Nowoczesna łazienka – czego nie może w niej zabraknąć?

Urządzając pomieszczenia w swoim wymarzonym mieszkaniu, dbamy o to, aby zestawienie mebli, płytek oraz funkcjonalnych dodatków tworzyło harmonijną całość. Niestety, to zadanie nie należy do łatwych w wykonaniu, zwłaszcza w miejscach takich jak łazienka, których użytkowy charakter wymusza zastosowanie pewnych rozwiązań. Jednak uważny dobór elementów jej wyposażenia pozwoli uzyskać wspaniały efekt.

Niezależnie od tego, czy urządzacie nowoczesną łazienkę w bloku, czy przestronny pokój kąpielowy, pomieszczenie powinno charakteryzować się elegancją, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Dlatego dziś uważnie przyjrzymy się armaturze, stylowym dodatkom i innowacyjnym rozwiązaniom, za sprawą których czas w łazience będzie przebiegać w przyjemny i relaksujący sposób. 

Baterie umywalkowe 

Chyba każdy z nas, nie wyobraża sobie wymarzonego projektu łazienki bez baterii umywalkowej. Jest ona jednym z najważniejszych elementów znajdujących się w naszym pokoju kąpielowym. Kto z Was wyobraża sobie poranek bez użycia umywalki, przy której szczotkuje zęby i myje twarz zimną wodą?

Przy wyborze tego typu armatury, warto zwrócić uwagę na dobór jej wysokości oraz długości wylewki względem umywalki tak, by każdy z domowników mógł z niej komfortowo korzystać. Na szczęście liczba dostępnych rozwiązań jest ogromna - każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Aby ułatwić sobie decyzję, warto najpierw wybrać preferowany typ baterii, które można podzielić na jednouchwytowe, dwuuchwytowe, do montażu ściennego oraz wolnostojące. 

113 złFerro Algeo bateria umywalkowa stojąca chrom BAG2217 złGrohe Eurosmart New bateria umywalkowa chrom 33265002228 złHansgrohe Logis bateria umywalkowa jednouchwytowa 71077000155 złFerro Algeo bateria umywalkowa z obrotową wylewką chrom BAG2A

Jednouchwytowe baterie umywalkowe 

W tym momencie jest to już rozwiązanie standardowe, co znajduje odzwierciedlenie na rynku, na którym znajdziecie mnóstwo jednouchwytowych baterii umywalkowych, których kształt, kolor i rozmiar zharmonizujesz z wystrojem swojej łazienki.

Charakteryzuje je łatwość i precyzja obsługi, dzięki którym szturmem zdobyły światowe rynki, warto także zapoznać się z dodatkowymi funkcjonalnościami, które oferują. Od technologii pozwalających oszczędzać wodę, przez zawory przeznaczone na podłączenie słuchawki bidetowej, aż po dźwignie działające na zasadzie joysticka - każdy z Was znajdzie coś dla siebie! 

Nasi faworyci: Kludi Balance, Roca Esmai, GROHE Eurodisc Cosmopolitan, Axor Starck

717 złKludi Balance bateria umywalkowa jednouchwytowa chrom 520260575520 złRoca Esmai bateria umywalkowa sztorcowa chrom A5A3031C00469 złGrohe Eurodisc Cosmopolitan bateria umywalkowa chrom 3319020E689 złAxor Starck bateria umywalkowa 10003000

Dwuuchwytowe baterie umywalkowe 

Baterie dwuuchwytowe, poprzedniczki mieszaczy jednouchwytowych, nie cieszą się już tak dużą popularnością, jednak wciąż są obecne w ofercie największych producentów armatury. Jak sama nazwa wskazuje posiadają one dwa uchwyty – jeden do uruchamiania przepływu zimnej wody, a drugi do ciepłej. Aby ustawić idealne parametry temperatury i ciśnienia, należy uzbroić się w cierpliwość ale za to zyska się stylowy akcent w pokoju kąpielowym, nawiązujący do klasycznego wzornictwa. 

