Zalety parawanów nawannowych

Łazienka

Poradnik

  • calendar19.05.2015
Parawan nawannowyParawan nawannowy

Wanna i kabina prysznicowa w jednym? Warto wiedzieć, z jakich powodów parawany nawannowe są wyjątkowo funkcjonalne i coraz popularniejsze.

W artykule:


Orzeźwiający prysznic kusi latem, z kolei zimą marzymy o długiej i rozgrzewającej kąpieli. Instalując parawan nawannowy możemy korzystać z obu rozwiązań. Jakie jeszcze zalety ma ten prosty wynalazek?

Wanna i prysznic w jednym

Parawany nawannowe zyskują zaufanie konsumentów z uwagi na ich dwojaką funkcjonalność. Dla wielu to skuteczna metoda pozwalająca na wygodne korzystanie z wanny jak z prysznica. Parawany to praktyczne rozwiązanie również ze względu na łatwe zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni.

Oferta rynkowa większości marek pozwala na wybór pomiędzy modelami jedno- i dwuczęściowymi, dodatkowo możemy dobrać odpowiedni parawan pod kątem dostępnych rozmiarów i możliwości montażu. Pozwala to na efektywne zagospodarowanie przestrzeni, a tym samym podwyższenie poziomu jej funkcjonalności.

Rezygnacja z prysznica wyraźnie zwiększy powierzchnię użytkową łazienki. Dzięki zastosowaniu parawanów nawannowych nawet niewielka łazienka może stać się pomieszczeniem wielofunkcyjnym – salonem kąpielowym, pralnią, suszarnią...

Technologiczna perfekcja

Różnorodność modeli i rozmiarów parawanów nawannowych pozwala na idealne skomponowanie ich z wielkością wanny i powierzchnią łazienki. Możemy wybierać spośród jedno- i dwuczęściowych z dodatkową opcją montażu po lewej lub prawej stronie wanny. Konstrukcja wygląda lekko i estetycznie, a dzięki mocowanemu do ściany wspornikowi jest niezwykle stabilna.


Przemyślana konstrukcja pozwala na otwieranie parawanów zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Większość modeli wzbogacona jest o specjalną powłokę zapobiegającą nadmiernym zabrudzeniom i pozwala na wypięcie drzwi na potrzeby dezynfekcji.

Wybór odpowiedniego parawanu uzależniony jest od kilku parametrów. Do kluczowych zaliczamy kształt wanny i dostępną przestrzeń. Nasi klienci najczęściej wybierają modele jednoskrzydłowe, które nadają się do montażu na niemal każdej wannie prostokątnej.

Estetyka na wymiar

Parawan parawanowi nierówny – tak można podsumować przegląd oferty rynkowej pod względem designu produktów. Zdecydowana większość modeli wykonana jest ze szkła hartowanego, które jest gwarancją bezpieczeństwa. Jednak rozmaitość kształtów, atrakcyjne wzornictwo i eleganckie chromowane detale pozwalają puścić wodze fantazji. Nie musimy ograniczać się do klasycznej, transparentnej szyby – ciekawą alternatywą mogą być matowe wykończenia.


Szeroka różnorodność produktów wyposażenia salonów kąpielowych sprawia, że możemy pozwolić sobie na łączenie estetyki z funkcjonalnością. Najpopularniejsze modele oferują firmy takie jak Koło, Ravak czy Riho. Decyduje o tym głównie elegancki design, trwałość i wysoka jakość techniczna.

Podwójny relaks

Decydując się na parawan nawannowy unikamy sporów związanych z wyborem pomiędzy wanną a prysznicem. Nie musimy się również obawiać o zamoczenie podłogi wokół wanny (parawan jest całkowicie szczelny) i tym samym oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na jej wycieranie. Forma, jakość i bezpieczeństwo użytkowania idą więc w parze z naszą wewnętrzną harmonią. Tym samym czas spędzony w łazience staje się synonimem relaksu i dbałości zarówno o fizyczną, jak i psychiczną kondycję organizmu.

Zapisz

Zapisz