Dom powinien być miejscem bezpiecznym, tymczasem aż osiem na dziesięć wypadków ma miejsce właśnie w nim. Najbardziej niebezpiecznym miejscem w domu jest łazienka, gdzie wbrew pozorom każdy może doznać urazu. Dlatego warto sięgnąć po akcesoria, które nie tylko sprawią, że pomieszczenie to stanie się bardziej bezpieczne, ale i eleganckie.


Łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem, w którym łatwo o kontuzje. Urazów doznają w niej nie tylko starsze osoby, ale również młodsze, w tym bardzo często dzieci. Z udogodnień, takich jak poręcze i uchwyty łazienkowe, w którymś momencie życia korzysta większość z nas: osoby po urazach, kobiety ciężarne i małe dzieci, seniorzy oraz niepełnosprawni.

Stawia to wyzwania przed producentami, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa w domach klientów, szczególnie że pomimo rosnącej popularności produktów zmniejszających ryzyko wypadków w łazience, ich wygląd nie spełnia oczekiwań. Niestety osoby, które przywiązują dużą wagę do aranżacji mieszkania, musiały pogodzić się z koniecznością zamontowania białych uchwytów i poręczy o standardowym kształcie. Wszystko to sprawiło, że firma Deante skoncentrowała się na połączeniu bezpieczeństwa z designem, proponując kolekcję produktów Vital.
Zmiany mogą nas spotkać na każdym kroku, bez znaczenia, w jakim wieku jesteśmy i jaki tryb życia prowadzimy. Rozwiązania, które proponujemy, są dogodne dla każdego oraz odpowiednie do każdej łazienki — mówi Ada Sadura-Williams, Product Manager w Deante.

Jakie poręcze oferuje kolekcja Vital od Deante?

Linia Vital od Deante to połączenie bezpieczeństwa i atrakcyjnego wyglądu. Każdy produkt wchodzący w skład kolekcji ze względu na swój nowatorski design, lekki i zarazem opływowy wzór oraz kolor, nada się tak samo do łazienki w stylu nowoczesnym, klasycznym, jak i industrialnym. Sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego metrażu.


Łazienka powinna być bezpieczna dla wszystkich domowników, na każdym etapie ich życia. Kolekcja Vital zapewnia to poczucie i ułatwia codzienne czynności łazienkowe. W jej skład wchodzą funkcjonalna ceramika, natryski, baterie z wydłużoną dźwignią, siedziska prysznicowe i wannowe oraz uchwyty przyścienne, o których ze względu na ich nowoczesny charakter powiemy nieco więcej.

Poręcz ścienna z funkcją wieszaka

Charakterystycznym produktem z kategorii uchwytów Vital jest stabilna poręcz ścienna, służąca jednocześnie jako wieszak na ręcznik.


Poręcz tak naprawdę jest zamaskowana, gdyż na pierwszy rzut oka widzimy uchwyt na ręcznik. Ponadto, dzięki podwójnemu zastosowaniu, poręcze integrują się wizualnie z całym pomieszczeniem, niezależnie od jego stylu.

Stosunkowo niedawno marka Deante poszerzyła kolekcję Vital o poręcze w matowo czarnym wykończeniu, wykonane z wytrzymałej stali (dostępne również w czarnym kolorze). Co za tym idzie, poręcz jest jednocześnie wieszakiem, doskonale wpisującym się w stylizacje loftowe, minimalistyczne i wszystkie te, które wykorzystują czarne, stalowe elementy.


Uchwyt na papier toaletowy i poręcz w jednym

Czy uchwyt na papier toaletowy może być jednocześnie poręczą, ułatwiającą siadanie lub wstawanie? Okazuje się, że tak! Stalowa poręcz Vital, służąca jako uchwyt na papier toaletowy, jest nie tylko wytrzymała, ale i elegancka. Doskonale uzupełni aranżację zarówno małej, jak i dużej łazienki, nie stanowiąc przy tym dominującego elementu.