Nasi faworyci: GROHE Grandera, Omnires Modern, Tres Cuadro-TresHansgrohe Metropol Classic

1569 złGrohe Grandera bateria umywalkowa 3-otworowa chrom 20417000756 złTres Cuadro-Tres bateria umywalkowa 3-otworowa chrom 008.105.021329 złHansgrohe Metropol Classic bateria umywalkowa 3-otworowa chrom 31304000


Baterie umywalkowe do montażu ściennego 

Doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy małych łazienek oraz miłośników minimalistycznego designu.  Armatura tego typu wymaga przemyślanych działań podczas aranżacji wnętrza, ponieważ do jej prawidłowego działania wymagany jest element podtynkowy. Rekompensatą jest jednak znakomity wygląd i oszczędność miejsca potrzebnego na montaż umywalki. 

Nasi faworyci: GROHE Veris, Zucchetti Jingle, Kludi Ambienta, Axor Bouroullec.

1988 złGrohe Veris bateria umywalkowa 2-otworowa podtynkowa chrom 193420001173 złZucchetti Jingle bateria umywalkowa podtynkowa ZIN634584 złKludi Ambienta bateria umywalkowa ścienna 532440575b.dAxor Bouroullec bateria umywalkowa podtynkowa jednouchwytowa 19127000

Baterie wolnostojące 

Rozwiązanie spotykane coraz częściej w eleganckich pokojach kąpielowych. Wymaga znacznie więcej miejsca niż wyżej wymienione rodzaje armatury, ponieważ bateria nie jest montowana na ceramice, tylko obok niej. Taki rodzaj wystroju sprawiatakże, że nowoczesna łazienka nabiera luksusowego charakteru i zachwyca stylowym wykończeniem, jednak należy liczyć się z większymi kosztami zakupu. 

Nasi faworyci: Oras Cubistra, Hansgrohe Logis, GROHE Eurodisc Joy, Kludi Balance.

359 złHansgrohe Logis bateria umywalkowa jednouchwytowa 710910001139 złGrohe Eurodisc Joy bateria umywalkowa stojąca wysoka biała/chrom 23428LS0974 złKludi Balance bateria umywalkowa jednouchwytowa chrom 522980575

Baterie wannowe 

Wiele osób nie wyobraża sobie wymarzonej łazienki bez wanny, którą można napełnić wodą, by zanurzyć się w komfortowej kąpieli z dodatkiem miękkiej piany lub aromatycznych olejków zapachowych. Wiedząc o tym, jak kąpiel pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie, producenci z branży sanitarnej bezustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, tworząc rozwiązania łączące stylowy design z funkcjonalnością i wygodą użycia.

W ich ofercie można znaleźć szeroki zakres armatury wannowej, począwszy od tradycyjnych baterii montowanych na ścianie z wylewką, po baterie z eleganckimi rozetami wraz z ergonomicznym uchwytem. Poniżej prezentujemy Wam wybranych przez nas faworytów w tej kategorii.

Pierwszym z nich jest bateria z linii Murray firmy Omnires. Stworzona w oparciu o prostopadłościenne kształty, nada łazience industrialnego charakteru, a jej delikatnie zakrzywiona dźwignia pasuje do wylewki. 

Dla osób, które preferują tradycyjną armaturę w odświeżonym wydaniu, producent Hansgrohe stworzył baterię wannową Talis S, której kształt inspirowany jest cylindrycznymi formami. Ciekawym akcentem tego modelu, jest jej subtelnie pochylony do przodu korpus, który przykuwa wzrok każdego gościa odwiedzającego łazienkę.

Wielbicielom wysublimowanej estetyki, z pewnością przypadnie do gustu bateria GROHE Eurodisc Joy. Jej finezyjnie ścięte krawędzie wpiszą się w aranżację zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej łazienki, a uchwyt typu joystick, w który je wyposażono, z łatwością pozwoli użytkownikowi ustawić idealne parametry przepływu wody, przy użyciu ledwie koniuszka palca. 

