Białe kuchnie niekwestionowanie królują wśród wnętrzarskich hitów na rok 2017. Zachwyca nas ich estetyka, uniwersalność oraz praktyczność. Jakie zalety kryje w sobie wystrój kuchni w białym tonie?


Wiele możliwości aranżacji

Biała kuchnia to na pozór nudny i przewidywalny wybór. Nic bardziej mylnego! Kuchnia w bieli ma nieograniczony potencjał aranżacyjny. Przykładowo, białe fronty w macie wspaniale komponują się z naturalnymi drewnianymi blatami. Tworzą wówczas niezwykle ciepły klimat, dodając wnętrzu rustykalnej głębi. 

Kuchnię w połysku dopieścić można mocnym kolorem, który pomoże nam stworzyć wnętrze w stylu glamour. Folkowe motywy kwiatowe przeniosą zaś w świat sielskiego stylu prowansalskiego.


Z białym w duecie

Jak zdążyliście już pewnie zauważyć, białe kuchnie oprócz towarzystwa wzorów i materiałów zaczerpniętych z natury lubią także duety kolorystyczne. Połączenie z tonami beżu, szarości czy czerni nada kuchni smaku i elegancji, mocne żółcie czy fiolety sprawią, że kuchnię wzbogacimy o odrobinę energetycznego blasku. A co powiecie na duet bieli z... bielą? Szczypta skandynawskiego chłodu i minimalistycznej prostoty to przepis na osiągnięcie efektu przestronnego i jasnego wnętrza.


Czystość w białej kuchni

Niektórym z Was mogą nasunąć się pewne wątpliwości, czy kuchnię w bieli można łatwo utrzymać w czystości. Pewnie niektórych zaskoczy fakt, że kuchnia w białym kolorze jest mniej podatna na widoczność zabrudzeń niż na przykład kolorowe kuchnie w połysku, na których widoczne są niemal wszystkie smugi i zabrudzenia. Nie zmienia to faktu, że o ich pielęgnację trzeba odpowiednio dbać. Należy również uważać na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, które będą o wiele bardziej widoczne na białych frontach niż na okleinach kolorowych.


Więcej przestrzeni

Biel w kuchni to także idealne rozwiązanie, gdy chcemy optycznie powiększyć wnętrze. Jasne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się nam przestronniejsze, bardziej delikatne i lekkie. Czysta i niezmącona przestrzeń kuchenna daje pole do popisu naszym kulinarnym wyczynom, które nie zostają przyćmione ciężkim i przesadnym ozdobom.


A jak Wam podobają się kuchnie w bieli? Czy również podbiły Wasze serca? ;-)

Wpis gościnny przygotowała Magdalena Pawłowska - redaktorka bloga wnętrzarskiego VAKU-DSGN.