Grzejniki modułowe do każdej przestrzeni – inspiracje

Łazienka

Ogrzewanie i klimatyzacja

Aranżacja

  • calendar27.11.2018
  • Autor: Natalia Dur
Salon z grzejnikiem modułowymSalon z grzejnikiem modułowym

Grzejniki pełnią już nie tylko rolę praktycznego rozwiązania dostarczającego ciepło do naszych mieszkań, ale również stają się jedną z piękniejszych ich ozdób. Jednymi z coraz chętniej wykorzystywanych w aranżacjach wnętrz grzejnikami są modele modułowe. To pomysłowe i praktyczne rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzebę nowoczesnego ogrzewania pomieszczeń. Jak je wykorzystać?

W artykule:


Wybierając elementy wyposażenia do domu lub mieszkania zazwyczaj skupiamy się na meblach i dodatkach. Zależy nam, by były nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne wizualnie. Czy równie dużą uwagę przykuwamy do grzejników – jednych z ważniejszych elementów wnętrza? Ich możliwości aranżacyjne stały się równie duże co możliwości innych wnętrzarskich dodatków.

Dekoracyjne grzejniki do każdego wnętrza

Grzejnik, niegdyś skrzętnie ukrywany za zasłonką lub firanką, obecnie stał się istnym współczesnym dziełem sztuki użytkowej, które chętnie eksponujemy. Dekoracyjne grzejniki sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w innych pomieszczeniach – takich jak sypialnia, kuchnia, hol czy nawet łazienka. Tego rodzaju modele mogą nie tylko stanowić jeden z wielu elementów dekoracyjnych, ale wręcz stanowić punkt do urządzenia całego wnętrza i nadania mu charakteru.

Nowoczesny salon z grzejnikiem modułowym

Jako odzwierciedlenie wizjonerskich wizji projektanta dekoracyjny grzejnik znajdzie swoje zastosowanie w niejednym nowoczesnym salonie. Funkcjonalność i nietuzinkowa forma grzejników modułowych wchodzących w skład serii Afro New od Instal Projekt sprawia, że idealnie podkreślają piękno stylu skandynawskiego, industrialnego lub minimalistycznego.

Seria grzejników modułowych Afro New i Afro New X od Instal Projekt to nowoczesna propozycja ogrzewania pomieszczeń w kształcie smukłych pionowych profili, połączonych w prosty i elegancki sposób. Żeby lepiej zobrazować sobie ich możliwości aranżacyjne załóżmy, że mamy do urządzenia przestronny salon z aneksem kuchennym. Zależy nam na minimalistycznej, aczkolwiek ciepłej aranżacji. Nie mamy jeszcze wybranego grzejnika lub po prostu wymieniamy stary, w ten sposób zyskując na dodatkowej przestrzeni. Postawmy na białe ściany i ciemną drewnianą podłogę, która będzie stanowiła kontrast do jasnych nowoczesnych mebli. Całość podkreślmy nastrojowym oświetleniem oraz dodatkami. Tutaj pole do popisu daje nam grzejnik modułowy Afro.

Wybierając ciemny model stawiamy na efektowny i nowoczesny kontrast. Smukłość kształtu grzejnika oraz jego prosta i elegancka forma sprawiają, że staje się on funkcjonalną i przyciągającą uwagę dekoracją, która wbrew pozorom nie zajmuje wiele miejsca. Co więcej, grzejnik Afro jest modułowy, co oznacza, że można go dowolnie „konstruować”. Może być wysoki i wąski, bądź niski i długi, może przybrać taki kształt, jaki odpowiada możliwościom aranżacyjnym wnętrza.

Łazienka z nowoczesnym grzejnikiem

Grzejnik ma również bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd łazienki. Najważniejsze, by zachować spójność. Grzejniki z serii Afro New i Afro New X dostępne są w różnych kolorach. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do kolorystyki wnętrza. Do nowoczesnej jasnej łazienki idealnie pasował będzie biały modułowy grzejnik, zaś we wnętrzach industrialnych idealnie sprawdzą się modele czarne.

Dekoracyjny charakter grzejnika wydobędzie z łazienki wszystko co najlepsze, stając się jedną z najważniejszych jej dekoracji. Rynek oczywiście oferuje różnego rodzaju grzejniki o wymyślnej formie. Nie zaskakują już modele przypominające kształtem biurowe pinezki lub taflę szkła. Niemniej jednak pamiętajmy, że moda przemija. Warto więc postawić na rozwiązania, które będą efektowne i nowoczesne, ale mimo to uniwersalne. Wzornictwo modułowych grzejników łazienkowych zawsze się obroni i posłuży przez lata. Nie tylko jako piękna dekoracja łazienki, ale i główny dostarczyciel ciepła.