Materiał sponsorowany marki Deante
Materiał sponsorowany marki Deante

Elegancka umywalka granitowa - czy warto?

Łazienka

Poradnik

  • calendar07.11.2023
  • Autor: Natalia Dur
Umywalki granitoweUmywalki granitowe

Podczas kreowania idealnej łazienki stajemy przed wieloma wyborami. Część z nich podejmujemy niemalże intuicyjnie, opierając się na tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązaniach. Umywalka ceramiczna to dla wielu oczywisty wybór, mając na uwadze jej obecność w łazienkach na całym świecie. Niemniej jednak, nowoczesne trendy przynoszą nam umywalki granitowe, które zdobywają uznanie dzięki połączeniu trwałości z elegancją. Oto dlaczego warto rozważyć granit jako atrakcyjną alternatywę dla klasycznych rozwiązań.

W artykule:

Niepowtarzalny design

Granit jest naturalny i elegancki oraz dostępny w różnorodnej palecie kolorów i wzorów. Oferuje wyjątkowe kombinacje, które podkreślą indywidualny charakter każdej łazienki.

Trwałość i wytrzymałość

Jako kompozyt z naturalnego kamienia, granit jest wyjątkowo odporny na uderzenia, wysokie temperatury i inne codzienne wyzwania. Nie musisz się martwić o przypadkowe uderzenia czy rozlania - Twoja umywalka będzie się prezentować jak nowa przez lata.

Łatwość w czyszczeniu i pielęgnacji

Prawidłowa pielęgnacja umywalki gwarantuje jej długi i nieskazitelny wygląd. Wbrew powszechnej opinii, umywalki granitowe są łatwe w czyszczeniu. Woda i delikatne środki czyszczące to najczęściej wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania ich w doskonałym stanie. Dzięki naturalnym właściwościom granitu, takim jak odporność na przebarwienia, nie musisz martwić się o trudne do usunięcia plamy.

Do pielęgnacji produktów granitowych stosuje się specjalną pastę do czyszczenia granitu. Należy nałożyć ją gąbką na umywalkę lub zlewozmywak, wyczyścić i po 20 minutach spłukać ciepłą wodą. Formuła tej pasty jest łagodna dla granitu, skuteczna w usuwaniu zabrudzeń i ekologiczna. Natomiast dla zachowania naturalnego piękna na lata, zalecana jest również impregnacja umywalki. Specjalny preparat chroni przed zaciekami, osadami i matowieniem powierzchni, a także ułatwia utrzymanie czystości. Dla najlepszego efektu, zaleca się regularną impregnację co kilka miesięcy.

Wybór na lata

Podsumowując, jeśli poszukujesz umywalki, która łączy w sobie piękno, trwałość i łatwość w pielęgnacji, granitowe umywalki są doskonałym wyborem.

Świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz, od nowoczesnych po tradycyjne, co czyni je idealnym wyborem dla każdej łazienki. Inwestując w granitową umywalkę, inwestujesz w produkt, który będzie służyć przez lata. Decydując się na modele Silia od firmy Deante, możesz być pewien, że wybierasz produkty najwyższej jakości.