Ile razy zdarzyło się Wam mieć zatkany zlew w łazience, a Wasz hydraulik nie odbierał telefonu lub po prostu był zajęty? Na szczęście i z tego rodzaju problemem można skutecznie sobie poradzić bez konieczności wzywania fachowców! W kolejnym odcinku vloga ,,Łazienka na Plus” podamy Wam na tacy 3 sposoby na zatkany odpływ. Zobaczcie sami!


Najlepszą metodą na zatkany odpływ, a raczej sposobem zapobiegającym jego zatykaniu, jest jego regularna pielęgnacja. Niestety nie zawsze mamy na to czas lub zdarza się nam o tym zapomnieć. Bardzo często skutkuje to zapchaniem odpływu, do którego przecież na co dzień dostaje się mnóstwo zanieczyszczeń. Jak poradzić sobie z tym kłopotem?

Skuteczne metody na zapchany odpływ

Istnieją trzy sprawdzone sposoby pozwalające odetkać odpływ nie tylko w łazience, ale i w kuchni. Są nimi:

- metoda chemiczna

- metoda ciśnieniowa

- metoda mechaniczna

Czym charakteryzują się poszczególne metody?

Nie będziemy Wam za wiele zdradzać, wszystkiego dowiecie się oglądając nasz vlog! Pokrótce, metoda chemiczna w przypadku zapchanego odpływu jest stosowana najczęściej. Polega ona na wlaniu do odpływu odpowiednich środków mających na celu jego przepchanie. W trakcie zabiegu należy być bardzo ostrożnym, gdyż środki te mogą poparzyć nam dłonie - najlepiej używać ich w rękawiczkach. Oczywiście istnieje wiele przepisów na naturalne mieszaniny, które pozwolą pozbyć się zanieczyszczeń będących przyczyną zapchania.


Metoda ciśnieniowa to nic innego jak gumowy przepychacz. Nakładamy go na otwór odpływowy, zatykamy otwór przelewowy i kilkakrotnie naciskamy i odciągamy drążek. Pompowanie spowoduje przepchnięcie brudu do dalszej części instalacji.


Ostatnią skuteczną metodą jest rozwiązanie mechaniczne, czyli sprężyna kanalizacyjna. Aby jej użyć, należy zdemontować syfon i ostry koniec sprężyny włożyć do odpływu. Kręcąc korbą sprężyna wsuwa się głębiej w instalację, przewiercając wszystkie przeszkody.

Więcej szczegółów znajdziecie w filmie poniżej. Po znacznie więcej porad dotyczących łazienki sięgajcie na naszym kanale na YouTube!