Bateria łazienkowa to obowiązkowy element każdej łazienki. Jak spośród szerokiej oferty producentów wybrać taką, która nie tylko będzie piękna, ale i wytrzymała? O tym, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu baterii łazienkowej, dowiecie się oglądając nasz film.


Nie tylko decyduje w dużej mierze o funkcjonalności łazienki, ale również o jej stylu. Kupując baterię łazienkową mamy nadzieję, że posłuży nam przez lata. Co stanowi o jakości tego elementu wyposażenia?

Baterie łazienkowe tańsze i droższe. Czym się różnią?

Najważniejszym parametrem, na który powinniście zwrócić uwagę podczas zakupu baterii, jest jakość jej wykonania. To właśnie ona odróżnia baterie tanie od droższych. Do produkcji tych ostatnich wykorzystano większą ilość miedzi niż w przypadku tanich modeli.

Warto również zwrócić uwagę na głowicę mieszającą, która stanowi serce baterii. To od niej zależy długowieczność kranu. Najlepszym wyborem będą wersje ceramiczne.

Jeśli zależy Wam na mniejszych rachunkach za zużycie wody, postarajcie się, aby zakupiona przez Was bateria była wyposażona w perlator. Jest on odpowiedzialny za napowietrzanie wody, dzięki czemu zmniejszymy jej zużycie od 15% do nawet 60%!

Na jaki kolor powłoki się zdecydować?

Na rynku dostępne są baterie satynowe, kolorowe lub chromowane. Kolor powłoki ma decydujący wpływ na czas, jaki będziecie musieli poświęcić na czyszczenie baterii. Chrom charakteryzuje się wysoką odpornością na szorowanie oraz eleganckim połyskiem.

Niestety widać na nim wszystkie zacieki oraz odciski palców. Na białej baterii nie widać zacieków, niemniej jednak jeśli się zapomnicie i długo nie będziecie jej czyścić, pojawią się na niej trudne do usunięcia żółte zacieki. Z kolei na czarnej baterii widać każdy możliwy brud.

Po więcej informacji sięgajcie do naszego vloga. Zapraszamy również na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych i merytorycznych filmów.

 

Kolejny vlog już niebawem. A o czym? Śledźcie nasz profil na FB i nie przegapcie kolejnego odcinka vloga ,,Łazienka na Plus”.