Podobnie jak poręcz przyścienna z funkcją wieszaka na ręcznik, tak i uchwyt na papier toaletowy dostępny jest w kolorze czarnym.


Niezależnie od stanu zdrowia, każdy potrzebuje dobrego oparcia. Tylko wtedy łazienka może być miejscem zapewniającym prawdziwy relaks, komfort i bezpieczeństwo.

Półka na kosmetyki dla zapewnienia bezpieczeństwa w łazience

Charakterystycznymi dla kolekcji Vital produktami są również dwufunkcyjne poręcze ścienne, służące jednocześnie jako półka pod prysznic na kosmetyki. Tego rodzaju akcesoria przydadzą się nie tylko w łazience osoby starszej czy niepełnosprawnej, ale również w uniwersalnych wnętrzach, z których korzystają małe dzieci lub kobiety w ciąży. Półka z uchwytem sprawi, że każda kąpiel pod prysznicem stanie się bezpieczniejsza. Półka dostępna jest w dwóch kształtach – narożnikowym i prostym.


Wersja prosta sprawdzi się zarówno pod prysznicem, jak i w towarzystwie wanny.


Efektowny uchwyt pod prysznic

Kolejnym uchwytem, który nie tylko pełni swoją podstawową funkcję, ale również dodaje nowoczesności wnętrzu, jest poręcz pod prysznic w kształcie podkowy.


Zamontowana w towarzystwie baterii prysznicowej zapewni bezpieczeństwo każdemu i podczas każdej kąpieli. System niewidocznych mocowań sprawia, że uchwyt przyciąga uwagę, ale skupiamy się na jego eleganckim designie, a nie na śrubach i mocowaniach.


Dlaczego warto postawić na kolekcję Vital?

Poręcze Vital wyróżnia kilka bardzo istotnych cech. Pierwszą z nich jest podwójne zastosowanie uchwytów, które w zależności od modelu mogą jednocześnie pełnić rolę wieszaka na ręcznik, uchwytu na papier toaletowy, półki na kosmetyki czy drążka zestawu prysznicowego. Dzięki dodatkowym funkcjom poręcze integrują się wizualnie z pomieszczeniem, a ich prawdziwa rola jest zamaskowana przed osobami postronnymi, np. gośćmi.

Najważniejszą zaletą kolekcji Vital jest zapewnienie w łazience maksymalnego bezpieczeństwa w każdej strefie. Produkty zmniejszają bowiem ryzyko upadków i poślizgnięć. Dodatkowo wyróżniają się wytrzymałością przy dużym obciążeniu – nawet do 150 kg.

Prosty montaż

Montaż poręczy Vital jest bardzo prosty i w zasadzie można wykonać go bez problemu samemu. System niewidocznych mocowań sprawia, że całość wygląda estetycznie, a linia poręczy jest jednolita i niezaburzona przez śruby. Montaż możliwy jest nawet w już zaaranżowanym wnętrzu.

Stwórz bezpieczną łazienkę idealną

Cała kolekcja produktów Vital obejmuje stabilne uchwyty, wygodne siedziska, funkcjonalną ceramikę, baterie z wydłużoną dźwignią oraz natryski. Uzupełnieniem przyjaznej łazienki może zatem stać się kabina prysznicowa, montowana bezpośrednio na podłodze. Nie tylko pozwala stworzyć strefę kąpieli bez barier, ale w połączeniu z prawie niewidocznym odpływem liniowym daje możliwość zaaranżowania nowoczesnej łazienki.


Warto rozważyć także zamontowanie w niej wygodnego, składanego siedziska i baterii termostatycznej, która zapewnia przyjemną, stałą temperaturę kąpieli bez ryzyka poparzenia. Zwolenników tradycyjnych baterii mieszaczowych zainteresują zapewne baterie z przedłużoną dźwignią typu Clinic i baterie sensorowe, które obsługuje się bezdotykowo.

Urządzona w ten sposób łazienka będzie odpowiadała potrzebom wszystkich domowników i posłuży wiele lat.