Inne baterie warte uwagi: Deante Fusion, Teka Aura, Kludi Ambienta Fizz

b.dDeante Fusion bateria wannowo-prysznicowa bez zestawu natryskowego chrom BLF010M439 złTeka Aura bateria wannowo-prysznicowa 50.101.02.001549 złZestaw bateria wannowo-natryskowa z zestawem natryskowym Kludi Ambienta Fizz (534450575, 677500500)

Kąpiel pod prysznicem 

Nie każdy z nas ma wystarczającą ilość czasu, aby zrelaksować się w wannie pełnej piany i aromatycznych zapachów lub po prostu nie jest wielbicielem tego typu rytuałów kąpielowych. Pęd życia codziennego i ogrom obowiązków, które stawiane są przed nami każdego dnia, wymuszają często szybkiego działania, także w sferze higieny. Właśnie dlatego, wiele osób, które urządzają nowoczesne łazienki decydują się na kabinę prysznicową. Kąpiel pod prysznicem trwa znacznie krócej niż w wannie, a zużycie wody jest dużo niższe. Mając to na uwadze, producenci armatury tworzą rozwiązania, które mają sprawić, że nawet szybki prysznic stanie się komfortowym, rewitalizującym doznaniem. Najciekawsze w tym momencie na rynku są podtynkowe baterie z nowatorskim systemem sterowania “wciśnij - obróć”, które łączą wygodę użycia z minimalistycznym designem i funkcjonalnością. 

Nasi faworyci: Axor Starck Organic, Zucchetti Pan, GROHE SmartControl


Baterie termostatyczne – na straży bezpiecznej kąpieli 

W ostatnim czasie baterie wyposażone w termostat zyskują coraz większą popularność, ponieważ pozwalają w precyzyjny sposób ustawić temperaturę wody w zakresie od 15° do 60°C z dokładnością do nawet 1°, utrzymując ją na stałym poziomie przez cały okres trwania kąpieli. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się idealnym strumieniem, bez przykrych wahań temperatury wody. Baterie termostatyczne posiadają również specjalny przycisk, który stanowi zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem zbyt gorącego przepływu. Jeżeli chcecie ustawić temperaturę wody wyższą niż 40°C, należy jednocześnie przycisnąć przycisk i przekręcić uchwyt. Jest to trudny manewr do wykonania przez dzieci i osoby starsze – dlatego możecie mieć pewność, że nie oparzą się one zbyt gorącą wodą. 

Nasi faworyci: 

Prysznicowe baterie termostatyczne: Deante Begonia, GROHE Grohtherm 1000, Hansgrohe Crometta. 

308 złDeante Begonia bateria natryskowa termostatyczna BCB04AT599 złGrohe Grohtherm 1000 New bateria prysznicowa ścienna termostatyczna chrom 34143003475 złHansgrohe Crometta bateria prysznicowa Ecostat 1001 CL termostatyczna chrom 13211000

Wannowe baterie termostatyczne: GROHE Grohtherm 2000, Kludi Zenta, Ideal Standard Ceratherm 50.

1077 złGrohe Grohtherm 2000 New bateria wannowo-prysznicowa ścienna termostatyczna chrom 34464001643 złKludi Zenta bateria wannowo-natryskowa termostatyczna chrom 351010538579 złIdeal Standard Ceratherm 50 bateria wannowo-prysznicowa ścienna termostatyczna A5550AA


Baterie bidetowe 

Równie istotne jak codzienna pielęgnacja ciała jest dbanie o higienę intymną. Właśnie dlatego, coraz częściej w planach aranżacji nowoczesnej łazienki pojawia się miejsce na misę bidetową. Dzięki niej, można w szybki i wygodny sposób odświeżyć się w ciągu dnia w każdym momencie. Jeżeli zagospodarowaliście miejsce na bidet, warto wybrać toaletę z tej samej kolekcji, wtedy będziecie  pewni, że ustawione obok siebie będą do siebie pasowały. Oprócz idealnie zharmonizowanej ceramiki, należy również zadbać o odpowiednią armaturę, która jest jej nieodzownym dopełnieniem. W praktyce najlepiej sprawują się jednouchwytowe baterie, ze względu na szybkie i precyzyjne ustawienie pożądanych parametrów przepływu strumienia. Przy zakupie armatury bidetowej warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona wyposażona w perlator na przegubie kulowym – dzięki niemu możemy skierować strumień wody tam gdzie go potrzebujemy, bez obaw o rozpryskującą się wokół wodę. 

Nasi faworyci: GROHE, Deante, HANSA, Axor, KLUDI, Zucchetti.  

