Kto z nas nie chciałby czuć się przy codziennej kąpieli jak w SPA lub po ciężkim dniu pracy zaznać chwili relaksu w luksusowym wnętrzu? Do takich zadań idealnym pomysłem może okazać się salon łazienkowy.


Często słysząc to określenie przychodzi nam na myśl pomieszczenie o bardzo dużej powierzchni, co niekoniecznie musi być prawdą. Oczywiście, w dużej łazience o wiele łatwiej osiągnąć taki efekt, czyli zaaranżować swój własny pokój relaksu. Niemniej jednak cel ten można osiągnąć na niemalże każdej powierzchni.

Dla przykładu, właściciele niedużych łazienek mogą się pokusić o kilka drobnych akcentów, które sprawią, że ich wnętrza będą bardziej komfortowe i efektowne. Dużo większe pole manewru mają posiadacze większych łazienek, gdzie można ustawić wolnostojącą wannę, toaletkę, komodę czy fotel. 

Piękna lampa jak dzieło sztuki

Jednak to, co łączy salony łazienkowe zarówno o małej, jak i dużej powierzchni, to odpowiednio dobrane oświetlenie. Powinniśmy oprócz jasnego światła potrzebnego do codziennych ablucji zadbać także o bardziej dekoracyjne oświetlenie o stonowanym i delikatnym nasyceniu. Tak dobrane światło pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój, sprzyjający odpoczynkowi. Finezyjna czy nietypowa lampa potrafi zamienić każdą łazienkę w luksusowe pomieszczenie. 

Klasycznie, minimalistycznie czy glamour?

Salony łazienkowe możemy stworzyć praktycznie w każdym stylu, a dekoracyjne oświetlenie stanie się ich zwieńczeniem i podkreśleniem wybranej stylistyki. Wybór jest bardzo szeroki – do wnętrz stylowych, kolonialnych czy Art Deco świetnie wpasują się dekoracyjne, mocno zdobione lampy.

W salonach eleganckich i nowoczesnych (jak ta biało złota łazienka poniżej) zastosujmy podkreślające jej charakter lampy w odcieniach złota czy srebra.

złote oświetlenie do łazienki

Salony łazienkowe dla minimalistów, charakteryzujące się monochromatyczna kolorystyką i designerskimi dodatkami, podkreślimy nowoczesnymi lampami w kolorze czerni lub bieli. Poniżej kilka propozycji wykorzystania prostego, minimalistycznego oświetlenia.

czarne lampy do łazienki

Postaw na lampy podłogowe

Oczywiście możemy także podejść do oświetlenia w sposób stricte salonowy, czyli oprócz górnego oświetlenia zainwestować w lampę podłogową, która zachwyci swoim wyglądem i stworzy niezwykle przytulny klimat.

lampy podłogowe w łazience

W zależności od stylu łazienki i preferencji jej właściciela możemy zastosować wiele rodzajów lamp, najlepiej tych z ledowym źródłem światła, które jest energooszczędne i bezpieczniejsze w tym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o wzór – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i poczucie estetyki.

Tekst i zdjęcia: KODY Wnętrza
https://sklep.kodywnetrza.pl/blog