W kolejnym – trzecim już – odcinku vloga ,,Łazienka na Plus” podpowiemy Wam, jak prawidłowo zaplanować remont łazienki w bloku. Pamiętajcie, że to właśnie dobry plan jest gwarancją sukcesu, czyli w tym przypadku efektownej i funkcjonalnej łazienki o niewielkim metrażu.

Łazienka w bloku to najczęściej wnętrze o niewielkim metrażu i ograniczonej przestrzeni użytkowej. I choć remont takiego pomieszczenia nie jest może aż tak wielkim wydatkiem jak remont dużej łazienki, to jednak bywa uciążliwy!

Po pierwsze, nie zawsze będziecie mogli wprowadzić wszystkie zmiany, na które macie ochotę. Możliwości aranżacyjne tego rodzaju łazienki są po prostu mniejsze.

Po drugie, realizacja niektórych celów będzie całkowicie niemożliwa. Przykładowo nie w każdej łazience w bloku możliwe jest zamontowanie kabiny walk-in. Dlatego najważniejszy podczas remontu łazienki w bloku jest dobrze przemyślany plan! To od niego zależy powodzenie prac remontowych.

W kolejnym odcinku vloga ,,Łazienka na Plus”, czyli ,,Remont łazienki w bloku. O czym pamiętać?” wskażemy Wam 3 rzeczy, które musicie wziąć pod uwagę, planując odnowienie łazienki w bloku mieszkalnym.

Co brać pod uwagę, planując remont łazienki w bloku?

Planując remont w bloku zastanówcie się nad tym, czy miejsce w ścianach pozwala na montaż instalacji podtynkowych. Nie każda łazienka w bloku ma na tyle dużo przestrzeni, by móc zastosować w niej toalety podwieszane lub bidety montowane na stelażu.

Po drugie, jeżeli planujecie instalację kabiny walk-in lub wanny wolnostojącej z baterią montowaną na posadzce, upewnijcie się, że istnieje w ogóle taka możliwość i że uzyskacie odpowiednie pozwolenia. Co zaś tyczy się wanien wolnostojących, to i tak ze względu na swoją wielkość nie są to odpowiednie wanny do łazienek w blokach!

Trzecią rzeczą jest metraż łazienki. Może istnieje możliwość na jego powiększenie? Nie będziemy więcej zdradzać – po prostu zajrzyjcie do naszego vloga i sami sprawdźcie, jak uporać się z tematem remontu łazienki w bloku ;-)