263 złGrohe Eurosmart bateria bidetowa chrom 32929002273 złDeante Anemon bateria bidetowa chrom BCZ031M545 złHansa Prado bateria bidetowa jednouchwytowa 01433273706 złAxor Starck bateria bidetowa 10214000489 złKludi Bozz bateria bidetowa 385330576644 złZucchetti Sun bateria bidetowa ZSN304


Akcesoria łazienkowe

Zarówno nowoczesna mała łazienka jak i okazały pokój kąpielowy powinna charakteryzować się spójnym wykończeniem i najwyższą funkcjonalnością. Taki efekt pozwalają uzyskać eleganckie akcesoria, które harmonijnie łączą całość projektu i zwiększają wygodę codziennego użytkowania. Dlatego przy doborze uchwytu na papier, pojemnika na mydło, wieszaków na ręczniki czy szczotki toaletowej, warto zwrócić uwagę na to, czy można zakupić je w tej samej linii wzorniczej – unikniecie wtedy niepasującej do siebie rozbieżności stylistycznej, zyskując elegancki i uporządkowany projekt nowoczesnej łazienki.

Nasi faworyci: Omnires Nelson, GROHE Essentials, Kludi Ambienta, AXOR Citterio.

95 złOmires Nelson uchwyt na papier toaletowy NL8051051 złGrohe Essentials haczyk na płaszcz kąpielowy chrom 40364001203 złKludi Ambienta uchwyt na papier toaletowy 5397105609 złAxor Citterio pojemnik ze szczotką WC 41735000


Innowacje

Przedstawione wyżej rozwiązania powinny znaleźć się w łazience każdego, kto ceni sobie wygodę użycia i funkcjonalność. Jednak to nie wszystko co ma do zaoferowania nowoczesny pokój kąpielowy. Miłośnikom innowacji i technologicznych nowinek z pewnością przypadnie do gustu to, co opracowali najwięksi producenci armatury. Dzięki przygotowanym przez nich propozycjom wzniesiecie komfort kąpieli na zupełnie nowy poziom i odczujecie na własnej skórze działanie cyfrowej rewolucji w łazience. Choć mariaż elektroniki i wody wydaje się z góry skazany na porażkę, to przedstawione poniżej produkty są zdecydowanym zaprzeczeniem tej tezy. Zapraszamy do łazienki XXI wieku! 

Baterie sterowane elektronicznie 

Osobom, którym znudził się tradycyjny sposób interakcji z wodą, z pewnością spodoba się elektroniczny przełącznik i sterownik GROHE F-digital. Wyglądem i wymiarami przypominają one krążki do hokeja, które pokryto lśniącą powłoką z chromu, jednak ich możliwości są znacznie ciekawsze! Pozwalają one na precyzyjną kontrolę nad parametrami wody, na nawet 3 jej wyjściach! Przy odpowiedniej konfiguracji, będziesz mógł używać baterii wannowej i umywalkowej w ogóle nie korzystając z uchwytu. Za pomocą wygodnych klawiszy ustawisz ciśnienie wody, żeby zmienić temperaturę po prostu przekręcisz obudowę sterownika, a ten, za pomocą intuicyjnego oznaczenia diodami LED podpowie Ci, czy ustawiony przez Ciebie przepływ jest zimny, czy gorący. Całe urządzenie działa w oparciu o protokół Bluetooth, zatem idealną kąpiel możecie przygotować nawet nie podchodząc do wanny!

Domowe SPA 

Skoro mowa o komfortowej kąpieli, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które pozwolą znacząco rozszerzyć funkcjonalność Waszej kabiny prysznicowej. Jednym z nich jest Hansgrohe PuraVida, czyli elektroniczny system sterowania natryskami. Pozwala on, za pomocą eleganckiego białego panelu montowanego podtynkowo, przełączać się między wyjściami wody, kontrolować temperaturę i zmieniać strumienie natrysku, a wszystko to z poziomu kabiny prysznicowej! 

Bardziej holistyczne podejście do tej kwestii prezentuje niemiecki producent GROHE, który proponuje swoim klientom kolekcję F-digital deluxe, dzięki której zmienicie swoją łazienkę w prywatne SPA. Po skompletowaniu wszystkich elementów zestawu nie tylko skorzystacie z luksusowej deszczownicy i prysznica, ale będziecie też mogli zmienić kolor podświetlenia , posłuchać muzyki płynącej z głośników na suficie i skorzystać z modułu parowego, który zamieni Waszą kabinę w mokrą saunę! Do obsługi całego systemu służy aplikacja na Smartfona, zatem jednym palcem możecie stworzyć idealnie spersonalizowane warunki kąpieli. 

