Dla dynamicznych i aktywnych osób, prysznic jest absolutnie koniecznym rozwiązaniem w łazience. Wygodny i oszczędny, przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów, jak deszczownica czy hydromasaż, pozwala również na idealny relaks.


Nowoczesna łazienka z prysznicem - kabina, brodzik czy deszczownica?

Decydując się na konkretne rozwiązanie musimy wziąć pod uwagę wielkość naszej łazienki oraz potencjalne skutki wynikającego z naszego wyboru. W artykule scharakteryzujemy poszczególne możliwości.

Kabina prysznicowa – wygoda i bezpieczeństwo

Najprostszym i jednocześnie niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest po prostu kabina prysznicowa. Niezależnie od tego, czy urządzamy małą łazienkę czy pokój kąpielowy, wśród propozycji producentów można znaleźć zarówno formę i wielkość odpowiadającą potrzebom. Niekwestionowaną zaletą kabiny prysznicowej jest łatwość zachowania czystości w łazience i możliwość dopasowania jej do każdej przestrzeni.

Kabina prysznicowa Aquaform Etna

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników, świetnym rozwiązaniem są kabiny z hydromasażem. Gotowe zestawy składają się z brodziku, kabiny, panelu z baterią prysznicową, dyszami do hydromasażu i górną głowicą. Idealne dopasowanie wszystkich elementów i łatwość montażu sprawiają, że tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością.

Kabina prysznicowa Radaway Quattra

Osoby poszukujące pełnego komfortu i luksusu mogą zdecydować się na kabinę parowo-hydromasażową. Sterowana elektronicznie sauna i szeroki wybór opcji natryskowych czynią z każdej kąpieli prawdziwą przyjemność.

Kabina parowo-hydromasażowa Sanplast

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na ciekawą aranżację łazienki jest prysznic bez brodzika. W takich sytuacjach montowana jest bezpośrednio w płytkach kratka odpływowa bądź odpływ liniowy. Prostota formy i efektywne rozwiązanie sprawdzi się również w małej łazience i doda jej przestrzeni.

Odpływ liniowy Deante

Zestawy prysznicowe z deszczownicami

Funkcjonalność i przyjemność kąpieli w jednym? Taki efekt zapewni zestaw prysznicowy składający się z uchwytu na słuchawkę prysznica oraz deszczownicy. Wbrew pozorom, nie jest to wcale kosztowne rozwiązanie. Deante Neo Nuovo czy Deante Peonia to opcja na każdą kieszeń.

Aranzacja Deante Abelia

Prysznic w roli głównej

Prysznic na pierwszym planie łazienki? Przy zastosowaniu paneli prysznicowych to możliwe. Wystarczy odpowiednio wypoziomowana podłoga z bezpośrednim odpływem bądź płytki brodzik.


Przy zastosowaniu deszczownicy bądź górnej głowicy prysznicowej, można nawet zrezygnować z obudowy kabiny, wykorzystać do aranżacji dodatkową ściankę działową bądź luksfery.

Aranzacja Deante Jaguar

Zapisz

Zapisz