Jeszcze kilkanaście lat temu rynek wyposażenia wnętrz nie oferował nam tak wiele rozwiązań jak obecnie. Dotyczy to nie tylko kolekcji kafli łazienkowych, ale również - a może przede wszystkim - armatury. To absolutne must have łazienki, które może stać się oryginalnym dodatkiem, szczególnie jeśli postawimy na baterie łazienkowe i natryski w efektownej, matowej czerni. Poznajmy bliżej kolekcję Hiacynt od Deante, w nowej wersji NERO.


Jeszcze kilkanaście lat temu rynek wyposażenia wnętrz nie oferował nam tak wiele rozwiązań jak obecnie. Dotyczy to nie tylko kolekcji kafli łazienkowych, ale również - a może przede wszystkim - armatury. To absolutne must have łazienki, które może stać się oryginalnym dodatkiem, szczególnie jeśli postawimy na baterie łazienkowe i natryski w efektownej, matowej czerni. Poznajmy bliżej kolekcję Hiacynt od Deante, w nowej wersji NERO.


Nowoczesne wnętrza lubią towarzystwo wyjątkowych materiałów, ponadczasowych urządzeń i designerskiego oświetlenia. Dostępny na rynku ogromny wybór błyszczących, chromowanych baterii umywalkowych, wannowych i natryskowych doskonale sprawdza się w łazienkach. Tylko czy zawsze musimy godzić się wyłącznie na chrom?

Jeśli szukamy czegoś oryginalnego, co wyróżni naszą łazienkę spośród wielu podobnych, warto wybrać inne rozwiązanie. Ogromną popularnością cieszy się armatura w matowoczarnym wykończeniu - jest to szczególnie widoczne podczas światowych targów designu i wyposażenia wnętrz.

Czarna armatura vs czarne akcesoria


Czarne elementy i odważne kontrasty – to wytyczne, według których coraz częściej urządzamy nasze łazienki. Nie każdemu jednak przypadną do gustu czarne ręczniki lub dodatkowe ozdoby, zwłaszcza w łazience urządzonej w stylu minimalistycznym, gdzie staramy się ograniczyć liczbę przedmiotów i dekoracji.


Poza tym ozdobne pojemniki i świecidełka zajmują miejsce, wymagają od nas dodatkowego czasu na odkurzanie lub zabezpieczanie przed wilgocią. Tymczasem rolę wyrazistych detali z wdziękiem mogą pełnić baterie łazienkowe, system podtynkowy, a nawet deszczownia, czyli elementy, które i tak muszą znaleźć się w łazience.

Co wyróżnia kolekcję Deante Hiacynt NERO?


Armatura z kolekcji Hiacynt NERO jest niemalże biżuterią dla łazienki. Baterie wyróżnia nowoczesny design, przejawiający się w strzelistych, zrównoważonych i gładkich płaszczyznach, tworzących harmonijną całość. Czarne baterie i deszczownia Hiacynt NERO doskonale podkreślają indywidualny charakter wnętrza. To ekstrawagancki dodatek, pasujący do łazienki monochromatycznej, loftowej lub w stylu glamour, wyróżniający się na tle białej wanny oraz umywalki. Matowa powierzchnia korpusów jest miła w dotyku i ciekawie kontrastuje z innymi elementami wyposażenia.

3 x E - efektowne, ergonomiczne, ekologiczne


Baterie łazienkowe, niezależnie od stylu, powinny wyróżniać się nie tylko efektownym designem, ale przede wszystkim wytrzymałością i jakością. Dodatkowo, powinny cechować się dużą oszczędnością. Baterie umywalkowe Hiacynt są wyposażone w system eco-click, czyli funkcję dwustopniowego otwierania dźwigni. Redukuje ona zużycie wody aż do 50%.


Modele umywalkowe i bidetowe mają wygodne korki typu click-clack, pozwalające w łatwy sposób otwierać i zamykać odpływ wody. Dodatkowo, dyskretnie wpuszczany w korpus aerator jest ruchomy i pomaga precyzyjnie pokierować strumieniem wody. To jednak nie wszystko! Swój doskonały wygląd i matowoczarne wykończenie baterie zawdzięczają innowacyjnej technologii wykonania powłoki. Jest ona nanoszona w procesie galwanizacji, a nie malowania, jak to się spotyka najczęściej. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała, a do tego efektownie się prezentuje.W kolekcji Hiacynt znajdziemy baterie umywalkowe w wersji wysokiej i niskiej, wannowe, natryskowe i bidetowe oraz deszczownie, systemy podtynkowe i jednopunktowy zestaw natryskowy.


Jak czyścić czarne baterie?


Kupując do łazienki lub kuchni czarną armaturę, zazwyczaj mamy obawy, co do jej pielęgnacji. Wydaje nam się, że czarne baterie będą brudziły się szybciej niż jakiekolwiek inne. Nie jest to prawdą! Dbanie na bieżąco o czystą łazienkę jest konieczne w przypadku każdego urządzenia czy sprzętu, niezależnie od materiału, z jakiego został wykonany.


Do czyszczenia armatury Deante wykorzystajmy preparat do czyszczenia łazienki, który jest skuteczny w walce z zabrudzeniami, a jednocześnie delikatny dla powierzchni. Preparat usuwa naloty mydlane i osad z kamienia, a w łazience pozostawia przyjemny zapach. Produkt jest biodegradowalny, nie zawiera APEO, kwasu solnego i aldehydów. Można go stosować również w domach wyposażonych w przydomową oczyszczalnię ścieków. Rekomendowany jest nie tylko do armatury łazienkowej i kuchennej, kabin prysznicowych, wanien, ale również do zlewozmywaków i innych sprzętów.