Wodoodporny głośnik 

Wśród wielu użytkowników nowoczesnej łazienki, znajdą się również tacy, którzy nie lubią rozstawać się z muzyką nawet podczas kąpieli, a nie chcą lub nie mogą zamontować wodoodpornego systemu nagłaśniającego zintegrowanego z kabiną prysznicową. Z myślą o takich osobach, niektóre firmy opracowały specjalne głośniki przeznaczone do użycia w łazience, dzięki którym odprężymy się po ciężkim dniu wyzwań w rytmie ulubionych dźwięków! Firma GROHE jako jedyny producent z branży sanitarnej stworzył głośnik Aquatunes, który posiada specjalny uchwyt umożliwiający zamocowanie go na drążku prysznicowym. Wyposażony w technologię Bluetooth, umożliwia połączenie się z dowolnym urządzeniem za sprawą którego uruchomicie muzykę, natomiast wbudowany w głośnik akumulator wystarcza na ponad 8 godzin działania, dostarczając doskonałą jakości dźwięku. Dodatkowo do głośnika została dołączona indukcyjna stacja dokująca, która umożliwia korzystanie z urządzenia podczas jego ładowania. 

b.dGrohe Aquatunes Bluetooth głośnik wodoodporny biały/szary 26268LV0

Podobne rozwiązania proponują producenci sprzętu elektronicznego np. BOOMPODS Aquapod, Polk Audio BOOM Swimmer Duo, Forever BS-310.

Toaleta myjąca 

Nie od dziś wiadomo, że woda jest najlepszym sposobem, na utrzymanie najwyższego poziomu higieny intymnej. Dzięki niej możemy oczyścić naszą skórę z zabrudzeń, odświeżyć ją nie powodując podrażnień, jak to często bywa w przypadku papieru toaletowego. Osobom, które nie mają miejsca na bidet lub są miłośnikami innowacyjnych rozwiązań, z pewnością przypadną toalety, które łączą w sobie tradycyjne funkcje muszli toaletowej z bidetem. 

Doskonałym przykładem tego typu rozwiązań jest Sensia Arena stworzona przez producenta GROHE. Z zewnątrz prezentuje się jak elegancki sedes – jego forma przywodzi na myśl organiczne kształty, co nadaje produktowi wyjątkowego charakteru, natomiast środek toalety skrywa innowacyjne technologie, które nie przypominają tradycyjnej toalety.  Od automatycznie podnoszącej się deski, przez czyszczące dysze z kilkoma rodzajami strumienia, aż po osuszanie i nocne podświetlenie. Z myślą o wygodnym sterowaniu funkcjami toalety dołączono do niej intuicyjny pilot, dzięki któremu można zmienić intensywność i rodzaj strumienia, dostosować temperaturę wody do własnych preferencji.  Podobnym rozwiązaniem może poszczycić się również sedes AquaClean firmy Geberit. Wykonany w dwóch wariantach wykończenia: chromowanym i śnieżnobiałym idealnie wpisze się w aranżację nowoczesnej łazienki w każdym stylu, podkreślając jej ponadczasowy wystrój. 

Inne rozwiązania z tej kategorii: Villeroy & Boch ViClean U+ Duravit SensoWash Slim

1478 złVilleroy & Boch Subway 2.0 Viclean miska WC bezkołnierzowa 5614R4R16109 złZestaw Duravit DuraStyle miska WC Rimless z deską sedesową myjącą SesnoWash Slim (2533590000, 611000002004300)

Stwórz łazienkę marzeń! 

Przedstawione w tym artykule rozwiązania to zaledwie wycinek tego, co można znaleźć w szerokiej ofercie producentów armatury sanitarnej. Jak widać, oprócz standardowych elementów wyposażenia łazienki, na rynku dostępne są rozwiązania, które nie tylko rozszerzają jej funkcjonalności ale też zachwycają innowacyjnością i oferowanym komfortem. Podczas projektowania wymarzonego pokoju kąpielowego warto zwrócić na nie uwagę - w przyszłości dzisiejsze nowinki staną się bowiem standardem, warto więc zainwestować w ich instalację już dzisiaj!

Oferta promocyjna - kwiecień 2018