Najczęściej w polskich domach króluje biała ceramika łazienkowa. Jednak w nowoczesnych i odważnych stylizacjach łazienek coraz częściej spotkać można kolorowe umywalki To one dodają wnętrzu oryginalności i charakteru.


Nowoczesna ceramika łazienkowa z pewnością zaskoczy niejednego z Was bogactwem swoich kształtów i barw. Czarna, zielona, różowa lub czerwona – każda nada wnętrzu niecodziennego wyglądu i charakteru. Co więcej, modele te sprawdzą się praktycznie w każdej aranżacji łazienki – wystarczy, że będziecie wiedzieli, jak wykorzystać ich potencjał.

Kolorowe umywalki łazienkowe w stylu nowoczesnym

Jak już wspomnieliśmy, kolorowa ceramika sprawdza się w każdym stylu. To ciekawe dopełnienie łazienki zaprojektowanej z myślą o skandynawskim orzeźwieniu. Wielu z Was z pewnością pomyśli: jak to możliwe, skoro tego typu wnętrza charakteryzuje głównie połączenie bieli i drewna? Owszem, ale dlaczego nie postawić na drobny kolorowy akcent w postaci np. czarnej lub zielonej umywalki?

Taki model nie tylko będzie doskonale komponował się na tle bieli czy drewna, ale również będzie przykuwał uwagę. Szczególnie jeśli w jego towarzystwie znajdzie się nowoczesna bateria umywalkowa pasująca do całości aranżacji. Jeśli zdecydujecie się na kolorową umywalkę i będziecie chcieli pójść o krok dalej, możecie śmiało zestawić ją z sedesem oraz bidetem w tym samym kolorze. Wielu producentów oferuje całe kolorowe serie przeznaczone do nowoczesnych łazienek.

Orientalny look dzięki kolorowej ceramice

Kolorowe umywalki sprawdzą się również w łazienkach w stylu industrialnym, pałacowym lub orientalnym. W industrialnej łazience warto zamontować czarną umywalkę. Ten kolor zawsze będzie się prezentował doskonale na tle surowego betonu, cegły lub w towarzystwie metalu. Z kolei w łazience rodem z pałacu idealnie sprawdzi się złota umywalka, która nie tylko ociepli wnętrze, ale i podkreśli jej bogaty wystrój. W orientalnej łazience zainstalujcie modele niebieskie, zielone lub czerwone. Tutaj szczególnie dobrze będą wyglądały kolorowe szklane umywalki. W ich otoczeniu w łazience poczujecie się jak na beztroskich wakacjach i zrelaksujecie się.


Kilka istotnych informacji

Choć na rynku dostępnych jest naprawdę wiele kolorowych umywalek, najczęściej są one przeznaczone do montażu nablatowego. Co więcej, ich cechą charakterystyczną i wyróżniającą je na tle innych modeli jest fakt, że często oprócz ciekawej barwy przyjmują równie ciekawą, fantazyjną formę. Jeśli więc macie w domu dzieci, możecie być pewni, że wesołe kolory i figlarne kształty umywalek spowodują, że Wasze pociechy trudno będzie od nich oderwać.

Natomiast gdy Wasza rodzina jest naprawdę spora i codzienne rytuały (szczególnie o poranku) powodują prawdziwy wyścig lub gdy planujecie łazienkę w sąsiedztwie sypialni, warto przemyśleć zamontowanie dwóch umywalek. Takie rozwiązanie będzie jeszcze ciekawsze, jeśli np. umywalka dla mężczyzny będzie czarna, a dla kobiety czerwona. Takie połączenie stanowi nie tylko doskonały kontrast, ale również wnosi do łazienki nutkę tajemniczości.


Kolorowe umywalki na designerskich salonach

Zmieniające się trendy w urządzaniu łazienek łatwo zauważyć na coraz popularniejszych wystawach oraz targach wnętrzarskich. Przykładem mogą być Targi Warsaw Home zorganizowane w październiku 2017 roku w Nadarzynie koło Warszawy. W czasie ich trwania wielu producentów z sektora łazienkowego zaprezentowało kolorową ceramikę, która była widoczna dosłownie wszędzie. Kolorowe umywalki w rozmaitych kształtach to obecnie krzyk mody, który nie prędko odejdzie w zapomnienie.

Fot.Targi Warsaw Home