żółtego wśród akcesoriów do łazienki to najbardziej oczywista, ale nie jedyna opcja. Także wyposażenie do łazienek, jak zestawy prysznicowe, słuchawki czy baterie umywalkowe występują też w projektach ozdobionych kolorem żółtym. Świetny pomysł na odświeżenie wyglądu łazienki, dzięki któremu będzie się prezentowała designersko i nowocześnie.

Wielkanocne akcesoria do łazienki

Najlepszym sposobem na nadanie wnętrzu wiosennego charakteru, a który w dodatku potrwa nieco dłużej niż przez okres Świąt, są oczywiście kwiaty. A możliwości wyboru gatunku jest całe mnóstwo! Od forsycji, których krzaki rosną chyba ma każdym osiedlu i na każdej działce, po wiosenne żonkile, aż do tradycyjnych, ale tym razem koniecznie żółtych storczyków. Tak jak w innych miejscach w domu, także i w łazience możesz rozwiesić typowe ozdoby wielkanocne: kurczaczki i pisanki, np. uwieszone na gałęziach wierzby ozdobnej, urozmaiconej baziami i forsycjami.

W zależności od stylizacji, jaka zdominowała Twoją łazienkę, dobierzesz inne elementy dekoracyjne. Jeśli np. Twoja łazienka jest niebieska, poza żółtymi pisankami dobrze będą też wyglądały pisanki błękitne i białe. A w skandynawskiej lub rustykalnej łazience, zapewne bardziej będą pasowały naturalne ozdoby i jajka w naturalnej skorupce. Bardzo uroczym sposobem na wyeksponowanie takich drobnych przedmiotów jest wykorzystanie ładnego szklanego naczynia (słoju lub po prostu wazonu), w którym umieścimy wszystkie świąteczne akcenty.   Efektowna i bezpieczna dla jajek forma prezentacji!