Brodzik do łazienki – akrylowy czy kamienny?

Łazienka

Poradnik

  • calendar04.04.2022
  • Autor: Natalia Dur
brodzik do łazienkibrodzik do łazienki

Współczesne łazienki bardzo często projektuje się z brodzikiem, zamiast z tradycyjną wanną. Nic dziwnego – szybkie prysznice zamiast spędzania dłuższego czasu w wannie stały się dużo popularniejsze ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Ale mogą być wciąż komfortowe dzięki odpowiednio dobranemu brodzikowi! Najpopularniejszymi rodzajami brodzików są modele akrylowe oraz kamienne. Każdy z nich ma swoje zalety. Jakie?

W artykule:


Stylowe i ponadczasowe – akrylowe brodziki prysznicowe

Brodzik akrylowy to bardzo tradycyjne i znane rozwiązanie, przemawiające swoją prostotą oraz idealną bielą materiału. Akryl, poza tym że jest śnieżnobiały - co pasuje do łazienek utrzymanych w chłodnych barwach, jest materiałem, którego zaletą jest ponadczasowość i trwałość. Nie tylko nie znudzi się, ale także będzie dobrze wyglądał przez lata. Nawet upadki takich przedmiotów jak butelki szamponów czy innych kosmetyków nie uszkodzą akrylu. A nawet gdyby doszło do powstania rysy, zawsze można kupić zestaw naprawczy i szybko pozbyć się ubytku.

brodzik nemea biały

Akryl jest bardzo wdzięcznym materiałem na brodzik z jeszcze jednego powodu – to tworzywo, które jest formowane pod wpływem wysokiej temperatury. Oznacza to, że można mu nadać praktycznie dowolny kształt. Stąd różne rodzaje kształtów takich brodzików od kwadratowych, przez prostokątne aż po półokrągłe, od płaskich po głębokie. Niekwestionowaną zaletą akrylu jest także jego miła w dotyku powierzchnia. Jest ona nieustannie ciepła, co sprawia, że każdorazowe wejście pod prysznic jest przyjemne i komfortowe.

brodzik akrylowy nemea

Kamienny brodzik prysznicowy – alternatywa do nowoczesnych łazienek

Brodziki kamienne to powiew świeżości wśród produktów łazienkowych. Ich niepodważalnymi zaletami są przede wszystkim unikalne wzornictwo, faktura, kolor a także częsta możliwość docinania tak, aby idealnie pasowały do wymiarów łazienki. Kamień jednak najlepiej odpowiada na współczesne potrzeby związane z różnorodnymi materiałami w łazience.

brodziki kamienne sestra geberit

Najbardziej zauważalną cechą w przypadku tego typu rozwiązań prysznicowych jest powierzchnia brodzika. W zależności od serii natrafić można zarówno na takie o lekko chropowatej powierzchni kamienia – jak np. brodziki Geberit Sestra lub idealnie gładkie, jak Geberit Olona. W zależności od upodobań, można dobrać taki, jaki najbardziej pasuje do określonego stylu łazienki. Ciekawą cechą jest także materiał, z jakiego wykonano te brodziki. Proszek mineralny jest łączony żywicą syntetyczną, aby uzyskać jednolity materiał, natomiast powierzchnia jest pokrywana specjalną żelkotową warstwą dla zapewnienia spójnego, gładkiego efektu wykończenia.

geberit brodzik olona

Brodzik kamienny – zróżnicowany montaż odpowiedzią na wszystkie potrzeby

Niezwykle istotną rzeczą jest sposób montażu brodzików kamiennych. Dzięki wyjątkowej twardości oraz opcji montażu zarówno na nóżkach, profilach jak i na samej podłodze, brodziki kamienne można zainstalować zarówno bezpośrednio na powierzchni podłogi, jak również wpuszczając je częściowo lub licując z ich powierzchnią.

brodzik olona biały

Dzięki temu można stworzyć wrażenie zespolenia powierzchni brodzików z podłogą. To szczególnie ważne w przypadku łazienek, z których korzystają osoby z niepełnosprawnościami – zrównanie brodzika z podłogą ułatwi wjeżdżanie pod prysznic osobom na wózkach. Osoby starsze również docenią brak konieczności przekraczania progu prysznica.

sestra brodzik kamienny

Jaki brodzik wybrać?

Najważniejsze pytanie – jaki brodzik wybrać do łazienki? Ci, dla których najważniejszy jest design i unikalność, zdecydowanie powinni pójść w kierunku brodzików kamiennych. To ekskluzywne rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w nowoczesnych, chłodnych wnętrzach, w których istotne jest także eksperymentowanie z formą i fakturą. Z kolei brodzik akrylowy będzie doskonale pasował do łazienek, w których liczy się przede wszystkim spójne i proste wzornictwo oraz tradycyjne rozwiązania.

Sprawdź ofertę rozwiązań prysznicowych Geberit i przekonaj się, jak będą wyglądać w Twojej łazience!