Wystarczy naprawdę niewiele, by zmienić dom, a szczególnie łazienkę, w miejsce bardziej przyjazne dla środowiska, a tym samym oszczędniejsze. Poznaj armaturę, dzięki której zużyjesz nie tylko mniej wody, ale i energii.

 

Ogranicz zużycie wody nawet o 60%

Ogranicz zużycie wody nawet o 60%

Armatura łazienkowa wyposażona w perlatory to sposób na oszczędności w łazience. Perlator to specjalna końcówka na kran, posiadająca siateczkę o drobnych oczkach do napowietrzania wody. Dzięki temu wydaje się, że z baterii wody wypływa znacznie więcej niż w rzeczywistości. W efekcie można ograniczyć zużycie wody nawet o 60%.

Baterie umywalkowe z perlatorem

Zobacz więcej

Baterie bidetowe z perlatorem

Zobacz więcej

Baterie termostatyczne - oszczedne i bezpieczne

Baterie termostatyczne - oszczedne i bezpieczne

Co zrobić by jeszcze efektowniej oszczędzić na zużyciu wody w łazience? Jak zapobiegać gwałtowny zmianom temperatury wody pod prysznicem? Odpowiedzią są baterie termostatyczne. Tego rodzaju armatura ma wbudowany mechanizm mieszania gorącej i zimnej wody, który pozwala zaraz po ich uruchomieniu uzyskać wodę o  ustawionej przez użytkownika na pokrętle regulacji temperaturze. Co więcej, utrzymuje ją na tym poziomie pomimo spadków ciśnienia wody. Większość modeli dostępnych na rynku posiada zabezpieczenie przeciw przypadkowemu podwyższeniu temperatury wody, dzięki temu nie ma obaw o przypadkowe poparzenia, co jest niezwykle ważne jeśli z łazienki korzystają małe dzieci.

 

Zestawy prysznicowe z baterią termostatyczną

Zobacz więcej

Baterie wannowe z termostatem

Zobacz więcej

Zajrzyj do naszych Porad na Plus

Oszczędne i higieniczne

Oszczędne i higieniczne

 

Najczęściej zużywamy więcej  wody niż potrzeba w trakcie wykonywania podstawowych czynności higienicznych, po prostu nie zakręcając kranu. Z pomocą przychodzi jednak szeroki wachlarz baterii bezdotykowych, które dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu włączają się w chwili kiedy użytkownik zbliży do nich ręce i wyłączają, kiedy je oddali. Tego rodzaju baterie nie tylko pozwolą oszczędzić wodę, ale również dzięki temu, że uruchamiane są bezdotykowo pozytywnie wpłyną na higienę użytkowników łazienki.

Baterie umywalkowe elektroniczne

Zobacz wszystkie

Baterie na lata

Baterie na lata

Wyposażenie łazienki musi być funkcjonalne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Nie bez znaczenia są także aspekty wizualne. Warto zakupić baterie, do produkcji których wykorzystano najnowsze technologie, w tym takie które ułatwiają ich czyszczenie lub przedłużają żywotność. Doskonałym przykładem są baterie z podwójną powłoką chromu, dzięki której  elementy chromowane będą bardziej odporne na zabrudzenia i matowienie, a ich błysk będzie cieszył oko przez lata, lub armatura z powłoką PVD, która gwarantuje piękny kolor i niezwykłą trwałość baterii. Są one również bardziej przyjazne dla alergików i wykazują właściwości bakteriobójcze.

Baterie umywalkowe z technologiami ułatwiającymi czyszczenie i przedłużającymi żywotność

Zobacz wszystkie

Zmień nawyki!

Zmień nawyki!

W każdym polskim domu średnio zużywa się 36% wody do mycia, 15% do prania, 10% do mycia naczyń, 6% do sprzątania, a tylko 3% do picia i gotowania i aż 30% wody do spłukiwania WC. Niestety, bardzo często domownicy mniej lub bardziej świadomie marnują wodę, zupełnie niepotrzebnie. Przykładowo, podczas 3-minutowego mycia zębów przy odkręconym kranie zużywamy około 15 litrów wody. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany do swojego domu, dzięki którym oszczędzisz na zużyciu cennej wody, a tym samym na rachunkach za nią i energię, musisz zacząć od samego siebie, zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia.

Jak oszczędzać wodę? Skuteczne mogą być poniższe sposoby:

  • Eliminacja cieknących urządzeń w łazience i kuchni
  • Zakręcanie kranu podczas golenia i mycia zębów
  • Oszczędna armatura

Zobacz artykuły na naszym blogu

Showroom Łazienkaplus.pl

Showroom Łazienkaplus.pl

Szukasz miejsca, w którym znajdziesz wszystko? Chcesz kompleksowo urządzić swoją łazienkę? Szukasz miejsca pełnego inspiracji z szerokim asortymentem oraz fachowym doradztwem? Odwiedź nasz Salon łazienkowy!

Sprawdź Zobacz

Sklep z wyposażeniem łazienek nr 1 w Polsce!

Nasza infolinia: 61 899 55 00

Nasze nagrody

Wszystkie

Sklep z wyposażeniem łazienek nr 1 w Polsce!

award23
mark2019
trusted
award20
ceneo
quality

Odbiór zamówienia w 1986 miastach!