Można je dobrać na zasadzie kontrastu, często zawierają motywy podkreślające indywidualny charakter wnętrza, a chłodnemu wnętrzu łazienki dodają przytulności. Kilka słów o dywanikach łazienkowych.

Dywanik łazienkowy pełni nie tylko funkcje użytkowe, ale również może być ciekawym elementem dekoracyjnym łazienek. W przypadku pomieszczeń utrzymanych w jednym tonie kolorystycznym za pomocą dywaników i kilku dodatków takich jak pojemnik na szczoteczki czy kosz na śmieci można całkowicie odmienić charakter wnętrza. Jak wyglądają najmodniejsze w tym sezonie dywaniki łazienkowe i do jakich aranżacji łazienek pasują?

Dywaniki łazienkowe - 5 najciekawszych trendów


1.Marsala – najmodniejszy kolor 2015 roku

Według Pantone kolorem 2015 roku jest marsala, czyli lekko przybrudzone bordo z refleksami miedzi. Trudno wprawdzie przebudowywać całą łazienkę po to, by dopasować ją do panujących trendów, ale na szczęście wykorzystując dywanik Rood Sealskin Velce lub Tack, można uzupełnić to wnętrze o najmodniejszy w sezonie kolor. Nie zapominając oczywiście o tym, że poza dywanikiem przyda się jeszcze kilka dodatkowych elementów w tym kolorze.

dywanik łazienkowy marsala

2.Afrykańskie klimaty

2015 rok przynosi powrót do egzotycznych wzorów zwierzęcych. Modne stają się lamparcie cętki i pasiaste zebry. Taki wzór pasuje głównie do większych łazienek, ale nawet w mniejszej, utrzymanej w biało-czarnej kolorystyce można mieć małe safari – na przykład dzięki dywanikowi zebra Sealskin Safari. Kilka dodatków (pojemnik na szczoteczki, mydelniczka i komplet ręczników) w podobnym stylu i łazienka zupełnie zmienia klimat!

dywanik łazienkowy safari

 3.Morskie wnętrza

Nawiązania do motywów marynistycznych lub związanych z morzem w przypadku łazienki nigdy nie wyszły z mody. Urządzenie jej w klimacie morskim jest też o tyle proste, że świetnie sprawdzą się tu zwykłe białe płytki i ceramika, a zabawa tematem przewodnim może dotyczyć jedynie dodatków. Nawiązują one do niego zarówno kolorem (błękit, indygo), jak i wzorami (muszelki, rybki, motyw statku).

dywanik łazienkowy morski

 4.Imitacja kamienia

Jednym z bardziej modnych trendów w aranżacji łazienki ostatniego sezonu jest nawiązanie do natury. W tym pomieszczeniu wykorzystuje się materiały pochodzenia naturalnego, takie jak drewno czy kamień. Barwa wnętrza utrzymana jest w kolorach ziemi (brązy lub szarości) „ton w ton”. W takiej łazience sprawdzi się więc dywanik imitujący naturalny kamień.

 5.Puszysta wygoda

W modnych od kilku lat minimalistycznych łazienkach nie ma przeładowania dekorami czy dodatkowymi elementami – ma być funkcjonalnie i przede wszystkim wygodnie. Minimalistyczne łazienki często stają się przez to nieco chłodne w odbiorze. 

dywanik łazienkowy shaggy

Jest jednak prosty sposób na ocieplenie ich wnętrza: wystarczy zaopatrzyć się w puszyste, grube ręczniki i dywanik, w którym będzie można niemalże zanurzyć stopy po kąpieli, np. dywanik Sealskin Hugging – akrylowy dywanik typu shaggy w neutralnym kolorze, za to z bardzo grubym włosiem.

Zapisz

Zapisz