Pomimo, że obecnie największym zainteresowaniem cieszą się łazienki urządzone w stylu nowoczesnym, to jednak klasyka nigdy nie wychodzi z mody i znajduje swoich wiernych wielbicieli. W jaki sposób zaaranżować klasyczną łazienkę?


Wbrew temu co się czasem mówi, to że urządzisz łazienkę w stylu klasycznym nie oznacza, że nie będzie ona nowoczesna i funkcjonalna. Klasyka to kwintesencja tego co piękne, a zarazem sprawdzone od pokoleń. Możesz całe wnętrze zaaranżować klasycznie lub postawić na kilka tradycyjnych elementów, które podkreślą już istniejącą łazienkę.

Styl klasyczny zadowoli nawet najbardziej wymagających właścicieli łazienek. Klasyka łączy ze sobą elementy naturalne z tymi wzorowanymi na retro, a także z lokalnymi wyrobami. Wszystko to razem sprawi, że Twoja łazienka będzie jedyna w swoim rodzaju.

Królewska komnata – czyli jakie meble wybrać do klasycznej łazienki?

Co powinieneś wybrać do klasycznej łazienki? Tak naprawdę taka aranżacja ma wiele możliwości. Nie ma tutaj bliżej określonych zasad, ani kolorystycznych, ani tych dotyczących wzorów. Najważniejsze jest to, by w pomieszczeniu panowała harmonia i spokój. W takiej łazience masz czuć się jak w królewskiej komnacie. Łazienka klasyczna nie jest nudna – doskonale komponuje się zarówno z tradycyjnymi dodatkami, jak i nowoczesnymi formami, np. w postaci mebli o zwykłej, prostej linii. Najważniejsze, by były wykonane ze szlachetnych naturalnych tworzyw, takich jak drewno.

[*MSWA6522150P,#WMD160G,MSWA6310160C,MSWA6310160B*]

Na co zatem warto postawić? Dobierz do klasycznej łazienki meble z dekoracyjnymi uchwytami i frezowaniami na frontach. Ich szlachetność podkreśl odpowiednio dobranym oświetleniem. Nich głównym źródłem światła będzie bogato zdobiony kryształowy żyrandol, a drugim źródłem światła kinkiety z abażurem. Umieść je w sąsiedztwie ozdobnego lustra. Najlepiej, jeśli będzie ono oprawione w dużą zdobioną ramę. Może ona być drewniana,pozłacana lub posrebrzana – zależy od kolorystyki, jaką wybierzesz do wnętrza.

O klasycznej wannie i kabinie zdań kilka

Jeżeli dysponujesz miejscem w łazience, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i zadbaj o to, by znalazła się w niej wanna oraz kabina prysznicowa. W przypadku wanny najlepiej będzie, jeśli wybierzesz model wolnostojący – wtedy możesz umieścić ją w centralnym miejscu wnętrza. Zadbaj również o to, by posiadała ona ozdobne nóżki w stylu retro – taki element dodatkowo podkreśli charakter pomieszczenia.

Strefę kabiny prysznicowej możesz urządzić w stylu walk-in. Nie bój się takiego rozwiązania – jego zastosowanie wcale nie oznacza zaburzenia stylu klasycznego. Wręcz przeciwnie, dzięki kabinie walk-in powiększysz optycznie pomieszczenie i nadasz mu przejrzystości.

Jako że styl klasyczny kocha naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, możesz wybrać umywalkę inspirowaną tymi materiałami. Jeśli jednak nie satysfakcjonuje Cię takie rozwiązanie, postaw na białą umywalkę wzbogaconą ozdobnym postumentem, a do tego dobierz nowoczesną baterię termostatyczną w estetyce retro.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, łazienka w stylu klasycznym lubi naturalne materiały. Dlatego warto wybrać do niej płytki imitujące właśnie drewno bądź kamień. Bardzo dobrze wyglądać będzie również podłoga w stylu art-deco lub w szachownicę.

Luksus zamknięty w klasycznej łazience to niełatwe zadanie aranżacyjne. Tutaj koniecznie powinieneś zachować umiar, a jednocześnie być konsekwentnym. Tak naprawdę klasyka występuje w każdym stylu, jako rodzaj jego podkreślenia. Określenie klasyczny to zapowiedź dobrego smaku i przywiązania do tradycji.