3 nowoczesne baterie kuchenne, które ułatwią życie

Kuchnia

Poradnik

  • calendar14.04.2016
3-nowoczesne-baterie-do-kuchni-Dowiedz-się-jak-ułatwiają-codzienne-życie3-nowoczesne-baterie-do-kuchni-Dowiedz-się-jak-ułatwiają-codzienne-życie

Co brzmi lepiej: krystaliczna, bezpieczna dla zdrowia woda prosto z kranu, a może od razu… wrzątek, którym zalejesz świeżo zmieloną kawę? Rewelacje technologiczne, które ułatwiają i umilają codzienne czynności, pojawiają się nie tylko w branży komputerowej i elektronicznej.

W artykule:


Rozwiązania kojarzone z filmami science-fiction coraz częściej stają się naszą rzeczywistością, a oryginalne nowości technologiczne odnajdujemy już nawet w urządzeniach dla łazienek i kuchni. Na szczęście dla nas, te często niebanalne projekty są czymś więcej niż jedynie wymyślnymi gadżetami.

Pomysły producentów baterii kuchennych na usprawnienie powszednich obowiązków oraz zwiększenie komfortu ich użytkowania wynikają z autentycznych potrzeb konsumentów. Słusznie – kuchnia to w końcu jedna z najbardziej funkcjonalnych przestrzeni w naszych domach, a bateria wraz ze zlewozmywakiem znajdują się w organizacyjnym centrum wielu codziennych prac.

Jeszcze nie tak dawno nowością były baterie wodooszczędne, termostatyczne, które dziś są standardowym wyposażeniem większości mieszkań. Skoro idzie nowe – to jakie to nowe jest? Co za kilka lat ma być standardem? Zapraszamy nie na podróż w przyszłość, ale na sklepowe półki. Poznaj trzy dostępne modele baterii kuchennych, które wkrótce mają zrewolucjonizować nasze gospodarstwa domowe.

1. Bateria z wrzątkiem: zaparzaj herbatę pod kranem

Czekanie, aż woda zagotuje się na kawę lub herbatę to chyba jedno z najbardziej irytujących doświadczeń w kuchni. Co gorsza, musimy je przeżywać codziennie i bez widoków na poprawę swojej sytuacji… Chyba, że zdecydujemy się na baterię w zestawie z bojlerem. Zasada jest prosta: w zbiorniku o wybranych rozmiarach (mogą to być 4 litry lub 8 litrów) zawsze znajduje się wrzątek. Aby poleciał zamiast normalnej, ciepłej wody, wystarczy, że przełączysz odpowiedni kurek.

 


Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka powodów, dla których warto wyposażyć nowoczesną kuchnię w baterię z wrzątkiem:

  • Zaspałeś do pracy lub na ważne spotkanie? Śniadanie prawdopodobnie zorganizujesz później, ale ulubiony, rozgrzewający napój na pewno zdążysz wypić jeszcze w domu.

  • Przygotowujesz sałatkę, chcesz sparzyć skórkę z pomidorów? Raz, dwa i pomidory kąpią się we wrzątku. Raz, dwa – sałatka już gotowa!

  • W odwiedziny wpadli niezapowiedziani goście? Rozsiądźcie się wygodnie, zajmijcie się sobą i rozmową, bo na świeżo zaparzoną kawę nie będzie trzeba długo czekać.

Jak widać, jest to produkt, który schlebia naszym dążeniom do maksymalnego komfortu.

Zastanawiasz się jednak, czy aby bateria z wrzątkiem jest bezpieczna dla Ciebie i Twoich dzieci? Producenci tego typu baterii kuchennych wykonują je z materiału, który nie pozwala na nagrzanie się wylewki i korpusu. Odkręcenie kurka z wrzątkiem nie jest też taką prosta sprawą – przynajmniej z perspektywy Twoich pociech. Przed przypadkowymi poparzeniami chroni je dodatkowa blokada na kurku.

2. Bateria kuchenna z filtrem: pij wodę prosto z kranu!

Czy wiesz, że woda prowadzona miejskimi kanałami wodociągowymi często nie różni się niczym od wody butelkowanej? Kupując zwykłe wody źródlane często niepotrzebnie wydajesz pieniądze, gdyż tak zwana „kranówa” doskonale nadaje się do picia.

Ponieważ zatrucie nam nie grozi, filtry do wody mają inne zadanie: poprawę walorów smakowych (usuwają m.in. chlor) oraz jej zmiękczenie. Odkamienianie czajnika i brzydkie naloty na brzegach szklanek i kubków nie będą już Twoim problemem.


Bateria kuchenna z filtrem do wody działa bardzo podobnie do tej z wrzątkiem. Dzięki wygodnemu przełącznikowi do Ciebie należy decyzja, kiedy chcesz skorzystać z niefiltrowanej lub filtrowanej wody.

3. Baterie elektroniczne: dla higieny i komfortu

Ruchome wylewki (nawet do 360°), wodooszczędność dzięki wysokiej klasie przepływu, wytrzymały i łatwy w czyszczeniu materiał – to wszystko cechy, które doskonale znasz i które wyznaczają standardy każdej nowoczesnej baterii zlewozmywakowej. Baterie elektroniczne łączą najlepsze funkcje standardowych baterii z nowymi udogodnieniami. Zasilanie sieciowe lub na baterie umożliwia, poza bezdotykowym uruchomieniem baterii, również jej programowanie.

  • Ustaw optymalną dla siebie wysokość temperatury, która ma lecieć z wylewki. Raz, a dobrze (i na jak długo chcesz).

  • Czystość i higiena – łatwo je zaniedbać w miejscu, gdzie w towarzystwie wilgoci ciągle pojawiają się resztki jedzenia. Jednak dzięki automatycznie programowanej dezynfekcji bakterie nie będą miały szans – nawet w starciu z Twoim zapominalstwem.  

  • Czasowe ustawienia baterii elektronicznych to funkcja, która pomaga zaoszczędzić jeszcze więcej wody niż regulatory przepływu. Producent sam wybiera optymalne ustawienia czasu płynięcia wody (w zależności też od jej temperatury), czas uśpienia a nawet inteligentnego programowania zamknięcia zaworu do zmywarki, jeżeli baterii posiada takie udogodnienie.

 

Jak sądzisz, czy te nowości techniczne przyjmą się na stałe? Które z wymienionych baterii kuchennych byś wybrał, a które Cię nie przekonały?

Zapisz