Miska WC z powłoką antybakteryjną

Łazienka

Poradnik

  • calendar07.01.2019
  • Autor: Natalia Dur
Powłoka antybakteryjna DuravitPowłoka antybakteryjna Duravit

Jak ułatwić utrzymanie higieny w toalecie? Czy jest to w ogóle możliwe? Innowacyjne szkliwo ceramiczne HygieneGlaze pomoże skutecznie zabić wszelkie zarazki i bakterie. To zupełnie nowy standard higieny w łazience.

W artykule:


Na rynku znajdziemy szereg produktów, które wzbogacone są różnego rodzaju powłokami antybakteryjnymi. Jest to dobre i skuteczne rozwiązanie, ale niestety na określony czas. Firma Duravit oferuje natomiast zupełnie inne spojrzenie na
higienę w łazience – antybakteryjną glazurę.

Czym jest HygieneGlaze?

HygieneGlaze nie jest powłoką powierzchniową, tylko antybakteryjną glazurą. Powstaje z mieszanki cynowo-cynkowej, która zostaje zintegrowana ze szkliwem ceramicznym podczas procesu wypalania. Następnie zapieczona w strukturę ceramiki i sięgająca od wewnątrz po obrzeża toalety lub pisuaru, zapewnia skuteczną walkę z bakteriami na czas nieokreślony.


W celu potwierdzenia skuteczności HygieneGlaze, firma
Duravit zleciła Instytutowi Higieny i Zdrowia Publicznego przy Uniwersytecie w Bonn przeprowadzenie badań i testów porównawczych. Higieniczne i mikrobiologiczne badania wykazały, że w porównaniu z tradycyjnymi powierzchniowymi szkliwami ceramicznymi glazura HygieneGlaze niszczy 99,9% bakterii w ciągu 24 godzin.

Co zyskujemy z HygieneGlaze?

Toalety i pisuary wzbogacone o HygieneGlaze sprawią, że nasze toalety staną się czystsze, a co za tym idzie bardziej higieniczne. Co więcej, utrzymanie toalety w czystości nie będzie wymagało tyle czasu i tak dużo wysiłku. Cały proces odbywa się bez użycia silnych, a przy okazji szkodliwych detergentów, ponadto przy minimalnym zużyciu wody.


W jakich produktach użyto szkliwa ceramicznego HygieneGlaze?

HygieneGlaze jest rozwiązaniem, które przyda się zarówno w domu, jak i w obiektach użyteczności publicznej, szczególnie w szkołach, hotelach lub szpitalach.


HygieneGlaze od Duravit dostępne jest do misek toaletowych i pisuarów z serii
Starck, ME by Starck i P3 Comforts, Happy D2, DuraStyle, D-Code, Darling New i Architec. Warto również pokusić się o zakupienie zestawu, w skład którego wchodzi nie tylko miska WC, ale również dopasowana deska wolnoopadająca. Dzięki temu nasza przestrzeń łazienkowa będzie higieniczna, spójna i designerska.