Dla dynamicznych i aktywnych osób, prysznic jest absolutnie koniecznym rozwiązaniem w łazience. Wygodny i oszczędny, a przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów, takich jak deszczownica czy hydromasaż, pozwala również na idealny relaks. Jakie opcje mamy do wyboru urządzając łazienkę z prysznicem?


Nowoczesna łazienka z prysznicem – kabina, brodzik czy deszczownica?

Decydując się na konkretne rozwiązanie, musimy wziąć pod uwagę wielkość naszej łazienki oraz potencjalne skutki wynikającego z dokonanego wyboru. W artykule scharakteryzujemy poszczególne możliwości.

Kabina prysznicowa – wygoda i bezpieczeństwo

Najprostszym i jednocześnie niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest po prostu kabina prysznicowa. Niezależnie od tego, czy urządzamy małą łazienkę, czy pokój kąpielowy, wśród propozycji producentów można znaleźć formę i wielkość odpowiadającą indywidualnym potrzebom. Niekwestionowaną zaletą kabiny prysznicowej jest łatwość zachowania czystości w łazience i możliwość dopasowania jej do każdej przestrzeni.

Kabina prysznicowa Aquaform Etna

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników świetnym rozwiązaniem są kabiny z hydromasażem. Gotowe zestawy składają się z brodzika, kabiny, panelu z baterią prysznicową, dyszami do hydromasażu i górną głowicą. Idealne dopasowanie wszystkich elementów i łatwość montażu sprawiają, że tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Wpływa na to również coraz niższa cena kabin z hydromasażem, o które jeszcze więcej osób może wzbogacić swoją łazienkę z prysznicem. 

Kabina prysznicowa Radaway Quattra

Osoby poszukujące pełnego komfortu i luksusu mogą zdecydować się na kabinę parowo-hydromasażową. Sterowana elektronicznie sauna i szeroki wybór opcji natryskowych czynią z każdej kąpieli prawdziwą przyjemność.

Kabina parowo-hydromasażowa Sanplast

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na ciekawą aranżację łazienki jest prysznic bez brodzika. W takich sytuacjach montowana jest bezpośrednio w płytkach kratka odpływowa bądź odpływ liniowy. Prostota formy i efektywne rozwiązanie sprawdzi się również w małej łazience i doda jej przestrzeni. Prysznic typu walk-in to również świetna opcja w łazience, z której korzystają osoby starsze czy niepełnosprawne - brak wysokiego progu pozwala na samodzielne wzięcie kąpieli. 

Odpływ liniowy Deante

Zestawy prysznicowe z deszczownicami

Funkcjonalność i przyjemność kąpieli w jednym? Taki efekt zapewni zestaw prysznicowy składający się z uchwytu na słuchawkę prysznica oraz deszczownicy. Wbrew pozorom, nie jest to wcale kosztowne rozwiązanie. Deante Neo Nuovo czy Deante Peonia to opcja na każdą kieszeń.

Aranzacja Deante Abelia

Łazienka z prysznicem w formie wygodnego panelu

Prysznic na pierwszym planie łazienki? Przy zastosowaniu paneli prysznicowych to możliwe. Wystarczy odpowiednio wypoziomowana podłoga z bezpośrednim odpływem bądź płytki brodzik.


Przy zastosowaniu deszczownicy lub górnej głowicy prysznicowej, można nawet zrezygnować z obudowy kabiny, a do aranżacji wykorzystać dodatkową ściankę działową bądź luksfery.

Aranzacja Deante Jaguar

Zapisz

Zapisz