Samodzielny montaż szafek łazienkowych czy kuchennych może sprawić kłopoty osobom, które wykonują te czynności jedynie od czasu do czasu. Jak wykonać go prawidłowo?


Wychodząc naprzeciw sytuacjom, z którymi borykają się osoby kupujące meble do samodzielnego montażu, firma Deftrans przygotowała serię filmów animowanych – instrukcji pokazujących, jak w prosty i przystępny sposób wykonać te kroki, które sprawiają nam najwięcej kłopotu.

Przygotowując się do realizacji filmów, firma Deftrans przeprowadziła szereg badań wśród użytkowników, aby zdiagnozować, które momenty podczas montażu mebli są najtrudniejsze i najbardziej kłopotliwe. Badania obejmowały zarówno czytelność oraz zrozumienie instrukcji dołączanej do zestawu mebli, jak i cały proces montażu mebli łazienkowych i kuchennych.

Etap przygotowania do montażu mebli

Aby praca przebiegała satysfakcjonująco, należy odpowiednio się do niej przygotować. W tym wypadku do montażu mebli oczywiście. Ten etap zaczyna się już w momencie kupna i dostarczenia produktu bezpośrednio do domu, skończywszy na dobraniu odpowiednich narzędzi. Sami zobaczcie:

Montaż korpusu szafki

Oprócz wstępnego przygotowania materiałów i pomieszczenia do montażu mebli, warto zaznajomić się ze sposobem montowania korpusów poprzez mimośrody lub konfirmaty oraz z tematem montażu cokołów szafki przez złącza narożne. Z tych filmików dowiemy się również, jak prawidłowo kątować korpusy mebli oraz jak właściwie zamontować plecy szafki. Oto przykładowy filmik dotyczący tej tematyki:

Montaż drzwiczek, szuflad oraz prowadnic

Twórcy filmików zadbali także o bliższe przedstawienie problematyki montażu i regulacji drzwi oraz prowadnic szuflad – kulkowych, rolkowych i SoftClose. Ponadto przybliżyli temat prawidłowego kątowania mebli oraz montażu mebli do ściany. Nie zabrakło także filmików dotyczących prawidłowego montażu lustra z panelem oświetleniowym. Całość zamykają kwestie odnoszące się do prawidłowego założenia syfonu i odpływu do umywalki oraz wskazówki pokazujące prawidłową konserwację i czyszczenie mebli kuchennych oraz łazienkowych. Poniżej przykładowy materiał z tej serii:

Przygotowane przez firmę Deftrans filmy to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które decydują się na samodzielne zamontowanie mebli. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych nośników przekazu informacji możemy bezpiecznie i bez obaw, w oparciu o precyzyjną instrukcję, zarówno werbalną, jak i wizualną skutecznie zmontować wybraną szafkę łazienkową czy kuchenną.

Wszystkie filmiki instruktażowe można znaleźć na kanale marki Deftrans w serwisie Youtube oraz na stronie firmy www.deftrans.com.pl w dziale Filmy instruktażowe.